HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
07.09.2021 Reportáž

Junioři dotáhli zápas v Malenovicích k nájezdům, ve kterých rozhodl Malysz!

Sobota hostivařské juniorky se nesla ve znamení celodenního výletu do dalekých Malenovic, přičemž na výpravu čekal mimo domácí tým také souboj s časem, dále teplé počasí a obtížný asfaltový povrch. I přes velmi okleštěnou sestavu hodlal celek z Prahy ukázat, že i letos bude pomýšlet na ty nejvyšší příčky...

1.kolo, sobota 4.9.2021

MAL

TJ Malenovice

4:5

3:1, 0:1, 1:2

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 11:09 Waltr (Vrzák), 19:38 Chramosta (Vodehnal), 41:56 Chramosta, 43:55 Šťastný, rozh. nájezd Malysz .
Rozhodčí: Ščudla, Prudík . Vyloučení: 5:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 0 . Střely na branku: 34:38 .

Sestava domácích

Chovančík - Dudík, Hink, Kalivoda, Kalousek, Rychlík, Brázdil, Bureš, Cunda, Halbrštátová, Heralt, Hink, Hradil, Láník, Mišurec

Sestava hostí

Paleček - Hnyk, Ježdík, Svoboda, Vodehnal - Chramosta, Grepl, Malysz, Němeček, Šťastný, Vrzák, Waltr

Komentář k zápasu

Vstup do zápasu se povedl více domácím, když se jim podařilo využít nedůsledností v hostivařské hře a třikrát skórovat. Tlak hostů však pomalu sílil a odrážel se zejména ve střelecké převaze, která ovšem zprvu působila poněkud bezzubě. Naději hostivařských zažehl překvapivou střelou z koutu hřiště kapitán Waltr, ale zadusit ji mohl o chvíli později jeden z domácích, když mu po faulu Svobody bylo nabídnuto trestné střílení, které naštěstí pro Hostivař zůstalo nevyužito.

V druhé třetině se hostům podařilo téměř eliminovat chyby vedoucí k šancím Malenovic a počet střeleckých pokusů dále rostl. Jediný, komu se ale během druhé patnáctiminutovky povedlo rozvlnit síť v brance domácích, byl Chramosta. Závěr třetiny byl navíc rozkouskován vyloučeními na obou stranách, což nepřineslo nic dobrého ani jednomu týmu.

Pražané cítili, že jsou na dostřel a do třetí třetiny vstupovali velmi odhodlaně. Nicméně možná právě přehnaný optimismus dovolil domácím vsítit čtvrtý gól, a přiblížit se tak vítězství. Pro střídačku hostí to byla studená sprcha, ale postupně se začal projevovat silný týmový duch, který nakonec zvrátil stav utkání. I přesto, že ještě tři minuty před závěrečným hvizdem Hostivař prohrávala o dvě branky, podařilo se jí díky druhému zásahu Chramosty dostat zpět na rozdíl jediné branky. Působivou individuální akcí se minutu před koncem blýskl Šťastný a poslal tak zápas do prodloužení.

Pětiminutová nadstavba nic zásadního nepřinesla, především kvůli značnému vyčerpání hráčů na obou stranách, a tak musely o vítězi rozhodnout až nájezdy. Šikovným rukám Šťastného nepřál těžký povrch, ale Paleček v brance hostí vychytal s určitou dávkou štěstí všechny pokusy hráčů Malenovic a o vítězství hostivařských tak rozhodl jediný proměněný nájezd v podání Marka Malysze.

I přes neustálé protahování zápasu zvládli Pražané stihnout i vlak, kterým si po úspěšně provedeném obratu přivezli domů 2 poctivě vybojované body.

Ohlasy po utkání

Tomáš Grepl (trenér týmu) - Těžký soupeř na těžkém povrchu, který nám ze začátku dělal velké problémy. Jakmile jsme začali hrát jednoduše a důrazně, šla naše hra nahoru a byla jen otázka času, kdy to tam padne. Kluci vytvořili na střídačce super atmosféru a po celou dobu jsme věřili, že nějaké body urveme. Nájezdy už jsou loterie, obzvláště na tomto povrchu a jsem rád, že díky trefě Máry a Jirkovi v bráně máme i druhý bod.

Redakce

 
 

Junioři přišli o nadějné vedení a s Pardubicemi podlehli v nájezdech!

20.9.2021

Nábory v plném proudu! Dorazte mezi nás!

20.9.2021

Starší žáci v bojovném utkání přehráli Chomutov 6:4!

18.9.2021

Mladší žáci deklasovali Rakovník a slaví úspěšný vstup do sezóny!

16.9.2021

Partneři klubu