HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Prachatice HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
07.02.2024 Reportáž

Dorost vydoloval v utkání s Kelty bod! Podlehl v prodloužení!

Dorostenci Hostivaře vstoupili do letošní eXcellent League jako poslední z účastníků a v první únorovou středu vyrazili za deštivého počasí do Berouna, k utkání s místními Kelty.

eXcLG, středa 7.2.2024

KEL

Kelti 2008

6:5p

2:1, 2:1, 1:3

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 10:42 Městka (Michek), 20:40 Michek (Hradil, Nestrojil), 32:01 Nestrojil (Hradil, Michek), 40:36 Hradil (Michek), 42:22 Michek (Nestrojil) .
Rozhodčí: Kadlčík, Patzenhauer . Vyloučení: 1:2 . Využití: 1:0 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 37 . Střely na branku: 28:28 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 4:2, 5:2, 5:5, 6:5 .

Sestava domácích

Mašek (Hrachovina) - Boldi, Dejdar, Hipča, Slánský, Smejkal, Urban, Babka, Černý, Černý, Hasal, Holovský, Jílek, Maňásek, Mathauser, Šafra

Sestava hostí

Soukup (Exner) - Městka, Švec, Votava, Režnárek, Martinec, Němec - Michek, Hradil, Skála, Nestrojil, Trajer, Havlík, Hrodek, Bár, Krutský, Absolon.

Komentář k zápasu

Do zápasu vstoupil lépe domácí tým a Exner v brance Hostivaře se měl co otáčet. Už ve čtvrté minutě byl vyloučen Nestrojil a domácí ostrostřelec Hasal trestal přesnou střelou z levého kruhu. Hosté se dostávali do šancí sporadicky, jednu ale dokázal využít Městka, jehož dorážka Michkova pokusu doskotačila k radosti hostivařských až za čáru! Když už to vypadalo, že skončí úvodní třetina smírem, vystřelila dvojice Keltů k rychlému přečíslení a byl to Mathauser, který vrátil vedení na stranu svého týmu!

I první polovina druhé periody byla ze strany Hostivaře nemastná neslaná a na 3:1 brzy zvyšoval opět nikým nehlídaný Hasal. Pražané se dočkali po čtyřech minutách snížení a střelcem byl tentokrát Adam Michek, který pohotově dorazil opakovaný pokus Hradila. Hostivař se ale neradovala z kontaktní branky dlouho! Po čistě vyhraném vhazování v útočném pásmu se totiž se střelou nerozpakoval Šafra a bylo to 4:2! Tempo utkání rostlo a přinášelo více a více soubojů, skóre se už ale neměnilo a domácí tým vstupoval do třetí části s dvoubrankovým vedením.

Dešťové kapky se postupně měnily ve sněhové vločky a bylo zřejmé, že hráči obou týmů to nebudou mít v dalším pokračování s pohybem lehké. Když navíc po minutě a půl využil zmatků a nedůrazu v předbrankovém prostoru opět Hasal, zdálo se být rozhodnuto! Už brzy ale snížil po vybídnutí Hradila Pavel Nestrojil a vykřesal jiskřičku naděje! První formace byla ostatně nebezpečná po celé utkání a vytvářela si množství šancí. Další z nich využil čtyři a půl minuty před koncem základní hrací doby Filip Hradil a příznivci hostí se dožadovali vyrovnání! A dočkali se! Nahození Nestrojila a následná trmavrma přinesla míček na hůl Michka, který ho z brankoviště usměrnil tam, kde ho hostivařská družina chtěla vidět nejvíce! Infarktový závěr už změnu skóre nepřinesl a duel tak dospěl do netradičního prodloužení, ve kterém se proti sobě postavili tři hráči na každé straně. Aktivnější byli domácí a ve čtvrté minutě se dočkali vítězného gólu, když z rohu překvapil Exnera kapitán Černý a hostivařští se tak museli spokojit se ziskem jednoho bodu do tabulky zimní eXcellent League!

Nejlepším hráčem na straně Hostivaře byl vyhlášen útočník Adam Michek!

Ohlasy po utkání

Adam Michek (útočník HBC Hostivař) - Zápas byl v první třetině takový ospalý, ve druhé a třetí třetině jsme se už ale soupeři vyrovnali, dokázali se vzchopit a nakonec i vyrovnat stav. Prodloužení už bylo trochu o náhodě. Měli jsme dnes hodně i štěstí v koncovce. Musíme jít dál, máme před sebou další tři zápasy, které chceme vyhrát.

Filip Hradil (útočník HBC Hostivař) - Začátek zápasu se nám moc nepovedl a soupeř byl lepší, ale šťastný gól nás nakopl a hra se zlepšila. Ve druhé třetině jsme soupeře několikrát dostali pod tlak, ale bohužel jsme nedokázali přetavit více šancí v gól a soupeř po našich chybách trestal. Třetí třetina už od nás byla buď a nebo a díky šťastným gólům jsme zápas vyrovnali. V prodloužení už to bylo o tom, jak to zvládneme takticky, což se nám moc nepovedlo a soupeř po šťastné trefě vyhrál. Chtěli jsme vyhrát, ale vzhledem k vývoji utkání musíme být rádi za bod.

Redakce

 
 

Mladší žáci získali Hostivařský pohár! Kvasnička s Mellenem v AllStars!

17.6.2024

O víkendu se uskuteční Hostivařský pohár mladších žáků!

14.6.2024

Dorost podlehl i ve druhém čtvrtfinále a sezóna pro něj končí!

14.6.2024

Starším žákům se na finálovém turnaji příliš nedařilo! Skončili čtvrtí!

13.6.2024

Partneři klubu