HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
01.07.2021 Rozhovory

Připadá mi, že nemůžeme vyhrát normálně, říká po vítězství Beko Poháru Juniorů trenér Vaniš!

Ve finálovém zápase vedla Hostivař po první polovině nad svým pražským rivalem Kert Parkem už 4:0, ale soupeř utkání ještě velmi zdramatizoval. I přes to si nakonec zlaté medaile na krk pověsil tým svěřenců Jiřího Vaniše, který se hned po konci utkání vyjádřil k průběhu celého Beko Poháru Juniorů.

Vypadalo to na jasné finále, nakonec z toho bylo drama, tak jaký to byl zápas?

Mně připadá, že my opravdu nemůžeme vyhrávat normálně, protože i v předešlých finálových zápasech jsme vždycky jasně vedli a nakonec to bylo šílené drama. Ať už to bylo v Sušici s Letohradem nebo potom s Pardubicemi rozhodující zápas ve Veselí nad Lužnicí. Mně přijde, že už je to pro nás takový standard, jakože nás nebaví vyhrávat normálně.

Nakonec z toho ale vítězství bylo, byla to tak pro vás hezká náplast za tu další zrušenou sezónu?

V každém případě. My jsme nejdřív moc nevěděli, co od toho Poháru čekat, ale když jsme pak viděli i ostatní týmy, jak k tomu přistoupily, nelenily zařazovat hráče z Extraligy a všichni do toho dali opravdu to nejlepší, co měli. I my jsme samozřejmě chtěli uspět. Rozhodně si myslím, že se jednalo o důstojnou tečku celé juniorské sezóny.

Za celý Beko Pohár jste zaznamenali pouze dvě prohry, jste tak celkově s výkony hráčů spokojení?

S výkonem spokojení jsme, vývoj skupiny nebyl pro nás úplně ideální, chtěli jsme do toho vstoupit lépe. Kladno jsme dvaadvacet minut nepustili za červenou čáru a stejně jsme remizovali, potom jsme prohráli s domácími, byli jsme na hraně vyřazení, ale poté si myslím, že jsme začali konečně proměňovat šance a od té doby už ten výkon byl úplně ideální.

Jak jste řekl, nevěděli jste, co od Beko Poháru očekávat, s jakými cíli jste do něj přesto vstoupili?

My jsme k žádnému Final Four necílili. Byli jsme rádi, že se začaly hrát zápasy, každý víkend jsme měli kvalitní zápas. Postupně jsme zjistili, že jsme postoupili na Final Four a byli jsme moc rádi, že si ještě na konec sezóny zahrajeme. Od prvního zápasu jsme si tak rozhodně neříkali, že bychom to chtěli celé vyhrát.

Byl finálový zápas tím nejtěžším v celém Beko Poháru?

Rozhodně, Kert Park byl považovaný oprávněně za největšího favorita turnaje, protože mají skvěle postavený tým, výborné individuality a celkově jsou skvěle organizovaní díky práci Karla Manharta. Samozřejmě je to pro nás pražský rival, takže určitě to finále pro nás bylo nejtěžším zápasem. Ve skupině jsme byli na hraně vyřazení, ale při vší úctě ke Svítkovu si myslím, že ten finálový zápas jsme měli a museli zvládnout daleko lépe.

První místo, najdete i tak nějaké chyby na vašem výkonu?

Jestli jste sledovali finále, tak když vedeme 4:0 a minutu před koncem se v oslabení strachujeme o výhru, tak tam těch chyb byla asi spousta. (úsměv) Ale historie se samozřejmě neptá, jsme první a to všechno maže.

Oslavíte toto vítězství a závěr sezóny?

To se budete muset jít zeptat do kabiny, tohle já nevím. (smích)

Anna Kuželová

 
 

Partneři klubu