21.09.2023 Reportáž

Starší žáci si doma poradili s Kelty! Střelecká aktivita přinesla osm branek!

Středeční večer si starší žáci HBC Hostivař zpestřili předehrávkou třetího ligového kola. Na svém hřišti přivítali tým SK Kelti 2008 A a všichni očekávali vyrovnaný a dramatický souboj.

3.kolo, středa 20.9.2023

8:3

3:0, 3:2, 2:1

KEL

Kelti 2008

Branky a nahrávky: 04:39 Trajer (Němec), 12:04 Vaniš (Poláček), 13:06 Bajkai (Trajer, Havlík), 17:59 Havlík, 26:08 Coufal (Martinec), 26:21 Bajkai (Trajer), 30:59 Havlík (Trajer), 44:11 Jeřábek (Havlík, Da.Zimarev) .
Rozhodčí: Jirsák, Honzík . Vyloučení: 7:5 . Využití: 0:2 . V oslabení: 1:0 . Diváci: 96 . Střely na branku: 39:18 . Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3, 8:3 .

Menzel (od 35.Slavík) - Martinec, Němec, Vaniš, Janičko, Dvořáková - Jeřábek, Havlík, Da.Zimarev, Bajkai, Coufal, Trajer, Kocmánek, Vysoký, Poláček, De.Zimarev

T.Kajer (od 31. Kufa) - Bilasová, Frýdlová, Galanda, Šafář, Vondráková, Fučík, Hasal, M.Kajer, Lhotka, Musil, Pachner, Tatíček, Vondrák

Domácí do zápasu vstoupili s viditelným odhodláním a hosté z Berouna se jen horko těžko adaptovali na vysoké tempo hry, které hostivařští nastolili od prvního vhazování. Na branku Keltů se valil jeden útok za druhým, nicméně domácí se ne a ne brankově prosadit. Podařilo se to až Trajerovi, který po vysunutí Němcem pláchl po levém křídle a přízemní střelou rozjásal tribuny. Domácí hýřili aktivitou a šance střídala šanci. Hosté se k útočným akcím dostávali jen zřídka, zejména zásluhou dvojice Hasal, Pachner, ale všechny jejich pokusy ztroskotaly na pozorné obraně a brankáři Menzelovi. Na další gól si ale diváci museli počkat až do třinácté minuty, kdy se po přistrčení Poláčka, ve vlastním oslabení, rozběhl přes celé hřiště Vaniš a ne úplně povedeným blafákem překonal brankáře Keltů. Do konce třetiny ještě stihl navýšit skóre Bajkai, který do prázdné branky zakončil akci Trajera s Havlíkem.

Druhá třetina přinesla podobný obrázek hry, jako ta první. Tlak domácích jen trochu přibrzdilo několik zbytečných vyloučení a poprvé se také dokázali prosadit hosté. Pojďme ale popořádku. Hostivař se opět po většinu času nastěhovala před branku Keltů, nicméně udeřilo až po samostatné akci Havlíka na konci osmnácté minuty. Hosté, po vyhraném buly v obranném pásmu Hostivaře, dokázali bombou Hasala korigovat, ale k žádnému závratnému zvratu v utkání nedošlo. Domácí i nadále hráli ve velkém pohybu, s potřebným důrazem a přidávali i hokejbalový um. Výsledkem byly další dva slepené góly v síti Keltů. Nejprve dělovku Martince dopravil za brankovou čáru důrazný Coufal, aby o chvíli později Trajer vyzval ke skórování Bajkaie. Hosté ještě stihli odpovědět brankou Hasala, ale bylo jasné, že hostivařští už si jen těžko zápas nechají vzít.

O to více, když hned na začátku třetí třetiny opět zaúřadovala dvojice Trajer, Havlík a druhý jmenovaný navýšil na průběžných 7-2 z pohledu hostivařského mužstva. To si zápas viditelně užívalo, během hry bez zbytečného přerušování vystřídalo gólmany a mířilo za druhým vítězstvím v sezóně. Z neustálého tlaku domácích se občas dokázali Kelti vymanit Hasalem nebo Pachnerem a tak i Slavík v brance domácích musel předvést několik povedených zákroků. Krátký byl pouze na samostatný únik Pachnera, kterého obránci nechali trestuhodně projít až do bezprostřední blízkosti branky. Zápas se pak už jen v pohodě dohrával a pěknou tečku za ním udělal Jeřábek, který zakončoval do prázdné branky pohlednou souhru Havlíka se Zimarevem. Na konci zápasu svítilo na tabuli skóre 8-3 ve prospěch hostivařských a diváci je za předvedený výkon ocenili bouřlivými ovacemi.

Marek Hroch (asistent trenéra) - Dnes jsme od úvodu utkání byli lepším týmem. Vůbec jsme se nenechali uspat nebo zaskočit výkonem soupeře, hráli jsme neustále s chutí a odhodláním dávat branky a předvádět hezké hokejbalové akce. Podali jsme zodpovědný výkon až do samotného závěru a za to si kluci zaslouží pochvalu.

Mladší žáci A se představili na půdě Tygrů! Domů odjížděli s vyrovnanou bilancí!

2.5.2024

A tým o víkendu vstoupí do extraligového semifinále! V něm se utká s Pardubicemi!

2.5.2024

Minipřípravka si na jaře poprvé zahrála doma! Zaznamenala dvě výhry!

1.5.2024

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!