HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
28.04.2024 Reportáž

A tým poprvé v historii postupuje do semifinále! Ve čtyřech utkáních vyřadil Karvinou!

Hostivařský A tým se v nedělní dopoledne utkal ve čtvrtém čtvrtfinále s Karvinou. Do tohoto utkání šel s cílem postoupit poprvé v klubové historii do extraligového semifinále a to se také povedlo! Hostivař sice sehrála další napjaté utkání, ale opět se šťastným koncem! V semifinále bude Hostivař čekat tým Pardubic!

ČF4, neděle 28.4.2024

KAR

Karviná

3:4

0:3, 2:0, 1:1

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 0:11 Kucharčík (Čejka, Lehner), 8:02 Kucharčík (Čejka, Lehner), 12:58 Hrabár (Čejka, Lehner), 36:23 Kucharčík (Číž, Kudela) .
Rozhodčí: Vokurka, Gráca . Vyloučení: 6:9 . Využití: 2:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 109 . Střely na branku: 20:33 . Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4 .

Sestava domácích

Mokry (Smetana) - Zahradníček, Růžička, Niedoba, Zaremba, D.Procházka, Pilch - Fárský, Juraško, Pala, Pořízek, Rosůlek, Wróbel, Řehůřek, Mikeš, Skyba, Indrst, Hudeček, Kulawiak

Sestava hostí

Brykner (Štoural) - Čápek, Hrabár, Kudela, Kočka, Průcha, Da.Zámečník - Čejka, Kucharčík, J.Vaniš, D.Vaniš, Taufer, Urbanec, Pátek, Hroch, Ferfecki, Lehner, Dostál, Číž

Komentář k zápasu

Hostivař měla tentokrát výborný vstup do utkání! Hned po 11 vteřinách se prosadil po přihrávce Jana Čejky útočník Samuel Kucharčík! Ten byl během tohoto utkání při chuti! V 9. minutě prostřelil Samuel Kucharčík brankáře Karviné Mokryho po druhé a Hostivař tak šla do trháku! V 13. minutě hrála Hostivař přesilovou hru. Tu dokázala přesnou ranou využít obránce Hostivaře Jiří Hrabár! Hostivař si tedy v první třetině vytvořila slušný náskok a vedla 3:0!

Hostivař uspokojená tímto vedením lehce polevila a toho dokázala využít domácí Karviná. V 16. minutě snížil při přesilové hře na 1:3 obránce Karviné Zahradníček. Karviná později dostala možnost další přesilové hry, která byla rovněž využita. Kontaktní branku na 2:3 vstřelil obránce Niedoba. Karviná tedy během prostřední periody zmenšila Hostivařský náskok na pouhou jednu branku.

Třetí třetina byla podobná jako většina celé série. Na Karvinském hřišti byla k vidění velmi vyrovnaná bitva. V 37. minutě si Hostivař vzala zpět své dvoubrankové vedení, když hattrick zkompletoval útočník Samuel Kucharčík! Domácí při závěrečném obléhání Hostivařské branky dokázali skóre opět snížit na nejmenší možný náskok. V 39. minutě se po druhé v utkání prosadil obránce Niedoba. Karviná ovšem toto drama nedotáhla do konce. Hostivař tedy zvítězila 3:4 a po třech výhrách a celkovém stavu série 3:1 postupuje poprvé v klubové historii do semifinále! Díky tomuto postupu má rovněž jistý první cenný extraligový kov!

V semifinále narazí Hostivař na loňského čtvrtfinálového vyzyvatele z Pardubic. Série začne tentokrát doma. První utkání se odehraje v sobotu 4. května, druhé utkání je naplánováno na neděli 5. května. Obě utkání odstartují přesně v 11:00.

Redakce

 
 

Osmnáctka se vrátila z Žiliny s bronzem, šestnáctka na Slovensku neuspěla!

8.7.2024

Hráčem roku se stal Jiří Hrabár! Samotní hráči ocenili znovu Čejku!

4.7.2024

Stříbrné medaile ze Švýcarska! Český tým podlehl Kanadě v prodloužení!

30.6.2024

Nejlepším hráčem mládeže byl pro sezónu 2023/2024 vyhlášen Petr Lehner!

28.6.2024

Partneři klubu