28.04.2024 Reportáž

A tým poprvé v historii postupuje do semifinále! Ve čtyřech utkáních vyřadil Karvinou!

Hostivařský A tým se v nedělní dopoledne utkal ve čtvrtém čtvrtfinále s Karvinou. Do tohoto utkání šel s cílem postoupit poprvé v klubové historii do extraligového semifinále a to se také povedlo! Hostivař sice sehrála další napjaté utkání, ale opět se šťastným koncem! V semifinále bude Hostivař čekat tým Pardubic!

ČF4, neděle 28.4.2024

KAR

Karviná

3:4

0:3, 2:0, 1:1

Branky a nahrávky: 0:11 Kucharčík (Čejka, Lehner), 8:02 Kucharčík (Čejka, Lehner), 12:58 Hrabár (Čejka, Lehner), 36:23 Kucharčík (Číž, Kudela) .
Rozhodčí: Vokurka, Gráca . Vyloučení: 6:9 . Využití: 2:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 109 . Střely na branku: 20:33 . Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4 .

Mokry (Smetana) - Zahradníček, Růžička, Niedoba, Zaremba, D.Procházka, Pilch - Fárský, Juraško, Pala, Pořízek, Rosůlek, Wróbel, Řehůřek, Mikeš, Skyba, Indrst, Hudeček, Kulawiak

Brykner (Štoural) - Čápek, Hrabár, Kudela, Kočka, Průcha, Da.Zámečník - Čejka, Kucharčík, J.Vaniš, D.Vaniš, Taufer, Urbanec, Pátek, Hroch, Ferfecki, Lehner, Dostál, Číž

Hostivař měla tentokrát výborný vstup do utkání! Hned po 11 vteřinách se prosadil po přihrávce Jana Čejky útočník Samuel Kucharčík! Ten byl během tohoto utkání při chuti! V 9. minutě prostřelil Samuel Kucharčík brankáře Karviné Mokryho po druhé a Hostivař tak šla do trháku! V 13. minutě hrála Hostivař přesilovou hru. Tu dokázala přesnou ranou využít obránce Hostivaře Jiří Hrabár! Hostivař si tedy v první třetině vytvořila slušný náskok a vedla 3:0!

Hostivař uspokojená tímto vedením lehce polevila a toho dokázala využít domácí Karviná. V 16. minutě snížil při přesilové hře na 1:3 obránce Karviné Zahradníček. Karviná později dostala možnost další přesilové hry, která byla rovněž využita. Kontaktní branku na 2:3 vstřelil obránce Niedoba. Karviná tedy během prostřední periody zmenšila Hostivařský náskok na pouhou jednu branku.

Třetí třetina byla podobná jako většina celé série. Na Karvinském hřišti byla k vidění velmi vyrovnaná bitva. V 37. minutě si Hostivař vzala zpět své dvoubrankové vedení, když hattrick zkompletoval útočník Samuel Kucharčík! Domácí při závěrečném obléhání Hostivařské branky dokázali skóre opět snížit na nejmenší možný náskok. V 39. minutě se po druhé v utkání prosadil obránce Niedoba. Karviná ovšem toto drama nedotáhla do konce. Hostivař tedy zvítězila 3:4 a po třech výhrách a celkovém stavu série 3:1 postupuje poprvé v klubové historii do semifinále! Díky tomuto postupu má rovněž jistý první cenný extraligový kov!

V semifinále narazí Hostivař na loňského čtvrtfinálového vyzyvatele z Pardubic. Série začne tentokrát doma. První utkání se odehraje v sobotu 4. května, druhé utkání je naplánováno na neděli 5. května. Obě utkání odstartují přesně v 11:00.

B tým mužů zahájí o víkendu play-off! V semifinálových bojích ho čeká opět Rakovník!