08.10.2019 Reportáž

A tým i bez množství opor udolal Rakovník! Vítěznou trefou se prezentoval Fišer!

V první říjnovou sobotu na sebe narazili na hřišti na Palmovce loňský semifinalista 1. Ligy, s loňským účastníkem Extraligy. Očekávalo se napínavé utkání, které mělo napovědět, jak na tom oba týmy letos jsou. Do Prahy dorazila početná družina Raků v čele s dobře známým trenérem Josefem Moravcem...

7.kolo, sobota 5.10.2019

2:1

1:0, 1:0, 0:1

RAK

Rakovník

Branky a nahrávky: 5:59 Kucharčík (Lux, Minarčík), 26:26 Fišer (Brož) .
Rozhodčí: Kasner, Danylec . Vyloučení: 6:5 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 23 . Střely na branku: 27:22 . Průběh utkání: 2:0, 2:1 .

Štoural (Merta) - Kubeš, Přeslička, Novotný, Vaniš D., Sedláček, Krupka - Lux, Minarčík, Hroch, Fišer, Brož, Kalaš, Píša, Jachek, Kucharčík, Kucarov

Hubálek (Nistor) - Tvarůžek, Sunkovský, Cafourek, Tvarůžek, Sýkora, Schierl, Zíma, Šíma, Martínek, Nistor, Čech, Tlustý,

První třetina začala v rychlém tempu, ale žádné z mužstev si nevypracovalo vyloženou gólovou šanci. Až v končící šesté minutě první periody si domácí vypracovali nadějně vyhlížející akci, kde míček putoval po ose Minarčík, Kalaš, Kucharčík. Posledně jmenovaný se pěknou dorážkou nemýlil a prostřelil gólmana hostí Hubálka. Byl to již třetí zásah této talentované naděje Hostivaře ve dvou zápasech v řadě! V osmé minutě došlo i na první vyloučení v řadách domácích a hosté mohli odpovědět v přesilové hře. Z tohoto mráčku naštěstí nezapršelo a hostivařští oslabení bez větších problémů ustáli. V první třetině jsme mohli ještě vidět drobné zápasnické vystoupení domácího Kalaše s hostujícím Sunkovským, ale to bylo z první části hry vše. Do kabin tak odcházeli domácí s nejtěsnějším vedením.

Do druhé periody naordinoval trenér hostí svým svěřencům zvýšený důraz a na obraze hry to bylo znát. Na trestnou lavici se poroučel hned v první minutě domácí Luboš Novotný za nedovolené bránění. Ani tuto přesilovku nedokázali hosté využít a po dalších pěti minutách nabídli stejnou šanci domácím za hrubost dorostence Hoška. Avšak ani Hostivař se neukázala v nejlepším světle a její střelecké pokusy končili na brankáři Hubálkovi. Až ve dvanácté minutě druhé části hry se domácí mohli radovat podruhé. Tentokrát našel zkušený ostřílený kozák Marek Brož před branku si sbíhajícího Jana Fišera, který umístěnou střelou do odkryté horní části branky hostí rozjásal střídačku. Vzápětí byla nabídnuta domácím další přesilová hra, kterou ovšem nedokázali využít. Za nadějného stavu se odcházelo na přestávku evidentně lépe domácím borcům.

Do třetí třetiny vlétli hosté jako vyměnění. Hra se přiostřila a z toho vyplynula další početní výhoda pro domácí. Pozorní Raci však nedopustili, aby hostivařští definitivně rozhodli zápas. Přesilovku statečně ubránili a v desáté minutě závěrečné části hry došlo na potyčku domácího mladíčka Hrocha se zkušeným Schierlem. Vítěze této šarvátky se nám nepodařilo určit, každopádně si oba borci šli zchladit hlavy na trestnou lavici. O čtyřicet sekund později bylo pro pražany o něco hůře. Útočník Marek Kalaš si šel odpočinout na trestnou lavici za držení. Bohužel pro Hostivař jej následoval po chvíli i Marek Brož za vyhození míčku. A nyní již došlo na využití početní výhody. Zkušený Radek Šíma našel na modré čáře šikulu Milana Sýkoru, který se štěstím překonal Štourala v domácí brance. Hosté ucítili příležitost neodjet z Prahy s prázdnou a do závěrečných minut se vrhli po hlavě. Najednou byli rakovničtí všude o krok dřív. Tempo hry se stupňovalo, ale pražané si již závěr zápasu dokázali ohlídat a připsali si tak druhé vítězství v řadě.

Mrzet může domácí pouze produktivita a nevyužití početních výhod, aby byl brankový rozdíl vyšší.