HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
11.03.2023 Reportáž

A tým vyloupil Kladno a získal cenné body! Čejka zaznamenal hattrick!

Hostivařský A tým se v rámci 17. kola Extraligy hokejbalu vypravil na půdu týmu HBC Kladno. S podporou svých fanoušků a výborným výkonem dokázala Hostivař svého soupeře deklasovat a odvést si cenné body pro boj o play-off!

17.kolo, sobota 11.3.2023

KLA

Kladno

2:7

1:3, 1:1, 0:3

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 01:50 Urbanec, 05:13 Čejka (Urbanec), 14:48 Čejka (Štěpáník, Hroch), 21:40 Pátek (Čejka), 32:46 Kucharčík (Čejka, Pátek), 38:35 Čejka (Urbanec, Štěpáník), 39:40 J.Vaniš (Potekhin, Pátek) .
Rozhodčí: Cícha, Koskuba . Vyloučení: 5:7 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 63 . Střely na branku: 23:24 . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:7 .

Sestava domácích

Jirotka (Solar) – Dědič, Důras, Hrabar, Kastner, Soukup, Teinitzer – Adam, Barnošák, Kamenář, Kohout, Patera, Pražák, Rychlý, Schnaubelt, Šíma, Singer, Špaček, Zdrůbecký

Sestava hostí

Štoural (Majerníček) – Bureš, Čápek, Kubeš, Kučera, Macek, Pírek – Čejka, Hroch, Kucharčík, Lehner, Pátek, Potekhin, Štěpáník, Urbanec, D.Vaniš, J.Vaniš, Vosátka

Komentář k zápasu

Od tohoto utkání se čekala velmi vyrovnaná bitva. Jednalo se o klíčový zápas pro obě strany. Přesto, že Hostivař hrála venku, tak díky skupině svých fanoušků se mohla cítit jako doma. Ve vyrovnané atmosféře byl i úvod utkání. Kladno ovšem brzy chybovalo, když jim při chybné rozehrávce upláchl do samostatného úniku Otto Urbanec, který v čase 1:50 prostřelil Jirotku a poslal Hostivař do brzkého vedení. Domácí tato branka zaskočila a Hostivař tak dokázala Kladenský tým dostat pod tlak. Nedůrazu v obraně Kladna využil v čase 5:13 Jan Čejka a zvýšil skóre na 2:0! Po této brance se běh zápasu opět srovnal. V 13. minutě Hostivař při svém útoku propadla a přečíslení 3 na 1 využil v čase 12:44 Kamenář a snížil na 1:2. S odpovědí ale v závěru periody přispěchal opět Čejka a Hostivař vedla o dva góly.

Díky nepříjemnému počasí byl vstup obou týmů do druhé třetiny opatrnější. V první polovině této třetiny byl vidět bojovný hokejbal s obou stran, z kterého Hostivař dokázal vytěžit svou čtvrtou branku! Přišla v čase 21:40, kdy se po samostatné akci prosadil Jaroslav Pátek! Domácí dokázali na tento gól odpovědět při své přesilové hře, kdy přesnou ranou od modré snížil Dědič. Hostivař i po druhém dějství vedla o dvě branky.

Do třetí části vstoupila Hostivař s tím, že chce zápas brzy rozhodnout. To se jí také podařilo, když ve třiatřicáté minutě Jan Čejka našel krásnou přihrávkou Samuela Kucharčíka a ten na dvakrát prostřelil Jirotku a zvýšil na 2:5! Domácí se po této brance snažili zmařit hostivařské vedení v zápase, ale naráželi na skvělou obranu a výborně chytajícího Štourala. I díky tomu Hostivař využila svého protiútoku a po spolupráci Štěpáník – Čejka druhý jmenovaný završil v čase 38:35 hattrick a zvýšil na rozdíl čtyř branek! Poslední ránu kladenským zasadil v čase 39:40 kapitán Hostivaře Jiří Vaniš, kdy po přihrávce Potekhina propálil Jirotku a následně si užil svojí trefu s fanoušky Hostivaře.

A tým dokázal i po druhé v sezóně Kladno porazit, tentokrát po výsledku 2:7 a získal do své sbírky další cenné body! Další důležitý zápas čeká Hostivař hned za týden, kdy na svém hřišti přivítá Dobřany.

Ohlasy po utkání

Jan Čejka (Útočník HBC Hostivař) – Kéž bychom takový výkon předvedli i proti Letohradu. Věděli jsme moc dobře, o co hrajeme a šli jsme si jasně za tím. Určitě nám pomohl rychlý gól Otty Urbance. Díky tomu z nás spadla nervozita a do Kladna jsme se opřeli ještě víc. Teď se musíme připravit na další důležitý souboj s Dobřany a předvést stejný, ne-li lepší výkon, abychom si zajistili play-off.

Jan Krtička (Hlavní trenér HBC Hostivař) - Věděli jsme, že nás na Kladně nebude čekat nic lehkého. Výsledek vypadá hezky, ale zápas to byl těžký. Všichni kluci zahráli dobře, zaslouží kredit. Plnili jsme to, co jsme si řekli, byl tam pohyb, disciplína, chuť a vůle vyhrát. Výborně zachytal Venca Štoural. Musíme se dobře připravit na Dobřany a pokračovat v předvedeném výkonu. Rád bych ještě poděkoval fanouškům, kteří nás přijeli podpořit v hojném počtu, byli výborní!

Redakce

 
 

Dorost mladšího soupeře z Kyjova nešetřil! Body zůstaly v Hostivaři!

20.3.2023

Hostivař na vítězné vlně! Sběru Šneků vládl sedmibodový Čejka!

18.3.2023

B tým po druhé v sezóně padl na Kladně! Přední příčky tabulky se mu tak vzdalují!

16.3.2023

A tým v sobotu přivítá na svém hřišti Dobřany! Naváže na výhru z posledního zápasu?

16.3.2023

Partneři klubu