HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
10.06.2022 Aktuální zprávy

„Očekávám, že na nás Plzeň bude velice dobře připravena", říká junior Marek Hroch!

Marek Hroch zažívá povedenou sezónu, kterou by zcela určitě rád zakončil juniorským titulem! Velká finálová série proti Plzni startuje už tento víkend na půdě soupeře! Jak vyhlášený dříč hodnotí dosavadní cestu do finále a co očekává od poslední série?

Semifinále proti Ústí je minulostí! Po sérii se Svítkovem by se chtělo říci, konečně opravdové play-off! Jak sérii s Elbou hodnotíš?

Přesně tak. Neříkám to rád, ale série se Svítkovem by stěží připomínala kvalitou přátelská utkání, načež čtvrtfinále extraligy juniorů. Bylo dost těžké se po takových zápasech naladit na soupeře, jako je Ústí. V semifinále se hrál rychlý, běhavý hokejbal, tvrdý a plný emocí a neskutečné bojovnosti z obou stran. I díky tomu mohl připomínat čtvrtý zápas na naší domácí půdě spíše válku, než mládežnický sport. O to sladší byla ale právě radost z vítězství.

Zase tak hrozné to nebylo, oba týmy se prezentovaly skvělým hokejbalem. Je něco, co by si na soupeři vyzdvihl?

Určitě kvalitu jednotlivců v jejich kádru spolu s progresem celého ročníku. Pamatuji si, a není to tak dávno, když jsme nad nimi vyhrávali velkými rozdíly a zápasy s Ústím pro nás byly ,,povinné body". Poslední roky to ale tak zajisté není a letos byli právem žhaví kandidáti na titul.

Co podle tebe celou semifinálovou sérii rozhodlo?

Primárně musím vyzdvihnout naši obrannou činnost. Vzadu jsme byli, na naše poměry, velice precizní a nenechali jsme Elbě příliš vyložených šanci. Velice nám také pomohl Tomáš Keprt v bráně, který svou jistotou a skvělými výkony držel pohodu celého týmu. Nutné je také zmínit skvělý výkon třetí formace v celé sérii. Do puntíku plnila své pokyny a byla i velice aktivní ve hře dopředu, což umožnilo dobrou herní návaznost všech pětek.

Nyní je před vámi finále a soupeř neméně kvalitní, Plzeň. Co od finálové série očekáváš?

Plzeň se celou sezónu prezentuje svými týmovými výkony. Oproti Ústí nesázejí na jednotlivce, ale spíše na kompaktní hru, založenou na podrobné taktice a plnění přesných pokynů trenéra. Očekávám, že na nás budou velmi dobře připraveni, jak herně, tak i fyzicky. Pro nás je důležité, abychom pokračovali v kvalitní obraně, ta nám pak umožní využít té velké ofenzivní síly, kterou disponujeme. Rozhodně není jednoduché opět začínat na venkovním hřišti, ale doufáme, že si přivezeme příznivé skóre k uzavření celého finále tady v Hostivaři.

Redakce

 
 

Letní soustředění mládeže opět ve Světlé nad Sázavou! Letos 14. - 20. srpna!

24.6.2022

Starší žáci v přáteláku přehráli hokejisty Benešova!

23.6.2022

Finále juniorů se protáhne! Třetí zápas ovládli Mečouni z Plzně!

19.6.2022

Junioři Hostivaře jsou mistrem ČR!

19.6.2022

Partneři klubu