25.03.2023 Reportáž

A tým po dvou výhrách těsně padl na půdě Svítkova!

Namlsaná Hostivař odjela po dvou výhrách na půdu souseda v tabulce, týmu Svítkova Stars, který v podzimní části přehrála na domácím hřišti 8:5!

19.kolo, sobota 25.3.2023

SVI

Svítkov Stars

3:2

1:1, 2:0, 0:1

Branky a nahrávky: 2:29 Kucharčík, 35:00 J.Vaniš (Kucharčík, Pírek) .
Rozhodčí: Vrba, Havelka . Vyloučení: 3:7 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 81 . Střely na branku: 26:25 . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2 .

Novotný (Procházka) - Bureš, Kaščák, Beneš, Korbel, Korec, Martínek - Král, Vaňo, Waber, Hudec, Hrubý, Lux, Bláha, Kábrt, Malý, Kupf

Štoural (Majerníček) - Čápek, Kočka, Macek, Kubeš, Pírek, Kučera, Novotný - Čejka, Kucharčík, J.Vaniš, D.Vaniš, Pátek, Potekhin, Urbanec, Hroch, Lehner, Vosátka

Utkání začalo oboustranným oťukáváním a první střela přišla až po dvou minutách z hole domácího veterána Wabera. Do vedení se dostala Hostivař zásluhou Samuela Kucharčíka, který obral u mantinelu svítkovského obránce a se štěstím v podobě odrazu od nohy dalšího z bránících hráčů, dopravil míček až za bezmocného Novotného. Domácí byli poté o něco nebezpečnější, Štoural byl ale pozorný. Nestačil až na dobrou střelu Matyáše Bláhy v desáté minutě, která znamenala vyrovnání! Ve stejné minutě inkasoval poté obránce Čápek trest na 2+10 minut a Hostivař se musela poprvé bránit. Obratu v té době vystavila stopku tyčka hostující svatyně, kterou z pravého kruhu orazítkoval Hudec. Do kabin se šlo po první části s nerozhodným stavem.

Ve druhé třetině šel už Svítkov do vedení, když byl po přečíslení na konci úspěšné akce domácích opět Bláha. V polovině utkání se k první přesilovce dostala i Hostivař, útočné snažení ale bylo podobně bezzubé, jako při hře v plném počtu. Lehkovážnost v posledních vteřinách periody poté potrestal Vaňo, který dal svému týmu naději v podobě dvoubrankového vedení.

Další početní výhoda čekala na hosty už v úvodu třetí části a v dobré příležitosti ke snížení byl především Urbanec. Skóre se ale měnilo až když tabule ukazovala čas 35:00. Kucharčík potáhl míček a vybídl Jiřího Vaniše, jehož střela propadla až za záda Novotného. Inkasovaný gól ale domácí zásadně nerozhodil a dvoubrankové vedení mohli mít brzy zpět, proti byla ale opět tyčka Štouralovi branky. Na lavici hanby si šel poté odpočinout Hroch, skóre se ale neměnilo ani tentokrát. Jinak tomu nebylo ani po dalším trestu hostí, za zdržování hry. Závěr se kouskoval a vidět byli i muži v pruhovaném. Hostivař už prostor k vyrovnání nedostala a na půdě Svítkova podlehla těsně, 2:3!