HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
17.04.2020 Rozhovory

„Hodně teď sportuji, ale týmové tréninky to bohužel nenahradí" říká Kryštof Svoboda!

Jeho revírem je Rakovník, jeho bývalým působištěm Nové Strašecí... Na podzim loňského roku se ale stal Kryštof Svoboda oficiálně hráčem hokejbalové Hostivaře, kde obléká dres dorostenecké i juniorské kategorie...

V aktuální sezóně si se stal oficiálně hráčem Hostivaře, ačkoliv bydlíš v Rakovníku a dlouho si nastupoval v Novém Strašecí. Jak si se v hostivařském klubu tedy vlastně ocitl?

Za hostivařský tým hraji už druhou sezónu. Do té první v hostivařském dresu jsem se dostal díky nabídce od Jardy Skalického. V klubu jsem byl velice spokojený, takže jsem byl rád, že mohu další sezónu opět hrát za Hostivař.

Co pro tebe bylo v Hostivaři největší změnou?

Největší změnou pro mne určitě byla intenzita tréninků, autorita trenérů a hlavně disciplína všech hráčů.

Věkem si ještě stále dorostenec, v dresu Hostivaře si nastupoval ale především v juniorce. Která kategorie tě více naplňuje a v čem se podle tebe nejvíce liší?

To se nedá takhle říct, která kategorie mě víc naplňuje. V dorostu jsem jeden z těch starších a dostávám o dost více herního času a důvěry ve všech situacích. V juniorce sice nehraju tolik, ale mám větší motivaci se vyrovnat starším. Nejvíce se ale obě kategorie liší v rychlosti a tvrdosti hry.

V loňském roce si se představil na Světovém poháru hráčů do 16 let. Byla tato akce dosud tvým největším hokejbalovým zážitkem? Jak na ní vzpomínáš?

Bohužel to není můj největší hokejbalový zážitek, i když mohl být. Vzpomínám na něj spíše záporně, než kladně. Bohužel jsem dostal velmi málo příležitostí hrát a trenéři mi to nebyli schopni pořádně vysvětlit, aniž by se za něco neschovávali. Hrál jsem až v posledním zápase, když dost kluků z týmu mělo střevní potíže.

S juniorským týmem jste měli letošní sezónu slušně rozehranou, a o to víc zřejmě nečekaný konec mrzí, že?

Při prvních zápasech jsme se dost seznamovali s hrou a nevypadalo to, že budeme hrát o nejvyšší místa v tabulce, ale pak jsme se rozehráli a vše vypadalo slibně. Samozřejmě mě to mrzí, po tom všem úsilí, co jsme do toho jako tým dali, ale bohužel se nedá nic dělat.

Jak se v době karantény připravuješ po sportovní stránce a co uděláš pro to, aby v září vyběhl na hřiště ještě mnohem lepší Kryštof?

Mám výhodu, že bydlím na okraji malého města a mám to kousek do přírody, tak pravidelně jezdím na kole, střílím na branku a občas si jdu zaběhat a zaposilovat. Taky jsem si už zkusil zahrát tenis a nohejbal, ale týmové tréninky to bohužel nenahradí.

Redakce

 
 

Dorost se vrátil na hřiště, s Kovem ale padl!

31.5.2020

Dorost vstoupí do letního turnaje utkáním s Kovem!

28.5.2020

Mladší žáci zvládli i další zápas s Berounem! Vítěznou trefu zaznamenal Skála!

26.5.2020

Našim členům: K 25.5. dochází k překlopení ročníků do sezóny 2020/2021!

25.5.2020

Partneři klubu