HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad TJ Snack Dobřany TJ KOVO Praha HbK Karviná delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
10.11.2020 Rozhovory

„Dostáváme dost gólů z malého důrazu před brankou", říká Vojtěch Soukup ze starších žáků!

Úvod nového týdne patří na našem webu brankářům. Po strážci svatyně A týmu jsme si k rozhovoru přizvali třináctiletého Vojtěcha Soukupa ze starších žáků, který po přechodu z mladší kategorie popsal hlavní rozdíly, vrátil se ke startu nové sezóny i aktuální době, která brzdí rozvoj všech mužů v maskách...

Novou sezónu jste sice začali jako poslední z hostivařských týmů, stihli jste ale pětici ligových utkání. Jak je hodnotíš?

Tak to první utkání s Kertem bylo vyrovnané a jak naši tak kluci od soupeře hráli dobře a zápas byl vyrovnaný. A myslím si, že i já jsem chytal docela dobře, akorát soupeři to tam víckrát padlo. Pak ten zápas s Kladnem byl už horší. Kladno na nás hned naběhlo a první třetinu nás rozsekali. Pak už kluci hráli dobře. Mě se ta první třetina nepovedla a tak tam trenéři dali Jirku, který to pak odchytal skvěle. A i kluci hráli lépe. Pak jsme jeli do Strašecí a tam vlastně byla naše první a zatím jediná výhra v sezóně. A tam jsme hráli dobře, kluci je přehrávali a byl to celkově dobrý zápas. Akorát jsem tam dostal takového smolného druhého góla, ale jinak super zápas. No a pak byl herní víkend s Keltama. Tam první zápas Kelti hodně běhali a kombinovali a hráli dobře. Byl to hodně namáhavý zápas, myslím, že jak pro mě tak i pro kluky. A druhý zápas s Keltama byl možná o trochu lepší, ale nebyl taky úplně růžový. A tam byla asi nejvíce vyrovnaná druhá třetina.

V čem pro tebe coby gólmana starších žáků zatím tkví největší rozdíly po přechodu z žáků mladších?

Tak určitě se hraje víc, na tři patnáctiminutovky. Jsou tady už výškově větší kluci, zkušenější a víc běhaví. Jsme tady víc pod tlakem, je to celkově ve všech směrech těžší. Je mnohem větší tlak před brankou a soupeři mají určitě už i tvrdší a přesnější střely.

Inkasovaných gólů je zatím přehršel, kde podle tebe aktuálně nejvíc tlačí bota současný tým starších žáků?

Podle mě to je v tom, že nejsme moc důrazní před vlastní brankou a z toho padá i hodně gólů.

Jak se v současné době připravuješ a jak chceš docílit toho, aby si se po pauze vrátil do brankoviště lepší?

Tak určitě se snažím zlepšit fyzičku a výdrž. A teď do toho postupně začnu zapojovat i cvičení na lapačku, vyrážečku, betony a hokejku. A taky mám dlouhodobé problémy se zády, tak se snažím cvičit cviky, co mi doporučila Iveta Drahošová.

Co je ještě tvojí náplní v této koronavirové době?

Chodím ven, jenom tak někde třeba posedět, nebo hrát nějaký sport, třeba fotbal. Učení není tak náročné v této době, tak to zvládám.

Sleduješ nyní lední hokej, který se opět na profesionální úrovni rozběhl? Případně sleduješ více nějakého brankáře?

Tak koukám teď na český národní hokejový tým. To sleduji a jinak koukám na YouTube na nějaké záznamy z NHL a na nějaký ty sestřihy těch nejlepších zákroků v NHL. Nejvíc na Fleuryho a Lehnera z Golden Knigts.

V posledních trénincích před přerušením si navlékl nové betony. Těšíš se, až dostanou prostor v těžkém ligovém utkání? Kdy myslíš že to bude?

Jo, určitě se na ně těším. Na tréninku vypadaly super, tak snad i v zápasech budou super. Doma je ještě navléknu a zatrénuji si s nimi. A doufám, že už na jaře budeme moct začít hrát.

Redakce

 
 

Paráda! Hostivař bere body i ve druhém utkání po restartu. Tentokrát na domácí půdě!

15.5.2021

Přípravka přivítala v novém areálu Svítkov Stars!

10.5.2021

Velká výhra na Den vítězství! A tým zvítězil v Dobřanech 6:2!

8.5.2021

RESTART: Áčko jede do Dobřan, trenér Davídek velí k dravosti!

7.5.2021

Partneři klubu