HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
29.03.2020 Rozhovory

„S bráchou cvičíme podle videí s Alminem", říká přípravkář Kuba Janičko!

K nedělnímu rozhovoru jsme tentokrát přizvali přípravkáře Kubu Janička, který se aktuálně může těšit z nově vyhrané tréninkové branky. Kde ji využije a jak tráví poslední týdny v karanténě...?

Kubajz, na úvod se i tebe zeptáme, jak si se vůbec k hokejbalu dostal, čím tě okouzlil?

Ve školce jsem hrál florbal a bavilo mě to. Chtěl jsem hrát dál, ale nic takového kolem bydliště jsem nenašel. Mamka pak našla na internetu klub HBC Hostivař, zavolala tam a šli jsme se podívat na trénink minipřípravky. Dostal jsem hokejku a helmu a tu už jsem si nechal. A jsem za to rád. Mám rád pohyb a je tam spousta kámošů.

Sleduješ i lední hokej, ze kterého hokejbal vychází?

Hokej sledujeme jenom když je mistrovství. A tak zatím nikomu moc nefandím.

Proč si si vybral na dres číslo 82?

Jen tak mne napadlo. Tohle číslo jsem si pamatoval, že máme na ceduli na chatě... mamka říká orientační. Tak jsem si ho tenkrát dal, abych si ho dobře pamatoval.

Když se vrátíme v paměti k letošním turnajům, na který budeš nejraději vzpomínat a proč?

Byl to ten poslední turnaj v Plzni. Zápas s Plzní byl hodně těžký, ale věděli jsme, že na to máme. Po tomhle turnaji jsem měl poprvé výborný pocit, že jsem do toho dal všechno co jsem mohl.

V současné době bohužel s kluky po hřišti běhat nemůžete. Jak trávíš čas v posledních týdnech? Trénuješ i doma?

Pár dní jsme byli s bráchou a kamarádem s mamkou na chatě. Bylo hezky a několik hodin jsme trávili na trampolíně, kde jsme hráli snad úplně všechno co šlo. S hokejkou tam trénoval jenom Honza (mladší brácha, pozn. autora). Já neměl sebou hokejku. Doma pak s bráchou Honzíkem cvičíme podle videí s Alminem (Almi, Ondřej Almaši, pozn. autora). Nejvíc cvičení s kartami, kdy na červenou kartu skáčeme panáky a na černou děláme půldřepy. To nás baví snad nejvíc. S hokejkou doma nemůžu, musím počkat, až příští týden pojedeme zase na chatu. To už si ji sebou určitě vezmu.

Včera mamka vyhrála v soutěži na Facebooku velkou tréninkovou branku. Už jste doma vymysleli, jak ji využijete?

Ano, ráno nám to přišla říct do pokoje. Měli jsme velkou radost. Branku si odvezeme na chatu. Můžeme tam trénovat jak chceme a určitě se zlepšíme ve střelbě na bránu. Branku vyhrál teda hlavně Honzík, ten točil s mamkou video a trénoval. Taky nám hned ráno řekl, že vyhrál on.

Redakce

 
 

Rozprava s kapitány! Lukáš Píša a Daniel Dušák odpovídají na sérii otázek!

24.1.2021

„Začal jsem si sportu více vážit", říká po svém zranění kapitán juniorky David Srp!

21.1.2021

Žákovské kategorie budou moci využít březnového příměstského kempu!

10.1.2021

„Mám tu takovou pohodičku", hlásí ze Švýcarska Jiří Vaniš!

22.12.2020

Partneři klubu