HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Pardubice HBC Tygři Mladá Boleslav HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany Svítkov Stars Pardubice HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
28.05.2024 Reportáž

B tým mužů postupuje po třetí v řadě do finále! Ve čtyřech utkáních vyřadil Rakovník!

Hostivařský B tým se v nedělní brzké ráno vypravil do Rakovníku. Čekal ho totiž čtvrtý semifinálový zápas 2. Ligy – Střed. Rakovník se opět dostal do vedení, ale Hostivař dokázala zápas brzy otočit a držet si své těsné vedení, které v závěru dokázali pojistit. Mužská rezerva Hostivaře tedy porazila Rakovník 3:1 v sérii a po třetí v řadě si zahraje finále této soutěže! Na svého soupeře si ovšem bude muset pár dní počkat.

SF4, neděle 26.5.2024

RAK

Rakovník

3:5

1:2, 1:1, 1:2

Branky a nahrávky: 8:12 Paško (Krupka), 8:50 Vrzák, 25:51 Hroch (Grepl, Do.Zámečník), 36:19 Jirsák (Přeslička), 44:17 Paško .
Rozhodčí: Vaňourek, Škodák . Vyloučení: 5:8 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:1 . Diváci: 40 . Střely na branku: 31:20 . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:4, 3:5 .

M.Nistor - Tlustý, Kubr, O.Tvarůžek, Sunkovský - Pražák, Prokop, Péc, D.Nistor, Kopelent, M.Tvarůžek, Koláček, Broulík, Kofr

Majerníček (Paleček) - P.Němeček, Bakoš, Přeslička, Do.Zámečník, Svoboda, Krupka, Ilušák - Chramosta, Jirsák, Paško, Vosátka, Hroch, Vrzák, Trajer, Grepl

Do sestavy Hostivaře se pro čtvrtý duel vrátila brankářská jednička Hostivařského béčka Adama Majerníček. Naopak chyběli hráči jako Jáchym Mareš, Daniel Dušák či Daniel Zámečník. Hostivař i přes to měla nadále oproti soupeři početní výhodu. Podobně jako v předchozích třech utkáních otevřel Rakovník skóre utkání. Ve 4. minutě srazil míček ze vzduchu do branky Hostivaře útočník domácích Martin Tvarůžek. O vyrovnání se postaral v úvodu 9. minuty útočník Hostivaře Josef Paško! V závěru stejné minuty se Rakovník dopustil chyby v rozehrávce, kterou potrestal Hostivařský Jan Vrzák a Hostivař tak rychle otočila skóre utkání! Po první třetině si Hostivař odnesla do kabin hubený náskok 1:2.

Rakovník v úvodu druhé třetiny dokázal skóre vyrovnat. V 18. minutě se prosadil útočník domácích Pražák. Oba týmy si poté i nadále vytvořili spoustu příležitostí. V Rakovníku byla k vidění další strhující bitva. V 26. minutě vrátil Hostivaři těsný náskok Marek Hroch, od kterého se odrazil vystřelený míček od Lukáše Grepla do branky brankáře Nistora. Těsný náskok si tak Hostivař odnesla i do závěrečné třetiny.

Ve třetí třetině jako by domácímu Rakovníku pomalu docházel dech. Nedokázal si vytvořit nebezpečnější akci, a to i přes to že Hostivař dala svému soupeři několik přesilových her. Naopak při jedné z přesilových her Rakovník chyboval a v samostatném úniku se prosadil Hostivařský Jakub Jirsák který poslal Hostivař do vedení 4:2! Lavička Hostivaře v tu chvíli vybuchla radostí, přesto do konce zbývalo hodně času. Hostivař svůj náskok dokázala pečlivě bránit až do 44. minuty, kdy zpět na rozdíl jedné branky snížil svojí druhou brankou v utkání Pražák. Rakovník poté zkusil risk bez brankáře který se nevyplatil. Pátou a potvrzující branku vstřelil Josef Paško a euforie Hostivařských mohla propuknout naplno! Hostivař zvítězila 5:3 a po vítězství v sérii 3:1 postupuje po třetí v řadě do druholigového finále!

Na svého soupeře si bude muset ovšem počkat. Série mezi Pražskými Rafany a Defektem Třebíz jde až do 5. utkání, které se odehraje ve středu 29. května. Finálová série by měla odstartovat v sobotu 1. června. O přesných termínech vás budeme informovat.

Junioři zvítězili na Memoriálu Jindřicha Petrušky! Zámečník nejužitečnějším hráčem!