08.10.2023 Reportáž

Starší žáci přivezli z Čimic dva body! V nájezdech rozhodl Trajer!

V sobotním podvečeru vyrazili starší žáci za svým druhým utkáním v jednom týdnu. Tentokrát na ně v Čimicích číhali natěšení Rebelové Praha.

5.kolo, sobota 7.10.2023

REB

Rebel Praha

2:3ss

2:0, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 28:56 Vaniš (Vysoký), 39:08 Vaniš (Trajer, Havlík), Rozh.nájezd: Trajer .
Rozhodčí: Řešátko, Holeček . Vyloučení: 1:3 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 51 . Střely na branku: 34:19 . Průběh utkání: 2:0, 2:3 .

Zbořil (Vondruška) - Hyška, Jehlík, Křivánek, Matějková, Štika, Červinka, Dědek, Ernst, Filař, Jiruš, Jura, Kindl, Malý, Marek, Motoška, Strnad, Táborský

Menzel (Slavík) - Dvořáková, Janičko, Němec, Vaniš, Zimarev De., - Bajkai, Coufal, Havlík, Jeřábek, Kocmánek, Poláček, Trajer, Vysoký, Zimarev Da.

Že zápas nebude jednoduchou procházkou růžovým sadem, naznačil již úvod utkání. Hosté z Hostivaře sice na soupeře vyrukovali velmi odhodlaně, ale domácí Rebelové se ničeho nezalekli a již na konci třetí minuty se radovali z prvního zásahu, když využili nedůrazné obrany hostivařských. Úvodní branka hostivařské uvrhla do všeobecné letargie a borci z Čimic se naopak dostali na koně. Na hřišti působili živějším dojmem, hru si zbytečně nekomplikovali, byli důraznější a nebezpečnější. Malátné hosty držel nad vodou pozorně chytající brankář Menzel. Ani on však nestačil zabránit druhému gólu ve své síti, když Rebelové využili velké hrubky v rozehrávce Hostivaře. Hosté brali konec první třetiny jako vysvobození a na tváři jejich trenérského trojlístku se zračily rozpaky a chmury.

Do druhé třetiny vstoupili hostivařští přeci jen aktivněji, ale pořád se jim nedařilo vytvořit si trvalejší tlak a více gólových příležitostí. Tu největší nevyužil po samostatném úniku Trajer, ale jinak to byli stále domácí, kteří byli nebezpečnější. Menzel v brance Hostivaře musel opět předvést několik velmi dobrých zákroků. Když už se zdálo, že druhá třetina žádnou změnu skóre nepřinese, rozběhl se po levém křídle Vaniš, kterému míček přiklepl Vysoký, a nekompromisní ranou na první tyč dal hostujícímu týmu naději do zbytku utkání.

Třetí třetina se změnila ve velmi dramatickou podívanou. Hostivařští, povzbuzeni snížením, se lepšili střídání od střídání a domácí se pomalu, ale jistě, začali strachovat o výsledek. Přežili několik útočných výpadů hostivařského mužstva, ale nakonec přeci jen kapitulovali. Po dalším ze závarů kolem branky Rebelů se po přihrávce Trajera šikovně vytočil kolem branky Havlík, krátkou předávkou oslovil před brankou stojícího Vaniše a ten neomylně zasunul míček přesně mezi betony brankáře domácích. V té chvíli se začínalo od znova a byli to hosté, kdo v té chvíli drželi otěže zápasu ve svých rukách. Další šance ale už nedokázali využít a zápas tak zaslouženě dospěl po remíze 2-2 do samostatných nájezdů. Po jejich infarktovém průběhu je nakonec dokázali na svoji stranu převrátit hostivařští, úspěšnými exekutory byli Vaniš a třikrát Trajer, a připsali si tak navíc jeden bod za vítězství po samostatných nájezdech.

Marek Hroch (asistent trenéra): Po delší době jsme se střetli se soupeřem, který kvalitou odpovídá těm, se kterými bychom rádi hráli častěji. První polovinu zápasu jsme nebyli lepším týmem a po celé utkání rozhodně ne hokejbalovějším. Ukázali jsme ale velké odhodlání, vytěžili z minima maximum a výsledek otočili.

Borek Coufal (asistent trenéra): Po delší době dobrý vyrovnaný zápas. V jeho první polovině byl objektivně lepší soupeř, ve druhé chvílemi i my. Nerozhodný výsledek víceméně odpovídá průběhu zápasu. My byli o kousíček šťastnější v nájezdové loterii, ale i takovýá výhra se počítá. Pochvala klukům za bojovnost i když se zápas nevyvíjel z našeho pohledu ideálně.

2.5.2024

2.5.2024

1.5.2024

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!