HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
13.03.2023 Reportáž

Boj až do posledních minut! Starší žáci si ale z Rakovníka odvezli další body!

Stejný den, stejné místo, stejní soupeři, jiný čas. Neuplynuly ani dvě hodiny a hostivařští hráči se opět postavili Rakům z Rakovníka. Sice s dopoledním vítězstvím v zádech, ale s vědomím prachbídného výkonu, se chtěli rehabilitovat před svými fanoušky, kteří trpělivě celý den mrzli na místní tribuně a podporovali svoje "miláčky".

13.kolo, sobota 11.3.2023

RAK

Rakovník

3:4

1:1, 0:3, 2:0

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 10:10 Hradil (Michek), 23:24 Hradil (Skála, Režnárek), 28:00 Režnárek (Hradil), 29:40 Otras (Votava)
Rozhodčí: Jakub Živný, Dušan Zaťko Vyloučení: 0:4 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0 Diváci: 15 Střely na branku: 17:25 Průběh utkání: .

Sestava domácích

Pšenička (Andrášek) - Pavlis M., Svoboda, Tlustý, Císař, Fouček, Kopelent, Mendel, Mikoláš, Pavlis J., Péc, Štiller J., Štiller V., Svoboda

Sestava hostí

Kotík (Exner) - Bajkai, Čejka, Coufal, Havlík, Hradil, Hrodek, Klein, Martinec, Michek, Němec, Otras, Režnárek, Skála, Votava, Vysoký

Komentář k zápasu

Již začátek utkání naznačil změnu oproti mdlému dopoledni. Střídačka hostivařských žila, na hráčích byla vidět chuť do hry a touha zvítězit. Byli to ale domácí, kteří od prvních vteřin hrozili před brankou Pražanů a brankář Kotík se musel řádně ohánět. Svůj tým ale podržel a lehce nervózní hostující tým se pomalu dostával do hry. Hra se vyrovnala a šancí začalo přibývat na straně hostivařského mužstva. Žádná z nich se ale ne a ne ujmout, až k překvapení všech udeřilo z poměrně nevinné akce z hole Hradila. Domácími tato branka značně otřásla a Hostivař byla zčista jasna na koni. Další šance ale proměnit nedokázala a když z ojedinělé akce domácí vyrovnali, šlo se do kabin se smírným výsledkem.

Pražané, vědomí si toho, že v Rakovníku nechtějí nechat ani bod, se od druhé třetiny do soupeře opět pustili. Dobře hrající domácí jim byli ale vyrovnaným soupeřem a tak se konečně v mrazivém sobotním odpoledni bylo na co koukat. Hosté šli znovu do vedení, kdy se po povedené individuální akci prosadil opět Hradil. Hra se v té době přelévala na obě strany a oba brankáři se činili. V posledních dvou minutách druhé třetiny však došlo ke zlomovému momentu celého utkání. V situaci 4 na 4 se během necelých dvou minut podařilo Hostivaři vstřelit dvě branky a před třetí třetinou odskočit na rozdíl tří zásahů. Nejprve vymetl švihem pavučinu ze šibenice rakovnické branky Režnárek, aby potom Otras využil krásnou přihrávku Votavy a ze samostatného úniku neomylně zavěsil.

V závěrečném dějství nic nenaznačovalo tomu, že by domácí měli ještě sílu na zvrat. Hostivař hrála disciplinovaně, dobře bránila a na svoje poměry i slušně kombinovala dopředu. Stačila ale jedna chyba ve střídání, aby Raci dokázali snížit a když vzápětí přidali i svůj třetí gól, bylo rázem minutu a půl před koncem zaděláno na drama. Hostivařští si ale dokázali vše pohlídat a po závěrečném hvizdu se mohli zaslouženě se svými věrnými fanoušky radovat z další výhry, tentokrát v poměru 4-3.

Ohlasy po utkání

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Paradoxně, i přes naši zlepšenou hru, o poznání vyrovnanější, kvalitnější zápas. Bohužel, stejně jako na Kladně v minulém týdnu vedeme 4-1 a nejsme schopni utkání v klidu dohrát. Kluky ale musím pochválit, jak se dokázali zvednou po dopolední mizérii. Určitě to pro ně nebylo jednoduché. Teď se musíme dát celkově dohromady, už v sobotu nás čeká další těžký souboj s Kelty.

Redakce

 
 

A tým čeká pikantní start jarní části! Na domácím hřišti přivítá v Pražském derby Kert Park Praha!

23.2.2024

Dorost vyšel v Pardubicích gólově naprázdno, podlehl 0:2!

22.2.2024

Starší žáci odehráli další přípravný turnaj! Na Pražském míčku skončili třetí!

20.2.2024

B tým mužů se chystá na jarní část sezony! Na úvod se utká v souboji Pražských rezerv!

19.2.2024

Partneři klubu