HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
20.12.2019 Aktuální zprávy

Mladší žáci se po úvodních prohrách rozjeli jako vlak! Po podzimu jsou čtvrtí!

Nový tým mladších žáků absolvoval v srpnu náročné soustředění a posléze i kvalitní zápasovou přípravu díky turnaji na Lužinách! Úvod ligové soutěže už tak úspěšný nebyl, když los přiřkl Hostivaři hned tři nejkvalitnější soupeře za sebou...

Rebelové, Kelti 2007 a Kert Park! Mladší žáci Hostivaře se po třech kolech nacházeli bez zisku jediného bodu v suterénu tabulky, potenciál týmu byl ale i přesto zřejmý. „Kluci ročníku 2008, kteří k týmu přišli, se museli nějakou dobu srovnávat s mnoha odlišnostmi a povinnostmi, které se jich v přípravce netýkaly. Srovnali se s tím ale dobře a nejen mladší ročník, ale fungování týmu jako celku hodnotíme, až na některé drobnosti, velice pozitivně", říká trenér Ondřej Novák, který pracuje s širokým kádrem čítajícím pětadvacet mladých hokejbalistů.

A právě díky hráčské početnosti si realizační tým musí po první polovině sezóny pochvalovat i spolupráci s týmem Prosek Moles. „Za tu možnost jsme skutečně rádi. Kluci, kterých se to týkalo, měli pochopitelně v úvodu logicky pochybnosti, nakonec ale sami projevili zájem na Proseku pokračovat, za což jsem moc rád. Herně jim to hodně pomohlo", hodnotí Novák, který se věnuje oběma celkům.

Hostivař každopádně po třech úvodních prohrách zabrala a podzim končila se sérií osmi výher v řadě, což ji vyneslo až na čtvrtou příčku tabulky! A nejsou to jen vítězství, která pochopitelně všechny zainteresované hřejí! Mladší žáci během podzimu výrazně zapracovali na koncovce a hned v šesti z osmi vítězných duelů vstřelili více jak deset branek! Ze všech týmů tak nastříleli během podzimu nejvíce gólů! „Na spoustě klucích je vidět velký progres a jsme pochopitelně rádi, že se jich prosazuje více", přitakává Novák, který má v týmu hned několik obávaných a talentovaných střelců. Produktivitu celé soutěže dokonce po podzimu vede Filip Hradil, kterému zdatně sekunduje i spoluhráč Stanislav Bezpalec, nacházejíc se na čtvrtém místě.

Po úspěšném podzimu čeká i na mladší žáky náročná zimní příprava! Byli bychom rádi, kdyby jsme docházkou navázali na podzim. Byli jsme s ní spokojeni, pro každého trenéra je totiž odměnou, když má pravidelně na trénincích 18 až 22 hráčů. Doufáme tedy, že podobně spokojeni budeme i po zimní přípravě, která bude trochu specifická. Chceme být totiž hodně i na hrací ploše a musíme tak doufat v přijatelné počasí a minimum sněhových srážek", zakončuje vysvětlením Novák.

Redakce

 
 

„Pouze klubové tréninky nestačí a je třeba, aby se kluci aktivněji hýbali i ve volném čase", ví trenér přípravky Borek Coufal!

9.7.2020

Nezapomněli jste na platbu záloh? Letní soustředění startuje už za měsíc!

8.7.2020

Ceny trenérů! Kdo si z nedokončené sezóny odnesl klubovou trofej?

6.7.2020

NÁBOR! Chcete se zapojit? I přes léto nás můžete kontaktovat ohledně náboru dětí!

5.7.2020

Partneři klubu