HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
01.06.2019 Reportáž

Hostivař se ujala ve finálové sérii vedení! Přišla ale o Macka!

Hostivařský A tým vstoupil do finálové série s grácií a v nové dobřanské hale zvítězil vysoko, 6:0! Kaňkou na výhře je ale ztráta elitního obránce Filipa Macka, kterého hráč soupeře nešetrným zákrokem poslal do nemocnice.

FIN1, sobota 1.6.2019

DOB

Dobřany

0:6

0:2, 0:1, 0:3

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 7:09 Malina (Lhota), 10:00 Čejka (Lhota), 16:21 Palička (Přeslička), 33:24 Čejka (J.Vaniš), 35:30 J.Vaniš (Malina), 42:35 Lhota .
Rozhodčí: Koskuba, Šulo . Vyloučení: 5:7 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 150 . Střely na branku: 35:41 . Průběh utkání: 0:6 .

Sestava domácích

Marek (Jásek) - Koželuh, Duchek, Ulm, Čech, Straský, Rubner, Kovařík, Suchý, Sloup, Kovařík, Truchlý, Šlehofer, Málek, Voves, Mužík

Sestava hostí

Štoural (Janovec) - Dušák, Kubeš, Macek, Novotný, Přeslička, Konečný, D.Vaniš - J.Vaniš, Čejka, Malina, Lhota, Kalaš, Brož, Píša, Kucharčík, Jachek, Krupka, Palička, Zyta, Hroch

Komentář k zápasu

Hostivař vstoupila do utkání dobře a na začátku osmé minuty ji dostal do vedení Marcel Malina, který byl v brankovišti důrazný a odraženou střelu dopravil za brankáře Marka. Zvýšit mohl posléze Čejka v samostatném úniku, úspěšná ale byl až jeho další pokus, který domácímu strážci propadl mezi rukou a tělem. Plynulost hry poté poněkud zbrzdila první vlna vyloučení, skóre už se ale neměnilo a do kabin tak šli spokojenější hosté, díky dvoubrankovému vedení.

Po skončení půlminutového trestu v začátku druhé části se k útočnému vhazování skláněl čtvrtý útok. Po čistě vyhraném buly pálil Přeslička, jehož vyraženou střelu našel jako první Ondřej Palička a usměrnil míček do odkryté klece, 3:0! Ke snížení měli domácí blízko v další přesilové hře, Štoural ale působil na oranžový míček jako magnet! Skóre se neměnilo ani na druhé straně a Hostivař tak po druhé periodě vedla 3:0!

Úvod třetí části pak patřil domácím Šnekům, hostivařský brankář Štoural se ale opět překonával. Naopak na druhé straně byl Jan Čejka úspěšný, když správně vyhodnotil situaci v přečíslení a backhandovou střelou překonal Marka počtvrté! Domácí se poté odhodlali ke hře bez brankáře, kterou ale zhatil nešetrným faulem Kovářík, po jehož zákroku musel být obránce Macek odvezen do nemocnice. Domácí hráč inkasoval po zásluze trest ve hře, který hned zkraje dlouhé přesilovky potrestal Jiří Vaniš, bombou ze středního pásma. Domácí to zkoušeli s hrou bez brankáře i v samotném závěru, hostivařští ale srdnatě bránili a soupeři zkorigování nedovolili. Lukáš Lhota naopak dvě minuty před koncem přidal šestý gól, po kterém se úvodní finálový duel v klidu dohrával.

Hostivař tak ve finálové sérii získala první bod, v neděli ale utkání startuje opět od nuly! Děkujeme všem, kteří nás doprovodili k první výhře!

Ohlasy po utkání

Ondřej Novák (HBC Hostivař) - My jsme tušili, že po dvou sériích, ve kterých vládl až neuvěřitelný duch fairplay, půjdou některé věci ve finále stranou. Očekávali jsme tuhou bitvu, postavenou na rychlosti a agresi v soubojích. Jsme rádi, že jsme úvodní duel zvládli, ale skóre bych absolutně nevyzdvihoval. Soupeř po tříbrankové ztrátě musel více otevřít hru a vsadit vše na jednu kartu. V pěti hráčích jsme jinak myslím, měli trochu více ze hry, v neděli ale může být vše jinak, proto je potřeba opět nachystat především naše hlavy. Soupeř je silný a ne náhodou je ve finále!

Václav Šlehofer (TJ Snack Dobřany) - Dnes jsme bohužel nehráli to, co bylo v plánu a to nás stálo zápas. Hosté vítězí zcela zaslouženě. Hráli s chutí a drajvem. Především u nich ale byla vidět snaha. Všechny tyhle zmíněné atributy, které nás zdobily v předchozích velmi těžkých sériích, nám dnes nepochopitelně chyběly. Ano, chybí V.Šlehofer ml.(na srazu repre) a Skála (zraněn), ale na to nelze žehrat, zas se mohou ukázat další. Do hlav klukům nevidím, nicméně soupeř se dnes nepřijel do Dobřan nechat porazit. To pak můžeme vymýšlet jakýkoli plán.... Nic, Hostivaři je třeba k výhře sportovně pogratulovat, neboť byla lepší úplně ve všem. Dnešek je tedy za námi. Zítra musíme chtě nechtě nastoupit kapánek jinak.

Redakce

 
 

„Konkurence v týmu je veliká, chci být pro Hostivař přínosem", říká junior David Waltr!

22.1.2020

Druhý přípravný zápas pro Dobřany! Bezpalec opět s hattrickem!

20.1.2020

Gólové žně v Dobřanech! Mladší žáci v prvním přípravném utkání úspěšní!

20.1.2020

Ml. žáci - Hostivař v přípravě přehrála Prosek! Obránce Režnárek byl u třetiny branek!

13.1.2020

Partneři klubu