12.06.2022 Turnaje

Starší žáci bojovali na finálovém turnaji srdnatě, končí přesto šestí!

Starší žáci Hostivaře vybojovali vítězstvím v jinak velice vyrovnané regionální soutěže přímý postup do finálového turnaje, který se uskutečnil na zimním stadionu v Čáslavi.

V základní skupině A se utkali s favoritem ze Svítkova a druhým z pardubických týmů. Právě duel se Stars celý finálový turnaj otevřel a Hostivař dlouho odolávala i díky výborně chytajícímu Exnerovi. Soupeř šel sice do vedení, už v sedmé minutě ale srovnal Michek. Od Pražanů to bylo přesto vše a výborně hrající soupeř postupně přebral otěže, což byl schopen zvláště v závěru potvrzovat i góly. Hostivař podlehla 1:7 a po dvouhodinové pauze na ni čekal druhý soupeř, HBC Pardubice.

Náročný ranní duel a únava byla znát, přesto hostivařští hodlali bojovat o vítězství a tím i postup do semifinále. Pardubice otevřeli skóre v desáté minutě díky přesilové hře, na jejich gól ale reagoval po souhře s Michkem Filip Hradil a po první části tak byl stav opět vyrovnaný. Druhá část ale patřila soupeři, který postupně odskočil na rozdíl tří gólů. V osmadvacáté minutě korigoval Havlík a před Pražany tak byla těžká výzva. Nestrojil už minutu po zahájení třetí části snížil na 3:4 a střídačka žila! Hostivař ale brzdila v obratu vyloučení a technické chyby, které soupeře vždy uklidnili. Špatné střídání Hostivaře nejdříve přetavil v gól Pardubický Hlaváček. Hostivař se opět nadechla po akci Hradila, Rampír ale opět reagoval. S góly se roztrhl pytel a byl to opět Filip Hradil, který po další individuální akci znovu snížil. Od Hostivaře to ale bylo vše! V další přesilovce pardubické uklidnil Vaněrka a skóre posléze ještě navýšili Remač a Hlaváček. Hostivařští podlehli Pardubicím 5:9, což je odsoudilo k nedělnímu utkání o páté místo!

V tom se střetli s Plzní, se kterou v zimním turnaji vysoko podlehli. Tentokrát ale začala Hostivař lépe a vytvořila si několik dobrých šancí, které ale likvidoval dobře chytající brankář Mečounů. Jako první inkasoval až na konci druhé třetiny hostivařský Kotík, po střele Meinera. Ve třiatřicáté minutě zvýšil na 2:0 Kotrouš, Hostivař ale zásluhou Nestrojila brzy snížila. Ve čtyřicáté minutě ale vrátil Plzni dvoubrankové vedení v přesilové hře Našinec a zdálo se, že je rozhodnuto. Přesilovka podpořena odvoláním gólmana ale přinesla brzké snížení a byl to opět Nestrojil, který se před brankou prosadil po milimetrovém pasu Michka. I závěrečné power-play pak slavilo úspěch a i v tomto gólu měl prsty Pavel Nestrojil, který již poněkolikáté čistě vyhrál vhazování na Bára a ten bombou vyrovnal! 3:3 a před oběma týmy krátká série tří nájezdů.

Hned v té první se prosadil Mečoun Našinec, který byl nakonec jediným střelcem! Hostivař podlehla po samostatných nájezdech 3:4 a v úspěšné sezóně se tak loučí šestým místem. Připomeňme, že letošní sezóny se v celé republice zúčastnilo třiatřicet týmů starších žáků.