HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
05.05.2024 Reportáž

A tým nastřílel ve druhém utkání kanára! Do Pardubic pojede s postupovým mečbolem!

A tým Hostivaře v nedělení dopoledne nastoupil ke 2. semifinálovému zápasu Crossdock Extraligy hokejbalu proti Pardubicím. Oproti prvnímu duelu tento nebyl tak vyrovnaný. Hostivař po většinu utkání diktovala tempo hry včetně skóre. To nakonec pro východočechy bylo drtivé. Hostivař tedy zvládla i druhé semifinálové utkání a za týden tak bude bojovat o postup do finále!

SF2, neděle 5.5.2024

HOS

Hostivař

6:0

2:0, 1:0, 3:0

PCE

Pardubice

Branky a nahrávky: 8:58 J.Vaniš (Čejka, Kucharčík), 12:11 Kudela (Urbanec, Taufer), 29:07 J.Vaniš (Kudela, Kucharčík), 38:37 Diviš (Hrabar, Smola), 39:24 Čejka (Lehner, Průcha), 43:01 J.Vaniš (Čejka, Kucharčík) .
Rozhodčí: Černý, Filipiec . Vyloučení: 7:5 . Využití: 3:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 278 . Střely na branku: 31:28 . Průběh utkání: 6:0 .

Sestava domácích

Brykner (Štoural) - Hrabar, Kočka, Kudela, Průcha, D.Vaniš, Zámečník - Čejka, Diviš, Ferfecki, Hroch, Kucharčík, Lehner, Smola, Taufer, Urbanec, J.Vaniš

Sestava hostí

Foršt (Třináctý) - Geisler, Hálek, Kopřiva, Krejčí, Šimek, Školoudík, Strouhal - Bílý, Česák, Förstl, Janeček, Langr, Licek, Malý, Mikula, Moravec

Komentář k zápasu

Hostivař hnal za druhým semifinálovým vítězství naplněný Hostivařský areál. Necelých tři sta diváku sledovalo další zajímavou bitvu, které se ke spokojenosti Hostivařských fanoušků vyvíjela i příznivým výsledkem. V 9. minutě otevřel při přesilové hře útočník Jiří Vaniš! V 13. minutě zvýšil na 2:0 obránce Hostivaře Tomáš Kudela. Ani Pardubice a ani Hostivař už další branku v první třetině nepřidali a tak si Hostivař odnášela do kabin vedení 2:0.

2. Třetina byla z pohledu branek nejslabší. Jedinou branku vstřelila opět Hostivař! V tomto utkání rozhodli o jasném výsledku utkání přesilové hry. Pardubice nedokázali využít ani jednu. Hostivař ve druhé třetině využila již svojí druhou. V 30. minutě zaznamenal svůj druhý přesný zásah kapitán Hostivaře Jiří Vaniš! Hostivař tedy během druhé třetiny svůj náskok drobně navýšila.

Ve třetí třetině Hostivař pokračovala ve svém dobrém výkonu a přidávala další branky. V 39. minutě zvýšil na 4:0 útočník Jan Diviš! Pátou branku Hostivaře vstřelil nejproduktivnější hráč Hostivaře ve vyřazovacích bojích Jan Čejka! Na finálních 6:0 upravil skóre utkání svým hattrickem útočník Jiří Vaniš! Hostivař tedy nadělila Pardubicím kanára a vede v sérii 2:0! Již příští víkend může postoupit do extraligového finále!

3. Semifinálový duel se odehraje na Pardubických Polabinách v sobotu 11. května se startem v 14:00.

Ohlasy po utkání

Petr Brykner (Brankář HBC Hostivař) – Jsem rád že jsem trochu mohl napravil dojem z posledních utkání proti Karviné. Tam to z mého osobního pohledu nebylo úplně ideální. Představoval jsem si že klukům pomůžu více. Jsem ale rád že jsem dneska splnil to, co bylo mým úkolem a když jsme to potřebovali tak jsem něco chytil a zápas jsme nakonec v klidu vyhráli.

Redakce

 
 

„Všechny jarní zápasy byly kvalitní", těší trenéra juniorů po vyřazení z play-off!

20.5.2024

Starší žáci mají po výhře nad Kertem jistotu závěrečných turnajů sezóny!

19.5.2024

B tým mužů zvítězil i ve druhém semifinále! O postup do finále zabojuje za týden v Rakovníku!

19.5.2024

B tým mužů urval první semifinálový zápas! V prodloužení porazil Rakovník

18.5.2024

Partneři klubu