HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
21.11.2019 Rozhovory

„Když je v týmu pohoda, hned se hraje lépe", říká dorostenec Matyáš Petrášek!

Už v létě přestoupil do řad hostivařského dorostu i zanedlouho sedmnáctiletý Matyáš Petrášek, který stále více prokazuje v novém týmu svůj potenciál. V rozhovoru popisuje důvody svého přestupu i to, jak zatím hodnotí první odehranou část sezóny...

Jak hodnotíš úvod nové sezóny a tvé první měsíce v dresu Hostivaře?

Úvod byl nad má očekávání. První zápas s Autosklem, který jsme vyhráli 5:0 mi dokázal, že letos bude úspěšná sezóna. Na začátku jsem byl ještě lehce nervózní. Byl to nový klub, ale kluky jsem znal už dříve, například z Prague selectu. Jediný zápas se kterým jsem nebyl spokojený bylo derby s Kovem. To jsem asi nezvládl v hlavě, ale jde se dál a vidím to letos dobře.

Který ze zápasů naopak hodnotíš jako nejpovedenější?

Hned ten první s Autosklem, z toho jsem měl radost celý týden. Ale i těsná prohra ve Svítkově. Ten zápas měl všechno!

Jak se vlastně zrodil tvůj přestup do Hostivaře?

Do Hostivaře jsem chtěl už dlouho, ale nic mě nenutilo změnit klub. V létě skončil náš trenér a to byl důvod odejít z Kova. Na Kovo mám ale pořád dobré vzpomínky a pořád tam mám kamarády. Hostivař je jeden z nejlepších mládežnických klubů v republice a teď jsem naprosto spokojený. Byla to změna k lepšímu.

Kádr má každopádně v poslední době problémy s marodkou, projevuje se to i v utkáních samotných?

Myslím si, že se to projevuje, ale zvládáme to. Určitě nám ty kluci chybí. Na tréninky nás v poslední době nechodilo tolik a v malém počtu lidí se špatně trénují herní situace. Všem klukům přeju brzké uzdravení a ať se vidíme co nejdříve na hřišti.

Tým se každopádně drží v horní části tabulky za favorizovaným Svítkovem. Co je podle tebe aktuálně hlavní silou hostivařského dorostu?

Určitě naše parta! Když je v týmu pohoda, hned se hraje líp. Táhneme za jeden provaz a zatím se nám to daří. Máme výborné hráče jako je Adam, Péťa, Honza, Matěj Hnyk a mohl bych pokračovat dál. Tom v bráně, to je taky nádhera. A náš trenér, dělá pro nás úplně všechno. Věřím, že letos bude medaile.

Vypomoci by nyní mohl v obraně i Kryštof Svoboda, který přichází z Nového Strašecí. Věříš, že může vhodně doplnit zadní řady týmu?

Já Kryštofa neznám osobně, ale několikrát jsem ho viděl hrát za juniorku. Je silný a má výbornou střelu. Jsem rád, že nám bude pomáhat.

Hokejbalu se už věnuješ řádku let. Čím tě neustále naplňuje a jaké jsou tvé osobní ambice?

Do hokejbalu jsem se zamiloval! Je to sport, který je strašně podobný hokeji a ten sleduju. Hokejbal mě baví víc a víc. Můj největší cíl v hokejbale je stoprocentně reprezentovat Českou republiku. A samozřejmě vyhrát s Hostivaří titul!

Redakce

 
 

Dorost se vrátil na hřiště, s Kovem ale padl!

31.5.2020

Dorost vstoupí do letního turnaje utkáním s Kovem!

28.5.2020

Mladší žáci zvládli i další zápas s Berounem! Vítěznou trefu zaznamenal Skála!

26.5.2020

Našim členům: K 25.5. dochází k překlopení ročníků do sezóny 2020/2021!

25.5.2020

Partneři klubu