04.03.2023 Reportáž

A tým v prvním domácím utkání jara podlehl Letohradu!

Hostivařský A tým ve svém prvním domácím utkání jarní části přivítal v rámci 16. kola Extraligy hokejbalu na svém hřišti tým SK Hokejbal Letohrad. Ve vyrovnaném utkání Hostivař doplatila na svojí nedisciplinovanost a hosté si tak odvezli plný počet bodů.

16.kolo, sobota 4.3.2023

3:4

1:2, 0:1, 2:1

LET

Letohrad

Branky a nahrávky: 11:48 Hroch (Štěpaník), 38:02 Potekhin (Kucharčík), 43:12 Čejka (Kočka, Kucharčík) .
Rozhodčí: Danylec, Hrubý . Vyloučení: 7:2 . Využití: 0:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 38 . Střely na branku: 27:20 . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4 .

Štoural (Od 38. Majerníček) - Pírek, Kočka, Bureš, D.Vaniš, Kubeš, Kučera - Kucharčík, J.Vaniš, Pátek, Vosátka, Hroch, Čejka, Grepl, Urbanec, Štěpáník, Potekhin, Lehner

Novák (Sterenčák) - Adamec, Anýž, Lajčiak, Dostál, Lux, Vacek - Bogdány, Levý, Macháček, Hubálek, Cvejn, Kohoutek, Macenauer, Halbrštát, Faltejsek, Šíma

Utkání od začátku slibovalo vyrovnanou partii. Do první tlaku v zápase se dostali hosté z Letohradu a díky špatnému dostoupení hráče v 4. minutě zápasu šli Jeleni do vedení po brance Kohoutka. Na konci páté minuty poslal svůj tým do oslabení Hostivařský Jaroslav Pátek. Letohrad dokázal svojí přesilovku za 21 vteřin využít a po brance Macháčka šel do vedení 0:2. Hostivař v průběhu první třetiny dokázala zabrat a po kombinaci Radima Štěpáníka s Markem Hroch v 12. minutě druhý jmenovaný vstřelil kontaktní branku na 1:2. Tento stav platil i na konci první třetiny a hosté tak docházeli do kabin spokojenější.

Ve druhé třetině se hra přelévala z jedné strany na druhou. Efektivnější dokázali být ovšem hosté, kteří v 26. minutě druhou brankou Macháčka odskočili zpět do dvoubrankového vedení. Po druhé třetině svítilo na výsledkové tabuli skóre 1:3 ve prospěch Letohradu.

Hostivař vstoupila do třetí třetiny oslabením, které ovšem dokázala úspěšně ubránit. Bohužel ale na začátku 36. minuty prostřelil Hostivařského brankáře Macenauer a zvýšil náskok hostů na 1:4. Behěm povinného točení stran nahradil Václava Štourala v brance Hostivaře Adam Majerníček. V závěrečných minutách dokázala Hostivař dostat svého soupeře pod tlak. Snížení přišlo v 39. minutě, kdy se střelou pod horní tyčku trefil navrátilec do sestavy Hostivaře Michal Potekhin! Hostivař pokračovala ve svém tlaku a v 44. minutě dokázal svojí dorážkou snížit na 3:4 Jan Čejka! Hostivař usilovala o comeback a sahala po bodech. V čase 44:34 ovšem dohrál u mantinelu hráče Letohradu Marek Hroch a k dvouminutovému trestu obdržel zároveň osobní trest. Letohrad závěrečné vteřiny dohrál v obraném pásmu Hostivaře a došel si pro těsné vítězství 3:4.

Další šanci na body bude mít Hostivař za týden, kdy se vypraví na půdu Kladna!

Michal Potekhin (Útočník HBC Hostivař) – Dneska jsme nebyli rozhodně horší tým, chybělo nám trošku štěstí v koncovce. Dál bychom měli doladit naší disciplinovanost, protože jediný ohrožení od nich bylo v jejich přesilovkách a to se nám může vymstít i v budoucnu proti jiným soupeřům. Jinak to byl dobrý zápas, běhavý, já ještě potřebuju dohnat fyzičku a bude to z mé strany taky lepší.

Marek Hroch (Útočník HBC Hostivař) - Takový zápas se opravdu těžko hodnotí. Bohužel jsme nebyli schopni od prvních minut nastolit podobné tempo, jako v závěru utkání, což nás stálo úvodní inkasované branky. Byť jsme, myslím, měli ve hře pět na pět navrch, nabídli jsme spoustu přesilovek soupeři, o kterém víme, že je má velice efektivní, to nám zápas také vůbec neusnadnilo. Je to škoda ztráty bodů v domácím zápase, ale musíme jít dál a soustředit se na další mistrák se silným Kladnem.

Jan Krtička (Hlavní trenér HBC Hostivař) - Nezbývá mi než pogratulovat Letohradu k výhře. Dostali jsme lekci z produktivity a disciplinovanosti. Naše neschopnost v zakončení a zbytečné fauly nás stály lepší výsledek. Je divné, že již několikáté domácí utkání hrajeme až posledních cca 10 minut. Prachatice, Pardubice a teď Letohrad, oproti tomu venkovní zápasy vypadají jinak, co se týká pohybu, nasazení, bojovnosti. Neumím si to vysvětlit proč tomu tak je, když se o tom bavíme a upozorňujeme kluky na to. Asi bychom měli hrát všechna utkání venku. Dneska se mi líbil výkon Marka Hrocha a Michal Potekhin ukázal, že bude posilou. Je třeba doléčit šrámy, nemoci a pokusíme se urvat body na Kladně.