HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Tygři Mladá Boleslav HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
18.05.2024 Reportáž

B tým mužů urval první semifinálový zápas! V prodloužení porazil Rakovník

Hostivařský B tým v sobotní podvečer odstartoval svou cestu v letošním play-off 2. Ligy Střed. Semifinálovým soupeřem béčka byl stejně jako minulý rok Rakovník. Ten v úvodním utkání sice nad Hostivaří vedl, Hostivař ovšem zápas srovnala a až do prodloužení se se svým soupeřem přetahovala o první bod v sérii. Ten nakonec Hostivaři vystřelil Jakub Jirsák!

SF1, sobota 18.5.2024

4:3p

0:1, 2:1, 1:1 - 1:0

RAK

Rakovník

Branky a nahrávky: 15:47 Paško, 23:48 Hroch (Grepl), 38:14 Hroch (Grepl, Da.Zámečník), 47:04 Jirsák (Da.Zámečník, Ilušák) .
Rozhodčí: Paiskr, Vaňourek . Vyloučení: 6:5 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 66 . Střely na branku: 26:26 . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3 .

Majerníček (Soukup) - Dušák, Přeslička, Ilušák, P.Němeček, Vodehnal, Bakoš, Da.Zámečník, Do.Zámečník - Mareš, Trajer, Paško, Chramosta, Waltr, Vosátka, Jirsák, Grepl, Hroch

M.Nistor (Slaboch) - Tlustý, Cafourek, O.Tvarůžek, Koláček - Kopelent, Péc, Prokop, Broulík, M.Tvarůžek, D.Nistor, Pražák

Hostivař nastoupila v play-off v nabité sestavě plná svých odchovanců. Souboj dravého mládí proti zkušenému Rakovníku sliboval zajímavou podívanou. Rakovník otevřel skóre utkání v 8. minutě, když se prosadil útočník Pražák. Soupeř byl během úvodní třetiny lepším celkem a tak po první třetině vedl 0:1.

Hostivař se do druhé třetiny rychle nastartovala díky brzkému vyrovnání. Se štěstím dostal míček do branky v 16. minutě útočník Josef Paško, který nastřelil hráče hostů a od něj se dostal míček do branky Rakovníku. Hostivař v průběhu druhé třetiny převzala iniciativu a dostávala soupeře pod tlak. V 24. minutě šla Hostivař při přesilové hře do vedení! Přesnou ranou pod horní tyč se trefil útočník Marek Hroch! Rakovník v závěru prostřední periody dokázal po zásluze Prokopa skóre srovnat. Po druhé třetině tak platil vyrovnaný stav 2:2.

Třetí třetina byla ze začátku velmi vyrovnaná, Hostivař pak byla ale lepším celkem a Rakovník nepouštěla do delšího nátlaku. V 39. minutě šla Hostivař opět do vedení! Druhou branku v utkání přidal útočník Marek Hroch! Rakovník dostal v závěrečných minutách možnost přesilové hry a tu dokázal využít. V 42. minutě vyrovnal skóre utkání obránce Koláček a utkání šlo do prodloužení!

To v 48. minutě ukončil svou brankou útočník Hostivaře Jakub Jirsák a vystřelil Hostivaři první bod do semifinálové série! Ta pokračuje hned zítra se startem v 14:30 na Hostivařském hřišti.

Mládež se opět podívá na soustředění do Lomnice! Letos o týden později!