HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
26.10.2020 Rozhovory

„Snažím se hodně zakončovat", říká mladší žák Filip Hradil!

Už druhou sezónou je jedním z nejvýraznějších hráčů v soutěži mladších žáků i hostivařský Filip Hradil, který se v podzimním rozhovoru vrátil ke své letní přípravě, zhodnotil odehranou část i popsal, jak vypadá jeho současná příprava...

Ještě než jsme spadli do další karantény, stihli jste po dvojici soustředění odehrát turnaj i čtveřici ligových zápasů. Začněme turnajem? Jak se zpětně za Pražským Votvírákem na Palmovce ohlížíš?

Turnaj jsme brali hlavně jako přípravu před ligovou soutěží. Podle mého se nám povedl, všechny zápasy jsme vyhráli a vstřelili jsme poměrně docela dost branek.

Přikládáš to i dobré letní přípravě, ve které si například ty sám absolvoval tři soustředění?

Já myslím, že jo. Měli jsme dobrou přípravu, ale taky víme, že někteří naši soupeři byli mladší. Já měl tři soustředění. První soustředění jsem absolvoval v České Třebové na campu talentované mládeže, kde jsme měli každý den čtyři tréninkové jednotky. Tohoto campu jsem se zúčastnil už po druhé. Druhé soustředění bylo už tradičně ve Světlé nad Sázavou. Rozdíl v obou akcích byl hlavně v individuálnějšímu přístup trenérů k hráčům. Ve Světlé jsme pracovali v menších skupinách a proto se nám trenéři více věnovali. Poslední soustředění bylo vyloženě kondiční v Peci pod Sněžkou, tam jsme absolvovali i výlet na Sněžku. Tam byla velká sranda.

Do soutěže jste pak vstoupili výhrou v Berouně a následně prohrou na hřišti Rebelů. Jak hodnotíš vstup do nové ligové sezóny?

Začátek soutěže se nám povedl tak na půl. V Berouně jsme celkem v pohodě zvítězili a s chutí si i zastříleli. Vyhráli jsme 14:5. Za to druhý zápas proti Rebelům byl přesný opak, tam si s chutí zastřílel náš soupeř. Jen díky výbornému výkonu našeho gólmana jsme prohráli 1:6. Na druhou stranu musím říct, že šance, které jsme neproměnili, teda hlavně já, byli víc než stoprocentní.

Proti Tygrům a posléze Rakovníku jste ale odehráli dobré zápasy. V čem je podle tebe největší síla týmu?

Naše největší síla je v sehranosti našich útočných formací, máme výborný kolektiv který je už spolu poměrně dlouho. Naopak naše největší mínus je fyzická vyspělost, taky neproměňování šanci a špatný důraz v bránění.

Nyní se nenacházíme úplně v růžové situaci co se týče sportování. Jak aktuálně vypadá tvá příprava?

Trénovali jsme do poslední možné chvíle. Byli jsme rozdělení do malých skupin. Každá skupina měla svého trenéra. Ted už není možné trénovat ani v malých skupinkách. Díky aplikaci Endomondo, která je určena pro běžecký trénink, jsme ale pořád pod drobnohledem našich trenérů, kteří mají přehled o každém uběhnutém kilometru.

Jak trávíš čas když zrovna neběháš?

Dopoledne mám online výuku, čas mezi běháním a učením mi vyplňuje PS4 a PC, stejně jako většiny kluků (směje se).

Patříš jinak mezi obávané tvůrce hry a stejně jako loni i letos patříš k nejproduktivnějším mladším žákům v soutěži. Cítíš se být více střelcem nebo hráčem, který ve finále vždy radši přihraje?

Myslím, že přes léto jsem docela zlepšil střelu, takže se snažím hodně zakončovat. Ale samozřejmě když je možnost tak se snažím i nahrávat, vše vždy záleží na situaci. Ale asi spíš střelcem.

Je něco, co by si teď v hluchém období bez týmových tréninků na sobě zlepšil?

Fyzickou kondici, proto také chodím běhat. Určitě bych také potřeboval zesílit. Ale nejvíc bych potřeboval vyrůst, což bohužel neovlivním (směje se).

Redakce

 
 

Paráda! Hostivař bere body i ve druhém utkání po restartu. Tentokrát na domácí půdě!

15.5.2021

Přípravka přivítala v novém areálu Svítkov Stars!

10.5.2021

Velká výhra na Den vítězství! A tým zvítězil v Dobřanech 6:2!

8.5.2021

RESTART: Áčko jede do Dobřan, trenér Davídek velí k dravosti!

7.5.2021

Partneři klubu