HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
18.03.2020 Rozhovory

„Snažím se nesedět jen na gauči", říká v úvodu nelehkého období kapitán ml. žáků Adam Votava!

Jako dalšího jsme během karanténního období vyzpovídali kapitána mladších žáků, Adama Votavu, který zavzpomínal na letní soustředění i nedávnou zimní přípravu, zhodnotil odehranou základní část soutěže mladších žáků a taktéž prozradil, jak tráví první dny v karanténě.

Adame, s týmem si absolvoval náročnou zimní přípravu s téměř třicítkou tréninků. V čem pro tebe byla příprava specifická a které tréninky nejvíce bavily tebe?

Podle mě to bylo specifické hlavně v tom, že jsme byli vážně hodně venku a trénovali s hokejkou. Trenéři nám připravili zajímavé tréninky i v tělocvičně, ale tam jsme spíš hodně posilovali, což je taky důležité. Mě osobně se nejvíc líbily ty hokejbalové, kombinační tréninky na hřišti.

Základní část jste zakončili čtvrtí s téměř stovkou nastřílených branek, přitom po třech kolech jste byli bez jediného bodu poslední v tabulce. Měl podle tebe tým na víc, nebo hodnotíš čtvrté místo jako úspěch?

Myslím, že dostat se z posledního místa na čtvrté je pro nás velký úspěch. Samozřejmě, vždycky můžeme být lepší a doufám, že se nám to díky dobré přípravě podaří. To, že jsme ze začátku příliš neskórovali bylo hlavně asi tím, že naši soupeři byli hodně silní a my nebyli ještě tak úplně sehraní.

Sezóna každopádně odstartovala už letním soustředěním, které bylo oproti tomu přípravkovému asi také značně rozdílné...

No tak určitě byl velký rozdíl v náročnosti, oproti přípravce, kdy jsme si ještě víc i hráli. Teď jsme mnohem víc makali, posilovali a dělali složitější cvičení s hokejkou, ale i zábava nám byla dopřána (směje se). Už si toho ale moc nepamatuju.

Už asi nejsi nejmladší... Zpět tedy k ligové sezóně. Téměř sto gólů na kontě, sám ses ale mezi střelce nezapsal i přesto, že máš jednu z nejtvrdších střel v této kategorii v Hostivaři. Čemu to přisuzuješ? Necháváš si góly na důležitější momenty?

Cítím se být stále mlád (směje se). Tak jasně, to nejlepší na závěr... Ne, dělám si srandu, sto gólů je krásná práce. To, že jsem ještě žádnou střelu neproměnil je asi v tom, že se snažím klukům přihrávat, aby dali gól z lepší pozice než mám já. Myslím, že přihrávky mi jdou líp. Ve střelách nejsem ještě tak přesný a taky mi kluci moc nenahrávají. Když mají možnost nahrát na nás obránce, tak si spíš přihrajou u brány, i když pak někdy pálí naslepo, ze špatného úhlu. Tohle bych rád do budoucna víc s klukama natrénoval.

Nyní se zapojili do hokejbalu i tvé osmileté sestry. Co si o tom klasicky myslíš jako starší brácha?

Strašný, strašný, strašný.

Soutěže jsou nyní přerušeny a zdá se, že ani týmový trénink nebude dlouho možný. Jakou formu individuální přípravy zvolíš přes toto nelehké období ty?

Doma je to těžký, nemám tu ty správný podmínky, ale snažím se nesedět jen na gauči. Trénuju podle videí co posílá trenér do skupiny na facebooku, pak cvičím podle videí co najdeme na internetu. Nemám ale doma ani míček, tak s hokejkou trénuju jak se dá, například s tenisákem a místo překážek používám různé hračky, místo brány máme kuchyňku a tak... Taky občas něco učím ségry.

Platíš už nyní za velice nadějného obránce ze silného hostivařského ročníku 2008. Čeho by si chtěl v hokejbalu dosáhnout?

Díky. Jednou bych se chtěl dostat do extraligy a na mistrovství ČR. Teď bych se rád probojoval do výběru Prahy.

Redakce

 
 

„Pouze klubové tréninky nestačí a je třeba, aby se kluci aktivněji hýbali i ve volném čase", ví trenér přípravky Borek Coufal!

9.7.2020

Nezapomněli jste na platbu záloh? Letní soustředění startuje už za měsíc!

8.7.2020

Ceny trenérů! Kdo si z nedokončené sezóny odnesl klubovou trofej?

6.7.2020

NÁBOR! Chcete se zapojit? I přes léto nás můžete kontaktovat ohledně náboru dětí!

5.7.2020

Partneři klubu