HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
27.03.2020 Rozhovory

„Hlavně, ať je už tohle období za námi a my se zas sejdeme na hřišti", říká Šimon Hnyk!

Před sezónou posílili řady Hostivaře písečtí bratři Matěj a Šimon Hnykovi, kteří se hned stali oporami svých týmů. Starší Šimon navíc dostal na dres i kapitánské céčko, se kterým v utkáních velí dorosteneckému celku. I on v zajímavém rozhovoru popsal své dny s rouškou, prozradil ale i jaké změny přivítal po příchodu do hokejbalové Hostivaře...

Jak vypadá karanténa v režii kapitána dorostu, Šimona Hnyka?

Moje karanténa naštěstí není tak hrozná, jako možná u jiných, protože máme barák, vlastní hřiště, branky, takovou domácí posilovnu. Trénovat tím pádem můžu. Navíc mám i spoluhráče, bráchy Matěje a mladšího Mariho. K tomu všemu toho mám docela dost ze školy, ale to se docela dá.

Na jaře jste toho teda moc neodehráli, jaká pro tebe ale byla první část sezóny v dresu Hostivaře?

První část sezony byla tak trochu jako na houpačce. Jednou jsme podali skvělý výkon, jako třeba v zápase se Svítkovem, pak jsme ale zaváhali s Kovem, kde jsme zbytečně ztratili bod. I tak jsem si jistej, že náš tým má na to, aby vyhrával a že máme na to, hrát o nejvyšší příčky. V Hostivaři jsem hrozně rád!

Co pro tebe bylo po příchodu do Hostivaře největší změnou a jak náročné je pro tebe dojíždět do Prahy?

Hostivař má určitě skvělý zázemí, neskutečně vymakaný tréninkový plány, kondiční tréninky, vede si statistiky hráčů, zápasů... hodně věcí pro mě bylo nových a strašně přínosných. Zázemí klubu, možnost tréninků v HTC je taky výborná věc! Bohužel jsem nestíhal trénování v Praze, trénuju pořád v Písku. Ale chtěl bych se tam dostávat častěji, třeba i v týdnu. Jen to je přece jen 100 kilometrů. Jinak dojíždění jde, už jsme si zvykli. Každý víkend prostě jedu i na "domácí zápas". Někdy musíme třeba přespat, když je to dál. Ale dá se zvyknout.

Už si zmínil, že zápasy byly pro tým občas jako na houpačce. Jaký zápas se ale nejvíce vydařil přímo tobě?

Já nevím, jestli přímo vydařil. Asi to úplně nedokážu posoudit. Nejvíc mě ale baví zápasy se Svítkovem a s Autosklem. Je to rychlá, tvrdá hra. Zápasy jsou vyrovnaný. V nich se mi hraje nejlíp.

Soutěže jsou každopádně nyní přerušené. Věříš, že se ještě může letošní sezóna dohrát?

Byl bych za to strašně rád!! Vím, že bychom mohli udělat dobrý výsledek. Hlavně mi kluci i zápasy hrozně chybí. Ale trochu se bojím, že to nevyjde. Že přijde stopka jako u většiny sportů. Bude mi to líto, to přiznávám. Ale nikdo s tím nemůže nic udělat. Hlavně, ať je tohle blbý období za námi a my se zas sejdeme na hřišti!

V minulém roce si si zahrál na Světovém poháru a oblékl tak reprezentační dres. Byl to zatím vrchol tvé hokejbalové kariéry?

Světový pohár byl určitě jeden z těch vrcholů, kam jsem chtěl dojít. Ale pořád ještě můžu mít před sebou U18, U20. Jen jsem lichý ročník, takže to mám o něco těžší. Uvidíme, co bude letos a kam se to posune dál. Určitě chci ještě v reprezentačním dresu hrát. Vždycky je to pocta.

Jste vyloženě hokejbalová rodina. Hrají oba mladší bráchové a i ségra do toho občas dloubne. Prozraď, kdo si doma tréninkově nejvíce přidává a kdo je naopak největší netáhlo?

Přidávám si asi nejvíc já. Brácha Matěj nevydrží nic nedělat, takže je každou chvíli na hřišti. Mariho zapojujeme co to jde. Ségra je teď myšlenkami u maturity a přijímaček na vysokou, takže jí pasuju na to netáhlo. Na druhou stranu zas o to víc maká doma (směje se).

Máš možnost vzkázat na závěr něco svým spoluhráčům...

Hoši, makejte na sobě dál, ať se vrátíme ještě silnější a lepší!! A D1 prcáme!

Redakce

 
 

Dorost se vrátil na hřiště, s Kovem ale padl!

31.5.2020

Dorost vstoupí do letního turnaje utkáním s Kovem!

28.5.2020

Mladší žáci zvládli i další zápas s Berounem! Vítěznou trefu zaznamenal Skála!

26.5.2020

Našim členům: K 25.5. dochází k překlopení ročníků do sezóny 2020/2021!

25.5.2020

Partneři klubu