HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
29.03.2020 Rozhovory

„S bráchou cvičíme podle videí s Alminem", říká přípravkář Kuba Janičko!

K nedělnímu rozhovoru jsme tentokrát přizvali přípravkáře Kubu Janička, který se aktuálně může těšit z nově vyhrané tréninkové branky. Kde ji využije a jak tráví poslední týdny v karanténě...?

Kubajz, na úvod se i tebe zeptáme, jak si se vůbec k hokejbalu dostal, čím tě okouzlil?

Ve školce jsem hrál florbal a bavilo mě to. Chtěl jsem hrát dál, ale nic takového kolem bydliště jsem nenašel. Mamka pak našla na internetu klub HBC Hostivař, zavolala tam a šli jsme se podívat na trénink minipřípravky. Dostal jsem hokejku a helmu a tu už jsem si nechal. A jsem za to rád. Mám rád pohyb a je tam spousta kámošů.

Sleduješ i lední hokej, ze kterého hokejbal vychází?

Hokej sledujeme jenom když je mistrovství. A tak zatím nikomu moc nefandím.

Proč si si vybral na dres číslo 82?

Jen tak mne napadlo. Tohle číslo jsem si pamatoval, že máme na ceduli na chatě... mamka říká orientační. Tak jsem si ho tenkrát dal, abych si ho dobře pamatoval.

Když se vrátíme v paměti k letošním turnajům, na který budeš nejraději vzpomínat a proč?

Byl to ten poslední turnaj v Plzni. Zápas s Plzní byl hodně těžký, ale věděli jsme, že na to máme. Po tomhle turnaji jsem měl poprvé výborný pocit, že jsem do toho dal všechno co jsem mohl.

V současné době bohužel s kluky po hřišti běhat nemůžete. Jak trávíš čas v posledních týdnech? Trénuješ i doma?

Pár dní jsme byli s bráchou a kamarádem s mamkou na chatě. Bylo hezky a několik hodin jsme trávili na trampolíně, kde jsme hráli snad úplně všechno co šlo. S hokejkou tam trénoval jenom Honza (mladší brácha, pozn. autora). Já neměl sebou hokejku. Doma pak s bráchou Honzíkem cvičíme podle videí s Alminem (Almi, Ondřej Almaši, pozn. autora). Nejvíc cvičení s kartami, kdy na červenou kartu skáčeme panáky a na černou děláme půldřepy. To nás baví snad nejvíc. S hokejkou doma nemůžu, musím počkat, až příští týden pojedeme zase na chatu. To už si ji sebou určitě vezmu.

Včera mamka vyhrála v soutěži na Facebooku velkou tréninkovou branku. Už jste doma vymysleli, jak ji využijete?

Ano, ráno nám to přišla říct do pokoje. Měli jsme velkou radost. Branku si odvezeme na chatu. Můžeme tam trénovat jak chceme a určitě se zlepšíme ve střelbě na bránu. Branku vyhrál teda hlavně Honzík, ten točil s mamkou video a trénoval. Taky nám hned ráno řekl, že vyhrál on.

Redakce

 
 

Dorost se vrátil na hřiště, s Kovem ale padl!

31.5.2020

Dorost vstoupí do letního turnaje utkáním s Kovem!

28.5.2020

Mladší žáci zvládli i další zápas s Berounem! Vítěznou trefu zaznamenal Skála!

26.5.2020

Našim členům: K 25.5. dochází k překlopení ročníků do sezóny 2020/2021!

25.5.2020

Partneři klubu