HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
23.03.2024 Reportáž

A tým přehrál vysokým výsledkem Prachatice! Dvěma brankami se blýskli hned tři hráči Hostivaře!

Hostivařský A tým čekal v rámci 19. kola Crossdock Extraligy hokejbalu souboj prvního týmu s posledním. Na Hostivařské hřiště dorazil celek Prachatic. Hostivař nedala svému soupeři sebemenší šanci na zisk bodů. Zápas rozhodla především díky čtyřem rychlým brankám v první třetině. Celkově svému soupeři nastřílela devět branek!

19., sobota 23.3.2024

HOS

Hostivař

9:1

4:0, 5:1, 0:0

PRA

Prachatice

Branky a nahrávky: 2:05 Čejka (Pátek), 5:51 Diviš (Taufer, J.Vaniš), 9:18 Taufer (Hrabár, J.Vaniš), 11:52 Diviš (Taufer, Číž), 18:57 Lehner (Čejka, Urbanec), 19:13 Urbanec (Čejka, Lehner), 20:01 Kudela (Diviš), 20:59 Urbanec (Čejka, Taufer), 28:31 Lehner (Hrabár, Kucharčík) .
Rozhodčí: Štípek, Vacek . Vyloučení: 0:1 . Využití: 1:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 65 . Střely na branku: 37:27 . Průběh utkání: 4:0, 4:1, 9:1 .

Sestava domácích

Šupík (Štoural) - Pírek, Hrabár, Kudela, Dostál, Průcha, Číž - J.Vaniš, D.Vaniš, Pátek, Lehner, Taufer, Čejka, Urbanec, Hroch, Kucharčík, Kočka, Diviš

Sestava hostí

Holub (Od 21. Stankay) - Šaršok, Šilhán, Švácha, Kovařík, Hudeck - Ji.Štěpánek, Sitter, Bárta, Zelenka, Makovička, Klement, Ja.Štěpánek, Hokr, Svintek

Komentář k zápasu

Hostivař mohla vstoupit do zápasu s posledními Prachaticemi i s novou akvizicí v Hostivařské sestavě, útočníkem Janem Divišem, který posílil kádru A týmu v tomto týdnu. Hostivař do utkání vstoupila skvěle. V 3. minutě otevřel skóre po nahrávce Jaroslava Pátka nejproduktivnější hráč Hostivaře Jan Čejka. V 6. minutě vstřelil svou první branku v Hostivařském dresu již zmiňovaný Jan Diviš! V 10. minutě navýšil skóre Hostivaře útočník Matěj Taufer! Hosté měli i nadále problém čelit Hostivařským útokům. V 12. minutě zvýšil už na 4:0 svojí druhou brankou v utkání útočník Jan Diviš. Po první třetině si tedy Hostivař vytvořila slušný náskok.

Hostivař v úvodu druhé periody lehce zaspala. Po devíti vteřinách zkorigoval skóre utkání pro hosty útočník Prachatic Sitter. Hostivař si ale čtyřbrankový náskok vzala brzy zpět. V 19. minutě nadělil Prachaticím nepopulárního “bůra“ útočník Petr Lehner. V 20. minutě, přesněji po šestnácti vteřinách od poslední branky zvýšil na 6:1 Otto Urbanec! Hostivař byla v druhé třetině při chuti a přidávala další branky. V 21. minutě vstřelil sedmou Hostivařskou branku obránce Tomáš Kudela. O minutu později přidal svou druhou branku v utkání útočník Otto Urbanec. Stav skóre byl v tu chvíli už 8:1! Hosté se v 27. minutě provinili prvním vyloučením v zápase a Hostivař i toto dokázala potrestat. V 29. minutě, tři vteřiny před koncem přesilové hry, vstřelil svou druhou branku v utkání i junior Petr Lehner! Po druhé třetině tedy Hostivař vedla celkem 9:1!

Třetí třetina už byla v porovnaní s těmi předchozími poklidná. Hostivař si držela svůj velký náskok díky dobré obraně a jistému Michalu Šupíkovi v brance. Další branka už během závěrečné periody nepadla a Hostivař se tak mohla radovat s vysokého vítězství 9:1 proti poslednímu celku extraligové tabulky. Po druhé v řadě bere Hostivař všechny tři body!

Další utkání odehraje Hostivařský A tým hned zítra, kdy se v rámci předehrávky 22. kola vypraví na půdu Pardubického celku Svítkov Stars. Úvodní buly na hřišti soupeře bude vhozeno v 15:00.

Ohlasy po utkání

Jan Diviš (Útočník HBC Hostivař) - Zápas s Prachaticemi byl v duchu nepodcenit soupeře. Chtěli jsme diktovat tempo hry, a to se nám bohužel nedařilo celý zápas. Přesto jsme dokázali spoustu šancí proměnit, což vedlo k vysokému výsledku. Co se mého debutu týče, tak na první zápas to nebylo špatné. Snad do sestavy zapadnu rychle a bude se mně i celému týmu dařit dál.

Redakce

 
 

Osmnáctka se vrátila z Žiliny s bronzem, šestnáctka na Slovensku neuspěla!

8.7.2024

Hráčem roku se stal Jiří Hrabár! Samotní hráči ocenili znovu Čejku!

4.7.2024

Stříbrné medaile ze Švýcarska! Český tým podlehl Kanadě v prodloužení!

30.6.2024

Nejlepším hráčem mládeže byl pro sezónu 2023/2024 vyhlášen Petr Lehner!

28.6.2024

Partneři klubu