07.11.2021 Reportáž

A týmu nevyšlo v Pardubicích vůbec nic a do Prahy se vrátil s drtivou porážkou!

A tým vyrazil po dvou utkáních s bodovým ziskem do Pardubic, bojovat o další úspěch. Papírové předpoklady mluvily ve prospěch domácích a i na hřišti patřila hra od samotného úvodu koníkům.

11.kolo, sobota 6.11.2021

PCE

Pardubice

9:1

2:1, 2:0, 5:0

Branky a nahrávky: 11:46 Kucharčík (Hroch) .
Rozhodčí: Záhora, Bartoš . Vyloučení: 3:6 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 44 . Střely na branku: 34:11 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 9:1 .

Třináctý (Stárek) - Filip, Kvapil, Licek, Novotný, Školoudík, Zajíček - Bílý, Česák, Förstl, Janeček, Kohoutek, Kubeš, Kunc, Langr, Šimek, Staněk, Strouhal, Vlasák

Štoural (Keprt) - Dušák, Kubeš, Kučera, Macek, Novotný, Konečný, Komanec - Čejka, Hroch, Kucharčík, Malina, Píša, Štěpáník, Vaniš, Vosátka

První minuty skutečně patřily domácím, kteří sevřeli Hostivař v jejich obranné polovině. Ve velké šanci se nejdříve ocitl Strouhal, chvilku po něm ale Langr, jehož pokus musel krýt Štoural. Tomu v osmé minutě pomohla i tyčka a skóre se tak před první komerční přestávkou neměnilo. Zatím! Za vysokou hůl si šel sednout na lavici hanby Hroch a ačkoliv soupeř přesilovou hru nevyužil, přesto to byl on, kdo se dostal do vedení, když se přesnou střelou prosadil Kunc. Hostivař ale zvládla rychle zareagovat a nebyl to nikdo jiný než Samuel Kucharčík, který potvrdil pověst nemilosrdného střelce, v situaci dva na jednoho nic nevymýšlel a po dorážce své vlastní střely vyrovnal! Domácí přesto i nadále hráli prim a ještě v prvním dějství znovu odskočili, když po čistě vyhraném vhazování Bílého napřáhl k bombě Filip a jeho projektil skončil až v síti, 1:2!

I třetí gól Pardubic padl od modré čáry, tentokrát to byl ale Kvapil, který zvedal ruce nad hlavu. V dalších minutách se vylučovalo na obou stranách, Hostivař příliš nehrozila a byl to stále soupeř, který byl aktivnější a Pražané měli co dělat s blokováním jeho pokusů. Jejich katem ale bylo opět vhazování v obranné třetině, které i tentokrát zkušený Bílý čistě vyhrál, Petr Filip opět napřáhl a ani tentokrát se nemýlil. Stav po dvou třetinách? 4:1 pro domácí!

Ještě černější scénář přinesla závěrečná část, ve které pardubičtí nasázeli dalších pět gólů! Strouhal nejdříve trefil tyč, poté se musel vytasit na druhé straně se zákrokem brankář Třináctý, který tak snížení na rozdíl dvou branek nedovolil. Dvěma slepenými góly poté naopak Pardubice odskočili na rozdíl pěti branek a bylo rozhodnuto! V pohodě hrající domácí přidali další dvě trefy v závěru, v přesilových hrách a na konečných 9:1 upravil v poslední minutě Zajíček.

Hostivař tak po dvou slušných utkáních s bodovým ziskem v Pardubicích totálně vyhořela, odjela s drtivou porážkou a na zápas tak bude muset co nejdříve zapomenout! Už další sobotu totiž na domácím hřišti vyzve další tým z čela tabulky, HBC Most!