22.11.2022 Turnaje

Mladší žáci na prvním kvalifikačním turnaji neuspěli! Skončili čtvrtí!

O státním svátku, ve čtvrtek 17.listopadu, odehráli mladší žáci první kvalifikační turnaj o postup na červnový finálový turnaj přeboru. Tým na Palmovku neodjížděl v ideálním rozpoložení co se týká zdravotního stavu, ale přesto s odhodláním uspět.

Byli jsme zařazeni do skupiny A spolu s HBC Kladno a Tatranem Třemošná.

V prvním utkání proti Kladnu jsme potřebovali 8 minut a 4 góly v naší síti, abychom se probrali. Potom se hra výrazně zvedla, ale úpravě skóre bránil dobře chytající brankář Kladna. Jeho kouzlo odčaroval až Jeřábek a poměrně rychle se podařilo Kocmánkovi s Kvasničkou snížit na rozdíl jediného gólu. I přes velký závěrečný tlak se bohužel nepodařilo vyrovnat a zaznamenali jsme tak první prohru v turnaji.

Ve druhém zápase skupiny proti Třemošné jsme začali výrazně lépe a hned v první minutě se ujala střela Coufala. Stejný hráč o chvíli později zvýšil po přihrávkách Kvasničky a Dvořákové na 2:0 a vypadalo to velmi dobře. Připomněl se však i soupeř snížením. Hned na začátku druhé poloviny utkání Coufal zkompletoval hattrick, opět po nahrávce Kvasničky. Soupeř však opět snížil na rozdíl jediné branky. Na to však hostivařští reagovali zvýšením tlaku a dalšími dvěma brankami. Soupeř dokázal v závěru již pouze korigovat.

S bilancí jedné výhry a jedné prohry jsme skončili ve skupině druzí, což znamenalo, že nás čeká čtvrtfinále proti třetímu týmu druhé skupiny, kterým byla Mladá Boleslav. S Boleslaví jsme se utkali v krátké době potřetí a byl to zápas poměrně jednoznačný, s velkou převahou Hostivaře. Na začátku třetí minuty se po pěkném úniku trefil Holý. V dalším průběhu však zůstávala spousta šancí, včetně vyložených nevyužitá i díky výbornému brankáři Tygrů. Uspěl až Coufal po nahrávce Kvasničky a to pouhé 2 vteřiny před koncem první části. V druhé polovině zápasu diváci sledovali stále stejný obraz hry. Z mnoha šancí už se ale ujala pouze dorážka Coufala po ideálním předložení Kvasničky. Po vítězství 3:0 jsme postoupili do semifinále proti zatím suverénnímu Svítkovu.

Svítkov se hned v prvních vteřinách dostal do velké šance a šancí postupně přibývalo a hostivařští nevěděli kam dříve skočit. Hostivař odolávala až do třetí minuty, kdy Svítkov využil přesilovku po vyloučení Janička. Hostivař poté dlouho držela nadějný stav, než soupeř v 10. minutě zvýšil. Jiskru naděje pro Hostivař znamenalo snížení z hole Coufala na začátku 11. minuty. Tento stav ale nevydržel ani do přestávky, když se prosadil nezastavitelný Jánský. V druhé části hry hra Svítkova nabírala na obrátkách, zatímco hra hostivařských, kteří měli v nohách o zápas více, spíše upadala. Soupeř přidal další 4 góly a hostivařským se tak rozplynul sen o postup na finálový turnaj.

Před odjezdem domů nás čekalo repete s Kladnem o třetí místo v turnaji. Začátek zápasu připomínal ten ranní. Soupeř, který měl v nohách o zápas méně působil živějším dojmem a poměrně rychle se dostal do vedení 2:0, když ještě spoustu šancí vychytal brankář Absolon. Že je Hostivař tým bojovníků, který se nevzdá za žádného stavu, to jsme viděli už ráno a i v tomto případě Hostivař začala v druhé půli duel otáčet. Nejprve se v přesilovce prosadil Janičko důrazem před brankou a v 18. minutě Kvasnička, po nahrávce Coufala dokonce vyrovnal. Ještě lépe bylo o další 2 minuty později, když Kocmánek šikovně tečoval střelu Coufala a s nadějemi na třetí místo to vypadalo výborně. Nesměla by však přijít nešťastná poslední minuta. Soupeř hrál již bez brankáře a se šesti hráči v poli, když za bohorovného přihlížení našich hráčů propadlo do branky nahození od modré. A o chvilku později bylo ještě hůře, když se po zbytečné ztrátě míče za naší brankou soupeř prosadil počtvrté. Závěrečná hra bez brankáře už úspěch bohužel nepřinesla a skončili jsme tak na turnaji čtvrtí. Další šance kvalifikovat se přijde v březnu příštího roku.

Nejlepšími hráči týmu byly vedením turnaje vybráni Vojtěch Coufal a Tomáš Kvasnička.

Komentář trenéra (Borek Coufal): Odjížděli jsme na turnaj nekompletní a navíc s několika hráči, kteří se dali do kupy těsně před turnajem, nicméně s odhodláním bojovat. Úplně jsme prospali začátek prvního zápasu s Kladnem. V dalších dvou zápasech jsme bojovali s produktivitou, ale oba soupeře jsme jasně přehrávali. Na Svítkov v semifinále jsme absolutně neměli nárok a podle mne se aktuálně jedná o nejlepší tým mladších žáků v republice. V nešťastném závěru zápasu s Kladnem už na nás zřejmě dolehla únava z náročného programu. Ukázali jsme ale, že hokejbal hrát umíme a určitě nejsme bez šance se na závěrečný turnaj později kvalifikovat. Velmi dobře nám dnes zachytali oba brankáři a poděkování patří i rodičům, kteří v chladu a dešti fandili ze všech sil. Na tomto poli jsme na Palmovce byli nejlepší.