HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
21.05.2023 Reportáž

B tým mužů získal v Rakovníku mečbol a doma může postoupit do finále!

Hostivařská rezerva odehrála v neděli druhý zápas semifinálové série proti Rakovníku. Na půdě soupeře neměla tak dobrý start do utkání, jako v tom prvním, přesto v utkání byla aktivnějším týmem. Díky dobré obraně a trpělivému výkonu vybojovala Hostivař druhý bod do série a do Prahy si veze postupový mečbol!

SF2, neděle 21.5.2023

RAK

Rakovník

2:5

0:0, 0:2, 2:3

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 17:38 Čejka, 28:40 Jirsák (Brož, Majerníček), 37:36 Jirsák (Čejka), 38:35 Chramosta (Čejka, Vosátka), 43:05 Brož (Waltr, Paško) .
Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .

Sestava domácích

Polakovič - Cafourek, Černý, O.Tvarůžek, Schierl - M.Tvarůžek, Gerlich, Kučaba, Šíma, Koláček, Pechanec, Martínek

Sestava hostí

Majerníček (Drahoš) - Přeslička, Krupka, Do.Zámečník, Kerouš, Vodehnal, Bakoš - Paško, Brož, Vosátka, Čejka, Waltr, Mareš, Jirsák, Vrzák, Chramosta, J. Němeček

Komentář k zápasu

Hostivař od začátku utkání byla aktivnějším týmem. Nedařila se jí ovšem rozehrávka a trápila jí i koncovka. Soupeř byl tentokrát více v utkání a v jistých chvílích Hostivařskou rezervu přehrával. Díky dobré obraně Hostivař neinkasovala a tak po první třetině platil bezbrankový stav.

Ve druhé třetině Hostivař přeskupila své útoky a toto oživení neslo své ovoce. Hostivař byla ve své útočné třetině mnohem nebezpečnější než v první periodě. V 18. minutě vzal jednu z Hostivařských akcí na sebe Jan Čejka a tvrdou ranou propálil brankáře Rakovníku a Hostivař vedla 1:0! Hra se po té přelévala z jedné strany na druhou, Hostivař ovšem Rakovník k ničemu velkému nepustila. V 29. minutě po dobré kombinaci zvýšil na 2:0 Jakub Jirsák. Po druhé třetině se Hostivař mohla pyšnit dvou brankovým vedením.

Ve třetí třetině se diváci na hřišti v Rakovníku dočkali nejvíce branek v utkání. Nejprve 38. minutě Zvýšil Jakub Jirsák svojí druhou brankou v utkání na 3:0! Rakovník poté dokázal vstřelit svou první branku v sérii, když na 3:1 snížil Černý. Třicet sedm vteřin po kontaktní brance Rakovníku vrátil Hostivaři tříbrankové vedení Jan Chramosta! Ve 40. minutě dokázal Rakovník opět snížit, prosadil se totiž Tvarůžek. V 44. minutě dal finální gólovou tečku za zápasem Marek Brož! Hostivař tak zvítězila 2:5 a do Prahy si veze postupový mečbol!

3. Semifinálové utkání se odehraje na Hostivařském hřišti v pátek 26. Května se startem v 19:00. Přijďte podpořit Hostivařskou rezervu v boji o postup do finále 2. Ligy – Střed!

Ohlasy po utkání

Jan Chramosta (Útočník HBC Hostivař) - Před zápasem jsme si řekli, že musíme začít stejně aktivně jako první zápas, což se nám povedlo a dostali jsme se díky tomu rychle do hry. Kromě lehkého polevení a snížení soupeře ve třetí třetině, jsme byli po celý zápas aktivnějším a lepším týmem. Díky skvělému výkonu týmu a Adama Majerníčka v brankovišti si do Prahy vezeme vedení v sérii 2:0. Věřím, že se během týdne na zápas dobře připravíme a sérii doma ukončíme.

Redakce

 
 

Mikropřípravka opět v akci! Na domácím turnaji se představila trojice hostivařských týmů!

23.4.2024

Starší žáci porazili ústeckou Elbu! Do nadstavby tak postupují z druhého místa!

23.4.2024

Dorost z výjezdu do Opavy přivezl tři body!

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!

22.4.2024

Partneři klubu