HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Tygři Mladá Boleslav HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
02.06.2024 Reportáž

A zase ta efektivita střelby! Kert Park jde v sérii opět do vedení!

Finálová série CROSSDOCK Extraligy se za vyrovnaného stavu přesunula o víkendu na Lužiny. Také třetí utkání přineslo napínavý souboj, nakonec rozdílem jedné branky zvítězil Kert Park, který se už zítra může radovat ze sedmého titulu. Hostivař se naopak bude snažit vrátit sérii na své hřiště.

FN3, sobota 1.6.2024

KER

Kert Park Praha

4:3

1:1, 2:1, 1:1

Branky a nahrávky: 11:18 Hrabár (Čejka), 26:17 Kucharčík (Čejka, D.Vaniš), 36:45 D.Vaniš (Průcha, Diviš) .
Rozhodčí: Záhora, Kettner . Vyloučení: 4:3 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 298 . Střely na branku: 25:41 .

Návara (Tóth) - Kovárník, Laurinc, Macek, Novák, Šperl, Vilikus, Vrabec, Fejfar, Jágr, Javůrek, Jelen, Kruček, Kruček, Lhota, Mejzlík, Pavlík, Suchánek, Vaněk, Zvonek

Brykner (Štoural) - Čápek, Číž, Hrabár, Kočka, Kudela, Průcha, Švanda, D.Vaniš - Čejka, Diviš, Dostál, Ferfecki, Hroch, Kucharčík, Lehner, Pátek, Smola, Taufer, Urbanec, J.Vaniš

Před začátkem třetího finálového utkání ještě Kert Park pokřtil nový povrch a státní hymnu zazpívala zpěvačka Monika Absolonová. Poté už následoval souboj o důležitý bod v sérii. V páté minutě měli hosté k dispozici přesilovou hru, která ale příliš dlouho netrvala. Hostivařští hráči si poté zkomplikovali situaci a přes půl minuty hráli ve dvojnásobném oslabení. V něm se ubránili a v další početní výhodě hostů už se skóre měnilo. Tvrdou ránu vyslal z levé strany Jiří Hrabár a ta se zastavila až v síti. Domácí na to odpověděli o necelé dvě minuty později, když v početní výhodě obdržel přihrávku na levý kruh Tomáš Fejfar a pohotovou střelou poslal míček do hostivařské branky.

Za vyrovnaného stavu vstoupily oba týmy do druhé části, kde ve dvacáté minutě otočil skóre druhým gólem Tomáš Fejfar. V další minutě předvedl skvělý zákrok Brykner, když míček zachytil za svými zády. Domácím se ale podařilo navýšit vedení o chvíli později. Nejprve to z těsné blízkosti zkoušel Mejzlík, nakonec našel na levém kruhu Martina Kručka, který už rozradostnil domácí fanoušky. Necelé čtyři minuty před druhou přestávkou snížil Samuel Kucharčík, jenž rychlou střelou zamířil přesně.

Ze třetí třetiny neuběhly ani tři minuty a Jan Pavlík nadvakrát překonal hostivařského gólmana. Jen vteřinu po skončení přesilové hry ve třicáté sedmé minutě vrátil Hostivař do hry střelou z větší vzdálenosti Daniel Vaniš. V závěru si vzali hosté oddechový čas, v poslední minutě odvolali brankáře, ale ani v šesti už se nedotáhli. Kert Park si vedení pohlídal a je jen krok od sedmého titulu. Hostivařští hráči zítra budou bojovat o vyrovnání série.