HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
10.12.2021 Rozhovory

„Cílem je pro nás vyhrát celou soutěž", říká junior Lukáš Grepl!

Malý velký muž! Tak by se dalo mluvit o Lukáši Greplovi, který se po hokejbalové ploše prohání v dresu Hostivaře, s krátkou přestávkou a starty v daleké Karviné, už pěknou řádku let. Věkem stále junior nastoupil v závěru podzimní části poprvé i v sestavě extraligového týmu, kde se rozhodně neztratil.

Lukáši, podzim pro tebe byl hokejbalově docela bohatý, když si krom juniorky nastupoval i v dresu mužského B týmu a v závěru sis připsal i tři starty za Áčko. Jak zpětně ze svého pohledu podzim hodnotíš?

Já bych tedy především řekl, že podzim pro mě byl zkušenostmi naplňující. Už i tím, že krom zápasů jdu třeba po tréninku juniorky trénovat i s áčkem. Je to namáhavé, ale hodně mi to dává.

Věkově ovšem spadáš a další dvě sezony ještě budeš do kategorie juniorů! V té Vám po podzimu patří první příčka, před silným Svítkovem a také Třincem, kteří ještě mají zápasy k dobru. Jak hodnotíš utkání proti těmto soupeřům a co by podle tebe mělo být letošním cílem juniorského týmu?

Tak oba soupeři jsou vynikající a dělali nám problémy. Myslím si, že kdyby jsme neměli hráče z A-teamu, tak by to nevypadalo tak jak to vypadá a nebyli by jsme tam, kde jsme. Se Svítkovem to byl velmi kvalitní a vyrovnaný zápas. Proti Třinci si myslím, že jsme nehráli to, co normálně hrajeme. Mají stále asfalt, což nám dělalo velké problémy. Řekl bych, že pro Juniory je hlavní cíl vyhrát celou soutěž, a o to se také snažíme!

Vzhledem k tomu, že mnozí junioři nastupují v sezóně především za hostivařský A tým, bývá sestava juniorky pokaždé jiná. Dá se vůbec říci, s kým sis v lajně nejvíce rozuměl?

I když to bývá vždy jiné, tak i za tu chvilku jsem si zvykl na Sama Kucharčíka, se kterým si velmi rozumím, ale většinou jsem v lajně s Janem Čejkou a s Adamem Šťastným, se kterými se také hraje dobře.

Na podzim si se zapsal mezi střelce třikrát, což asi nenaplňuje určitě tvá očekávání. Hodláš například zrovna na střelbě přes zimu zapracovat, nebo se hodláš v přípravě zaměřit na úplně jiné dovednosti?

Přes zimu se budu zaměřovat na střelbu, ať ji mám tvrdší i přesnější, a také určitě nebude chybět nějaké to běhání, abych si zlepšil jak výdrž tak i rychlost.

Vraťme se ale i k tvým startům v Extralize. Čekal si, že dostaneš příležitost v nejvyšší soutěži už tak brzy? A jaké byly podle tebe duely v Ústí nad Labem a v Karviné?

Když jsem se dozvěděl, že nastoupím za A-team, tak se mi rozbušilo srdce a říkal jsem si, že jsem dostal šanci kterou musím využít. Když se ptáš jestli jsem to čekal, tak jsem to opravdu nečekal. I když mám těch pár startů, tak i přesto si myslím, že na Extraligu mám ještě chvíli čas. V Ústí to byl zajímavý zápas kde došlo až na nájezdy, na které dojít nemuselo. Byl to vyrovnaný zápas ve kterém si oba týmy vedly velmi dobře. Padlo pár gólů a ve třetí třetině byl stav vyrovnaný. Byli jsme lepší a dali jsme gól který nám neprávem neuznali, což nás nakoplo dát ten poslední gól, který by nás poslal do vedení. I přes neuznaný gól jsme vyhráli na nájezdy a přivezli domu dva body. Duel proti Karviné... no co k tomu říct. Jedině to, že nám chybělo to štěstíčko a nic nám nevycházelo.

Právě v Karviné si trávil jednu celou sezónu a dobře ji tak znáš. Když si dneska vzpomeneš na účinkování v Moravskoslezském kraji, co tě jako první napadá?

Jako první mě napadne Jakub Wróbel, se kterým jsem hrál v Karviné.

Už tento víkend tě čeká jako tečka za podzimní částí reprezentační kemp kategorie do 18 let. Čím by si chtěl trenéry zaujmout?

Repre je pro mě velká věc, o které sním odmalinka, stejně jako hrát u nás v Hostivaři v A-teamu. Jelikož trenéry zatím moc neznám, tak bych chtěl předvést to nejlepší, co ve mně je.

Redakce

 
 

Junioři vstoupili do čtvrtfinále vítězně! O postupu mohou rozhodnout už doma!

17.5.2022

Minipřípravka si na dalším domácím turnaji připsala čtyři vítězství!

16.5.2022

Úspěšné předkolo! Junioři si ve čtvrtfinále play-off zahrají se Svítkovem!

11.5.2022

Mužská rezerva vyrovnala čtvrtfinálovou sérii s Třebízí!

9.5.2022

Partneři klubu