HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
09.07.2019 Aktuální zprávy

„Sezóna byla dlouhá a náročná", říká žákovský brankář Marek Drahoš!

Ze svých výkonů v uplynulé sezóně může být spokojený i žákovský brankář Marek Drahoš, který se v kádru starších žáků dělil o brankoviště se svým stejně úspěšným parťákem Tomášem Keprtem. Oba v závěru sezóny navlékli reprezentační dres! Mladší Marek hned ve dvojici prestižních akcí...

Se staršími žáky jste letos zakončili regionální soutěž na třetím místě. Jak hodnotíš dlouhodobou část?

Myslím, že jsme mohli dosáhnout i na lepší umístění, kluci se snažili, ale týmy Rakovníku a Kladna chtěly vyhrát víc! Každopádně i třetí místo beru jako úspěch!

Tobě osobně se dařilo, což dokazuje téměř 92% úspěšnost zákroků. Jak hodnotíš své výkony během sezóny?

Za letošní podařenou sezonu mohu poděkovat i svému druhovi Tomovi Keprtovi, se kterým jsme se navzájem motivovali, pomáhali si, věřili si a z každé přípravy jsme si brali maximum. 92%-ní úspěšnost je i pro mne velkým překvapením, ale vím, že je ještě na čem pracovat a může to být ještě lepší.

Na semifinálovém turnaji se každopádně tým s úspěchem nesetkal. Čemu přisuzuješ, že se nepodařilo uspět ani nad jedním ze soků?

Myslím, že na konci sezony už byla u kluků znát značná únava, kterou jsme nedokázali překonat a chyběla nám naprostá motivace, nedokázali jsme ji uchytit a spolu s chybějící podporou okolí jsme se nechali položit.

Náplastí pro tebe určitě byla finální nominace do reprezentačního kádru do 14 let...

To každopádně byla! Jsem rád, že se mi to povedlo a měl jsem možnost zažít atmosféru zápasů s mezinárodními týmy, mezi které patřila Kanada a poté Slovensko. Výběr kluků z celé republiky se realizačnímu týmu myslím povedl, jako parta jsme si neskutečně sedli a naše přátelství pokračuje i dál, mimo sezonu.

Na kterou z akcí budeš osobně nejraději vzpomínat? Úspěšný Pilsen Cup, odkud sis krom medaile odvezl i individuální trofej, nebo zápasy proti Slovensku v rámci Světového poháru?

Osobně si myslím, že obě akce byly přínosné, ať už pro zkušenosti nebo pro seznámení s jinými týmy z různých zemí. Radši ale budu vzpomínat na Pilsen Cup i s ohledem na můj již zmíněný úspěch, kterého jsem dosáhl díky mému povedenému zápasu proti Kanadě, na který budu dlouho vzpomínat a který pro mě byl a i zpětně je jako sen.

V prvním červencovém týdnu si se zúčastnil letního příměstského kempu. Jaký byl?

Tento kemp byl pro mě zábavný. Jsem rád za každou akci, kterou podniknu s kýmkoliv z hokejbalu, protože si myslím, že tyto akce nás ještě více spojují. Líbila se mi pestrost a připravenost kempu.

Jaké pro tebe budou letní prázdniny a kdy se začneš chystat na novou sezónu?

Jsem rád, že si teď na chvíli odpočinu a nechám výstroj ležet ve skříni, protože sezona byla dlouhá a náročná. Opravdu už se cítím unavený a vnímám, že opravdu potřebuji zpátky načerpat energii. Moc času k regeneraci nemám, stihnu se akorát vykoupat v moři a už mě čeká CTM v Litomyšli a chvíli na to naše společné soustředění ve Světlé nad Sázavou. Závěr prázdnin bude ještě také k odpočinku, ale určitě to uteče strašně rychle a nová sezóna už bude tady.

Redakce

 
 

V dalším vyrovnaném duelu mladší žáci těsně přehráli Liberec!

3.6.2020

Ve skvělém žákovském duelu nestačila Hostivař těsně na Most!

3.6.2020

Starší žáci opět s výhrou! Tentokrát proti Kovu!

2.6.2020

Srovnání stavu v poslední minutě nestačilo! B tým podlehl v prodloužení!

1.6.2020

Partneři klubu