27.10.2019 Reportáž

Dorostenci zvítězili v Brně, po pauze vyzvou na Palmovce Kyjov!

Většina týmu vyrazila na nedělní zápas už v sobotu odpoledne vlakem, pod vedením trenéra Grepla, zašla si na společnou večeři a přespala v hororové ubytovně. V neděli dopoledne dorazil zbytek týmu a šlo se hrát. Hostivař vybojovala povinné vítězství a zřejmě také přepsala rekord v počtu nastřelených tyčí. Ale také došlo na ukázku fair-play...

6.kolo, neděle 20.10.2019

BRN

Brno

1:4

0:1, 1:2, 0:1

Branky a nahrávky: 14:51 Šťastný (Lehner), 15:25 Š.Hnyk (M.Hnyk), 27:30 Kaiser (Šťastný), 43:20 Petrášek (Grepl) .
Rozhodčí: Hrazdíra, Ščudla . Vyloučení: 0:2 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 30 . Střely na branku: 25:44 . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4 .

Šťastný - Adámek, Engel, Hamřík, Havránek, Heide, Kimmel, Kliment, Navrátil, Staněk, Svoboda, Víchová, Zemen, Zemen, Pivoda

Keprt (od 31.Drahoš) - Š.Hnyk, Ilušák, Petrášek, Ježdík, Sucharda, Nguyen - Šťastný, Lehner, Vodehnal, Grepl, Hroch, M.Hnyk, Malysz, Ferfecki, Kaiser, Gubala

Oproti obvyklé sestavě musel trenér Grepl, díky nemoci Chramosty, trochu zaimprovizovat a do prvního útoku se postavil jinak obránce Adam Vodehnal.

Brno dalo do zápasu svazem dodané odlehčené míče Winnwell a pro oba týmy to byla zkouška trpělivosti. Obzvláště pro technické hráče Hostivaře to byl očistec a výsledkem bylo velké množství nastřelených tyčí, zejména těch horních.

Zápas začal tlakem hostů, ale vzhledem k neposednosti zmíněných míčků byla hra poměrně neurovnaná, plná nepřesností na obou stranách. Hostivař tlačila a soupeř se ojediněle dostával do brejků, které naštěstí neměli buď dostatečnou rychlost, nebo selhala koncovka. I Hostivař podnikla několik rychlých výpadů, ale bez efektu. Ani vyloučení hostivařského Kaisera za faul v útočném pásmu nepřineslo velkou změnu obrazu hry. Teprve 10 vteřin před koncem první třetiny dokázal Šťastný propálit domácího gólmana, po hezké souhře první formace na jeden dotek, 0:1.

Ihned na začátku druhé třetiny si na Brno vyšlápli bratři Hnykové, kdy po přihrávce mladšího bratra Matěje měl Šimon, nikým neatakován, dost času srovnat si míček a přesnou ranou trefil odkryté místo domácí brány, 0:2. Brno ovšem nesložilo zbraně a po dalším faulu Hostivaře v útočném pásmu (tentokrát Hrocha) zvýšili tlak na branku, ale obrana Hostivaře odolala. Brno pokračovalo v tlaku a výsledkem bylo po laxním vyhození míče rychlé vrácení hry před bránu bránu Hostivaře a dorážkou po střele byl brankář Keprt překonán. Hostivař stále byla lepší, trefovala tyče a Brno občas podniklo protiútok, kdy mohl několikrát vyniknout i brankář hostů. Po jednom ze závarů před bránou Hostivaře předvedli brankář Keprt a obránce Hoang i cirkusovou vložku, kdy Keprt vykopl, v leže na břiše, míč plachtící do brány a Hoang to jistil tygřím skokem přes brankoviště, čímž zvýšil efekt brankářova zákroku. Naštěstí Hostivař dokázala včas odpovědět dalším gólem, kdy se Kaiser vytočil od mantinelu, a poslal střílenou přihrávku (dodnes panují dohady, zda to byla prudká přihrávka, nebo pomalá střela), která se díky teči obránce dostala do domácí branky, 1:3. To přineslo uklidnění hry Hostivaře. Do konce třetiny pak stihl Šťastný ještě jednou trefit břevno a Grepl odmítl skórovat do poloodkryté brány, snad aby nezesměšnil domácího, jinak dobře rozchytaného gólmana.

Ve třetí třetině už hosté dominovali a druhý brankář Hostivaře - Drahoš, který byl za cestu do Brna odměněn možností dochytat zápas, moc práce neměl. Grepl opět sám před bránou, tentokrát trefil lapačku domácího brankáře, následně se Šťastný u mantinelu uvolňuje mezi dvěma obránci a tváří v tvář svému jmenovci v bráně Brna trefuje nastavenou lapačku. V deváté minutě píská rozhodčí faul Hostivaře – podražení. Domácí lavička ovšem faul odvolává, protože hráč uklouzl sám po šlápnutí na čepel hole obránce Suchardy. Velké díky za toto gesto fair-play. Následuje opět několik vyložených šancí Hostivaře v podání Šťastného nedotaženého blafáku a Greplova trefení betonu Brněnského brankáře. Na začátku 13. minuty třetí třetiny trefuje první útok třikrát po sobě tyč během deseti vteřin. Teprve v čase 13:20 se podařilo hostům zúročit převahu a po pěkné souhře druhého útoku přihrával Grepl na seběhnutého Petráška a ten bekhendem uzavřel skóre zápasu na 1:4. Opět se projevila malá efektivita útoků dorostu Hostivaře. Ze 44 střel „pouze“ 4 góly. Budeme doufat, že na konci sezóny nebudou nějaké góly chybět při vyrovnané tabulce.

Tomáš Grepl (trenér HBC Hostivař) - Do Brna jsme jeli pro tři body, ale od počátku se náš výjezd nevyvíjel lehce. Ať už ubytováním nebo hrou. První třetina byla v našem podání herně slabá. Soupeř hrál aktivně a dobře bránil střední pásmo. O přestávce jsme si něco řekli a udělali nějaké změny a bylo to lepší. Po zbytek zápasu jsme byli lepším týmem. Bohužel jsme asi “hráli hru na břevna” místo hokejbalu. I tak ta hra nebyla ideální a musíme je do příštího kola doladit.

Mikropřípravka opět v akci! Na domácím turnaji se představila trojice hostivařských týmů!

23.4.2024

Starší žáci porazili ústeckou Elbu! Do nadstavby tak postupují z druhého místa!

23.4.2024

Dorost z výjezdu do Opavy přivezl tři body!

23.4.2024

A tým ve druhém čtvrtfinále těsně padl Karviné! Série bude pokračovat příští týden na půdě soupeře!