HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Tygři Mladá Boleslav HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
02.06.2024 Reportáž

B tým mužů ovládl úvodní finálový zápas! Sedmi góly porazil Pražské Rafany!

Mužská rezerva Hostivaře nastoupila v nedělní podvečer na Palmovce k prvnímu finálovému utkání 2. Ligy – Střed. V něm se stejně jako v loňském finále utkala s Pražskými Rafany! Přesto, že Hostivař nevstupovala do série jako favorit, dostala se v utkání do vedení, které během celého zápasu dokázala slibně držet a zároveň i diktovat tempo. Úvodní zápas tedy ovládl B tým Hostivaře vysokým výsledkem a ujal se tak vedení v sérii!

FN1, neděle 2.6.2024

RAF

Rafani Praha

3:7

1:2, 0:2, 2:3

Branky a nahrávky: 3:52 Ilušák (Jirsák), 5:07 Da.Zámečník, 19:03 Hroch (Krupka, Da.Zámečník), 24:30 Do.Zámečník (Hroch, Da.Zámečník), 33:50 Hroch (Da.Zámečník), 38:59 Paško (Da.Zámečník, Krupka), 41:48 Paško (Krupka) .
Rozhodčí: Paiskr, Procházka . Vyloučení: 6:4 . Využití: 0:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 54 . Střely na branku: 33:28 . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 3:5, 3:7 .

Drahoš - Vostracký, Tichý, Ruda, Švanda - Pařízek, Kovář Tóth, Strejček, Kukačka, Benda

Majerníček (Soukup) - P.Němeček, Bakoš, Do.Zámečník, Dušák, Ilušák, Vodehnal, Krupka, Da.Zámečník, Přeslička - Chramosta, Jirsák, Mareš, Paško, Vosátka, Waltr, Hroch, Grepl, Vrzák, Trajer

Hostivař se od úvodu snažila využít svojí početní výhodu rychlým napadáním. To jim také vycházelo a B tým šel rychle do vedení! V 4. minutě otevřel skóre utkání obránce Hostivaře Dominik Ilušák! O dvě minuty později zvýšil na 0:2 pro Hostivař obránce Daniel Zámečník! Po většinu utkání se hrálo ve vysokém tempu a v něm se dokázal prosadit i soupeř. Ve 12. minutě snížil na rozdíl jedné branky útočník Rafanů Kovář. Po první třetině Hostivař vedla na Palmovce nad Rafany 1:2!

Prostřední třetina pokračovala v podobném tempu jako ta první. To ovšem více svědčilo Hostivaři, která postupně začala navyšovat svůj náskok. V 20. minutě vrátil Hostivaři dvoubrankové vedení útočník Marek Hroch, který prostřelil brankáře Drahoše přesnou ranou z první! Na 4:1 zvýšil v 26. minutě obránce Dominik Zámečník, který na sebe vzal útočnou situaci dva na nikoho a přesně prostřelil brankáře domácích! Tento stav platil i během přestávky mezi druhou a třetí třetinou!

Domácím Rafanům ve třetí třetině docházel dech a toho dokázala Hostivař i nadále využívat! V 34. minutě se dalším krásným zásahem prosadil útočník Marek Hroch a Hostivař tak vedla už 1:5! Po této brance ovšem Hostivař polevila a toho soupeř dokázal využít. V 37. minutě při akci dva na jednoho snížil na 2:5 útočník domácích Tóth. V 39. minutě se Rafani dotáhli k Hostivaři na rozdíl dvou branek, když Adama Majerníčka překonal útočník Benda. Hostivař se po těchto dvou brankách probrala a ještě udeřila. O pár vteřin později v čase 38:59 prosadil útočník Hostivaře Josef Paško! Stejný hráč se prosadil i v 42. minutě a stanovil tak konečný výsledek 3:7 pro Hostivař! Hostivař tak vede ve finálové sérii 1:0!

Další utkání je naplánováno netradičně na čtvrtek 6. června. Druhý finálový zápas 2. Ligy – Střed odstartuje na Pražské Palmovce v 19:30!

Mládež se opět podívá na soustředění do Lomnice! Letos o týden později!