HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
13.11.2019 Rozhovory

„Začínáme na hřišti více komunikovat", těší obránce mladších žáků Patrika Švece!

Stejně jako celý tým mladších žáků se stále více v utkáních prosazuje i obránce Patrik Švec, který se hokejbalu v Hostivaři věnuje už pěknou řádku let a v minulých týdnech se poprvé vydal i na kemp talentované mládeže do 14 let...

V posledním období se tvému týmu daří nejen výsledkově, ale i střelecky. Čemu přisuzuješ fakt, že se tým v poslední době tolik zvedl?

Hlavně jsme s kluky na hřišti začali více komunikovat a proto se nám i zlepšila koncovka a více se prosazujeme. Určitě se tedy na hřišti více domlouváme, než na začátku sezóny a útočníci tak častěji využívají i nás obránce.

Je naopak něco, na čem by podle tebe měl tým více zapracovat?

Hlavně musíme pořád pracovat na fyzičce, protože často v poslední třetině většina týmu odejde fyzicky.

Jak si osobně spokojen se svými dosavadními výkony v sezóně a tím, že si jako obránce i dost produktivní?

Zatím sem se svými výkony spokojen. A jak sem říkal, více se prosazuji díky naší zlepšené komunikaci na hřišti.

V posledních týdnech si se zúčastnil i kempu talentované mládeže do 14 let, v severočeském Mostu. Jak celá akce proběhla a v čem tě motivovala?

Byly tam tři tréninkové jednotky a bylo to určitě lehčí, než třeba na našem příměstském kempu. Účast na akci mě motivovala především v tom, že chci být lepší hráč.

Na čem by si na sobě rád zapracoval v zimě?

Určitě bych rád trochu zesílil a protože budeme v zimě i dost na hokejce, rád bych se naučil lépe střílet, protože v zápasech zatím moc netrefuji bránu.

Hokejbalu se věnuješ už dlouho. Čím tě stále naplňuje a čeho by si v něm chtěl dosáhnout?

To je pravda. Naplňujeme mne tím, že nesedím doma pořád u počítače. Baví mne. Kdyby mne nebavil, hrál bych jiný sport! A asi jako každý bych se chtěl jednou dostat do reprezentace.

Máš nějaký hokejbalový nebo hokejový vzor?

Můj hokejbalový vzor je Jirka Vaniš a hokejový určitě David Pastrňák.

Redakce

 
 

„Pouze klubové tréninky nestačí a je třeba, aby se kluci aktivněji hýbali i ve volném čase", ví trenér přípravky Borek Coufal!

9.7.2020

Nezapomněli jste na platbu záloh? Letní soustředění startuje už za měsíc!

8.7.2020

Ceny trenérů! Kdo si z nedokončené sezóny odnesl klubovou trofej?

6.7.2020

NÁBOR! Chcete se zapojit? I přes léto nás můžete kontaktovat ohledně náboru dětí!

5.7.2020

Partneři klubu