14.09.2020 Reportáž

Hattrick Šťastného a Drahošova nula! Dorost vstoupil do soutěže vítězně!

Po nucené zápasové absenci vyrazil hostivařský dorost k prvnímu utkání nové sezóny do Prachatic. Nálada výborná s prvky natěšenosti a zvědavosti... mohlo se jít hrát!

1.kolo, neděle 13.9.2020

PRA

Prachatice

0:3

0:1, 0:2, 0:0

Branky a nahrávky: 9:32 Šťastný (Grepl), 22:47 Šťastný (Zámečník), 24:13 Šťastný (Prager, Hnyk) .
Rozhodčí: Daněk, Soukup . Vyloučení: 7:10 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 56 . Střely na branku: 22:44 . Průběh utkání: 0:3 .

Stankay (Pešek) - Makovička, Bárta, Svatý, Pcelerová, Kunc, Klement, Makovička, Černý, Petrášková, Fiala, Novák, Daniel, Vokoun, Moser, Štěpánek

Drahoš - Ilušák, Zámečník, Vodehnal, Houška, Munk - Grepl, Šťastný, Lehner, Malysz, Ferfecki, Hnyk, Maali, Prager, Vrzák, Smetana, Spurný

Úvod zápasu byl v duchu vzájemné oťukávanosti a zjišťování co ten na druhé straně umí a vymyslí. Okukování se navzájem ukončil sudí hvizdem a poslal hostivařského Matěje Hnyka oprávněně na trestnou, za hru vysokou holí. V oslabení se Hostivaři dařilo a domácím ne a ne se zabydlet v útočné třetině. Po návratu Hnyka bez ztráty kytičky se hra pomalu dostávala do taktovky Hostíků, jen ty góly ale chyběly. Zato na tabuli trestů to tam padalo jedna báseň. Jedenkrát se pakovali na trestnou domácí a třikrát hostivařští. No nic... vraťme se k výkonům hráčů. V desáté minutě po levé straně rozehrál tesně před svým střídáním Ilušák směrem na Grepla, ten přihrávkou našel na středu hřiště Šťastného a ten otevřel gólové skóre! Jednobrankové vedení se do konce úvodní periody neměnilo.

Ve druhé třetině se standardní pětice dostaly ke slovu jen sporadicky, protože vyloučení třech borců na každé straně více ani neumožňovalo. V Jedné z našich přesilovek se domácí pokusili vyhodit míček z obranné třetiny, ale před červenou stojící Zámečník pohotově sebral míček ze vzduchu, přihrál na tři metry vzdálenému Šťastnému a ten se tvrdým golfákem nemýlil. Po pár minutách se rozehrávka Zámečníka dostala po ose Hnyk a Prager opět ke Šťastnému a ten se vykroužením přes hráče Horalů dostal na osu hřiště a střelou mezi betony gólmana dokonal čistý hattrick.

Závěrečná část byla od úvodního buly tahavá, míček jako by se zadrhával a celkově se hra jevila jako neuspořádaná. Občas se zaskvěla střela a následně zákroky brankářů. Jediní kteří nepolevili ve své vytrvalosti pak byli nehrající činovníci zápasu. Jedni rozdávali radost svým fanděním, druzí zaplněnými kolonkami v zápise o utkání. A to třikrát na každé straně... Gól už ale další nikdo nezapsal a Hostivař tak v Prachaticích zvítězila 3:0!

Tomáš Grepl (trenér HBC Hostivař) - I přes houževnatý výkon soupeře, který nepřestával být aktivní ani za nepříznivého stavu, jsme odehráli dobrý zápas. Při hře v plném počtu jsme byli lepším týmem a soupeře pustili do pásma sporadicky. Co prošlo zlikvidoval Marek Drahoš. Gólově se třikrát prosadil výborně hrající Šťastný, ale pochvalu zaslouží všichni.

Tibor Zámečník (asist. trenéra) - Takto nastavený přísný systém posuzování "zákroků" může mít jediný dopad. Nefauly a následné filmování se stane strategií a dopadneme jako ve fotbale.

Marek Drahoš (brankář HBC Hostivař) - I přes nepříznivé okolnosti velmi teplého počasí byla výhra vydřená a myslím si, že i zasloužená. Bylo znát, že to byl teprve první zápas sezony a trvalo nám chvíli, než sme rozehráli a zvykli si na hru proti soupeři. Každopádně v příštím zápase budeme muset podat ještě lepší výkon.