HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
04.05.2019 Reportáž

Zvládli to! Hostivař se znovu ujímá ve čtvrtfinálové sérii vedení!

Čtvrtfinálová série prvního týmu Hostivaře s Brnem se přesunula do sportovní haly na Jižním Městě, kam v sobotním večeru zavítalo téměř 170 diváků. V bouřlivé atmosféře se hrál opět vyrovnaný zápas, který stejně jako v prvním klání, dospěl do prodloužení. V tom v přesilové hře napřáhl ve středním pásmu kdo jiný, než Jiří Vaniš, který vrátil Pražanům vedení v sérii!

ČF3, sobota 4.5.2019

HOS

Hostivař

4:3p

1:2, 1:0, 1:1

BRN

HbK Brno

Branky a nahrávky: 14:17 Čejka (Zyta, J.Vaniš), 24:01 Novotný (Hroch, Kucharčík), 35:21 Brož (Palička), 46:05 J.Vaniš (Malina) .
Rozhodčí: Pleško, Ptáček . Vyloučení: 4:6 . Využití: 1:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 166 . Střely na branku: 34:27 . Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3 .

Sestava domácích

Štoural (Janovec) - Kubeš, Dušák, Macek, Novotný, Konečný, Přeslička, D.Vaniš - J.Vaniš, Čejka, Zyta, Kucarov, Palička, Brož, Píša, Kucharčík, Jachek, Hroch, Lhota, Malina

Sestava hostí

Sterenčák (Schönberger) - Smrž, Zapletal, Jandourek, Zbranek, Nazad - Baláč, Jelínek, Šmarda, Emmer, Kunc, Valko, Fišar, Klíma, Rygel, Vysloužil, Cabák

Komentář k zápasu

Úvod utkání přitom nebyl ideální. Hostivař sice v prvních minutách svého soupeře zatlačila, brzy ale ztrácela, když se střelou od hrazení prosadil Zapletal. Ještě hůře bylo domácím za necelou minutu, když nepokrytý Kunc zvýšil na 2:0. Buldoci poté mohli navýšit v přesilové hře, ta se ale po padesáti vteřinách proměnila na hru ve čtyřech hráčích v poli. Domácím se podařilo snížit v závěru prvé části, když výborného napadání Zyty a následného vysunutí od stejného hráče využil Čejka, který osamocen překonal Sterenčáka!

Druhá část byla zahájena početní výhodou domácích, která brzy měla i své pokračování. Ve čtyřminutové přesile sice hostivařští vyslali několik nebezpečných projektilů, většinu ale zachytil dobře připravený blok Buldoků. Vyrovnání se přeci jen tým z Prahy dočkal, když v pětadvacáté minutě napřáhl Luboš Novotný a zavzpomínal na časy, kdy každá jeho střela byla pro soupeře doslova smrtící. Míček zapadl přesně k tyči a Hostivař se radovala spolu se zaplněnou halou z vyrovnávací branky! V závěru periody přišlo vyloučení hostujícího Zbranka a před domácím celkem tak byla další zajímavá výzva!

Ani další z přesilovek ke gólu ale nevedla! Přesto se Hostivař těšila z rozdílové branky, když po zachycení míčku nevěřil v přečíslení Paličkovi Marek Brož, napřáhl a míček propadl ke spokojenosti jeho spoluhráčů za brankáře hostí. Hostivař rázem vedla, další těžká zkouška ji ale čekala po vyloučení Macka. Soupeři stačila minuta na využití a byl to Emmer, který od modré vyrovnal. Téměř 170 diváků hnalo hostivařské za dalším gólem, gól už ale nepadl, vrásek na tvářích všech ale naopak přibylo po dalším vyloučení. Dušák si šel odpočinout za zdržování hry a Buldoci se chystali k pokousání! Hned v úvodu prodloužení ale naštěstí chyboval Emmer a za stejný prohřešek, jako před ním Dušák, se poroučel na trestnou. Za další půlminutu ho navíc následoval Nazad a před domácími rázem ležela hozená rukavice. Malina po vhazování ve středním pásmu zavezl míček k pravému mantinelu, odkud našel Jiřího Vaniše, který dělovkou ze středního pásma rozburácel celou halu!

Hostivař zvítězila 4:3 a ujala se opět vedení v sérii, která pokračuje už tuto neděli, v pravé poledne!

Redakce

 
 

„Konkurence v týmu je veliká, chci být pro Hostivař přínosem", říká junior David Waltr!

22.1.2020

Druhý přípravný zápas pro Dobřany! Bezpalec opět s hattrickem!

20.1.2020

Gólové žně v Dobřanech! Mladší žáci v prvním přípravném utkání úspěšní!

20.1.2020

Ml. žáci - Hostivař v přípravě přehrála Prosek! Obránce Režnárek byl u třetiny branek!

13.1.2020

Partneři klubu