HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
26.01.2021 Aktuální zprávy

Starší žáci vyhlíží uvolnění opatření! V březnu by mohli využít kempu!

Mládež pohybově strádá a vidina lepších zítřků v nedohlednu! Citlivá situace se výrazně týká i kluků v pubertálním věku! Článků v nejrůznějších podobách, o lenošící mládeži v době koronavirové, je koneckoncům na desítkách sportovních serverech dostatek. A jaká je situace v hokejbalové Hostivaři?

S ohledem na aktuální vládní nařízení pochopitelně i zde omladina strádá, ačkoliv ve dvojicích i v lednu pravidelně trénuje. V minulém týdnu bylo do akce zapojeno více než sto hostivařských hokejbalistů a trenéři, z nichž někteří tráví na hřišti nebo v hostivařském lesoparku až čtyři nebo pět hodin denně, jsou mnohdy na roztrhání.

V tradiční zimní přípravě, která je letos značně specifická, je i tým starších žáků, tedy kluci v možná nejsložitějším věku. S ohledem k současným vládním opatřením, je jakákoliv forma tréninků skutečně náročná, a to především časově", říká trenér této kategorie Martin Drahota, který i přiznává, že je náročné se věnovat skutečně všem a na sto procent. Tréninky dvojic musí být krátké, aby se dostalo na všechny a kluci byli alespoň nějaký čas na hokejce", říká. Ačkoliv valná většina hráčů se do přípravy ihned zapojila, samotný trenér pociťuje upadající motivaci. U některých kluků se mi zdá, že trochu ta motivace a chuť opadá. Celkově je znát ta absence zápasů, kluci se nemají tolik nač těšit, schází jim větší snaha, ale především ten kolektiv". S tím souhlasí i třináctiletý obránce Patrik Švec, který ale na sobě úbytek motivace naštěstí rozhodně nepociťuje! S motivací určitě problém nemám a naopak se těším na každý trénink s hokejkou o to víc, ale je vážně škoda, že nemůžeme být komplet a musíme trénovat jen ve dvojicích."

Reakce podobného ražení jsme se dočkali i od kapitána starších žáků, Tobiáše Halíře, který v prvé řadě poukázal na ztrátu svých dovedností. Je to hrozná doba, sám na sobě totiž fakt sleduji, jak ztrácím určité dovednosti, které nemohu na běžném tréninku rozvíjet. Ten sport mi dost chybí a nemám mnohdy co dělat. Celkově mi ten systém dvojic nepřijde perfektní a tréninky mi přijdou krátké, což ale vzhledem k situaci chápu", říká čerstvě patnáctiletý bijec, který v sedmi podzimních utkáních vstřelil dvě branky. I on přitakává, že s motivací problém rozhodně nemá. Těším se víc a mám motivaci jet na každém tréninku na doraz, protože je jich málo a doma bohužel nemám možnost cokoliv s hokejkou dělat", zakončuje.

A co dál? Nezbývá než čekat, doufat, věřit a taky... trénovat! Trénovat se totiž, byť v silně omezené podobě, pořád dá. Hokejka toho, kdo to se sebou myslí v hokejbalu opravdu vážně, nemůže stát v koutě. Nejen starší žáci tak i nadále vyčkávají na uvolnění vládních opatření, které jim dovolí více. A když se zadaří, zájemci mohou během jarních prázdnin 1. - 5. března využít hokejbalového příměstského kempu. Věříme, že se uskuteční!

Redakce

 
 

Paráda! Hostivař bere body i ve druhém utkání po restartu. Tentokrát na domácí půdě!

15.5.2021

Přípravka přivítala v novém areálu Svítkov Stars!

10.5.2021

Velká výhra na Den vítězství! A tým zvítězil v Dobřanech 6:2!

8.5.2021

RESTART: Áčko jede do Dobřan, trenér Davídek velí k dravosti!

7.5.2021

Partneři klubu