HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
03.08.2020 Aktuální zprávy

„Motivuje mne nominace na Světový pohár", říká odhodlaně dorostenec Petr Lehner!

V plné přípravě na novou sezónu už je i čtrnáctiletý Petr Lehner, který aktuálně platí za jeden z nejvýraznějších talentů hostivařské líhně. I přes nekompletní loňskou hokejbalovou sezónu odehrál ve dvou kategoriích čtyřiatřicet utkání a jak to tak bývá, častá herní praxe byla základem výrazného hráčského progresu tohoto levorukého útočníka, který se nejraději vidí na pozici centra.

Výraznou postavou byl loni ve starší žákovské kategorii, kde patřil k nejlepším hráčům regionální soutěže, své místo si ale Petr Lehner vybojoval i v základní sestavě dorosteneckého týmu! Jeho aktuální motivace je zřejmá, což i sám přiznává... Velice mě motivuje nominace na Světový pohár! Spolu se svými spoluhráči z celku dorostu zahájí týmovou přípravu už tuto neděli, na týdenním soustředění ve Světlé nad Sázavou. Co očekává od přípravy, od nové sezóny, nebo v čem by se osobně rád zlepšil, si přečtěte v krátkém rozhovoru...

Když se zpětně ohlédneme za loňskou, byť nekompletní sezónou, musel si být zřejmě se sebou spokojen možná i díky tomu, že si odehrál ve dvou kategoriích celkem čtyřiatřicet zápasů...?

Sezóna se podle mého názoru začala vyvíjet pro obě kategorie úspěšně, proto je škoda, že se nedohrála. Ve starších žácích jsem byl rád, že jsem měl vedle sebe hráče, který dokázal zužitkovat mé přihrávky a nebo mi přesně přihrát. Díky tomu, že se zvedli mé fyzické dispozice, se dokáži lépe prosadit v osobních soubojích, jsem rychlejší a zlepšil jsem se ve střelbě. Také mě velice motivuje být nominován na Světový pohár U16.

Možná i proto, jak víme, se připravuješ přes léto často individuálně. Jakou přípravu pro sebe volíš a na čem by si chtěl v další sezóně nejvíce zapracovat?

Fyzickou kondici se snažím udržet vedlejšími sporty, jako je cyklistika, basketbal, posilování a rád chodím na střelnici, kde se snažím zlepšit stickhandling a střelbu. Nejvíce bych chtěl zapracovat na rychlosti, ale i na střele bez přípravy.

V minulém týdnu si se opět zúčastnil tradičního kempu talentované mládeže, tentokrát v České Třebové. Jak sis akci užil a čím je pro tebe tak významná?

Camp talentované mládeže jsem si velmi užil, byla tam skvělá parta a pořádně jsme si mákli. Významná byla pro mne tím, že jsem se setkal s dobrými trenéry, od kterých jsem se mohl přiučit zase něco nového.

V neděli zahájíte s týmem dorostu týdenní soustředění ve Světlé nad Sázavou. Co od týmové přípravy v úvodu nové sezóny očekáváš?

Od týmové přípravy očekávám, že zapracujeme na souhře, fyzické kondici a na stmelení našeho týmu.

Těžko hodnotit, co nyní očekávat od nové sezóny, co by si ale řekl na to, kdyby se oblíbený FAIR Cup uskutečnil v novém ročníku i pro kategorii dorostu?

Fair cup pro mě znamenal vždy hodně a určitě bych se na to takovou akci velmi těšil. Pamatuji si, jak se nám na posledním Fair Cupu celkem dařilo, byla tam skvělá organizace a dokázali jsme porazit silný tým Plzně, čímž se nám podařilo vybojovat třetí místo.

Pomalu a jistě se během léta finalizuje i stavba nového hokejbalového areálu. Co od něj očekáváš a co by podle tebe měl nabízet klukům, jako si ty?

Od nového areálu očekávám stálé zázemí a možnost individuálních tréninků. Určitě bych uvítal třeba i nějakou rozcvičovnu nebo posilovnu, prostor na rozcvičení, kvalitní šatny a hlavně přístupnost i mimo časy týmových tréninků.

Redakce

 
 

Áčko na trojnásobného mistra nevyzrálo! Na Lužinách o gól padlo!

18.9.2020

Junioři pokračují ve vítězném tažení! Čejka rozhodl o výhře nad Kladnem!

17.9.2020

Přípravka zahájila turnajovou sezónu na Lužinách!

16.9.2020

Mladší žáci A stříleli na úvod v Berouně! Konto Keltů zatížili čtrnácti góly!

15.9.2020

Partneři klubu