19.03.2024 Reportáž

Starší žáci dostali lekci z produktivity a nestačily na Rebely!

Starší žáci HBC Hostivař přivítali v sobotním večeru hosty z druhého konce Prahy. Z Čimic dorazili tradiční rivalové, hráči SK Rebel Praha. Vzájemná utkání těchto týmů bývají v poslední době velmi vyrovnaná a tak se dal očekávat tuhý boj i tentokrát.

14.kolo, sobota 16.3.2024

3:4

2:1, 0:1, 1:2

REB

Rebel Praha

Branky a nahrávky: 13:55 Martinec (Trajer, Havlík), 14:22 Bajkai, 38:38 Bajkai (Havlík, Otras) .
Rozhodčí: Tóth, Tóth . Vyloučení: 5:6 . Využití: 1:2 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 54 . Střely na branku: 31:19 . Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4 .

Menzel (Slavík) - Martinec, Němec, Vaniš, Dvořáková,Janičko, Janšta - Bajkai, Havlík, Otras, Jeřábek, Coufal, Trajer, Poláček, Vysoký, Kocmánek

Zbořil (Vondráček) - Hyška, Jehlík, Křivánek, Štika, Toulec - Čermák, Červinka, Dědek, Filař, Jehlík, Jura, Kindl Malý, Motoška, Táborský

Domácí na svém hřišti, které ještě před začátkem notně zkropil déšť, byli od počátku aktivnější a Rebelové se jen s velkými obtížemi dostávali ze své poloviny. Když už se tak ale stalo, před brankou Hostivaře bylo vždy horko. Nebezpeční byli ale také hostivařští, kteří svoje šance pohříchu zahazovali. Paradoxně tak udeřilo z nejmenší šance. Domácí se úspěšně bránili v oslabení, když lehké nahození Rebelů zastavila až síť hostivařské branky. Za daného průběhu to byl pro domácí mužstvo šok, nicméně hráči Hostivaře se nevzdali a do konce první třetiny dokázali ještě strhnout vedení na svoji stranu. Nejprve Martinec utěšenou střelou od modré využil přesilovou hru, aby následně Bajkai svým dobrým napadáním donutil hostující obranu k chybě a šťastným odrazem dostal Hostivař do vedení.

Druhá třetina hokejbalové krásy moc nepřinesla. Hra byla velmi často kouskována vyloučeními, nicméně ani jeden tým s těmito příležitostmi nedokázal naložit tak, aby je využil ke změně skóre. To už se dříve měnilo zkraje třetiny a hostivařští opět nevěřili svým očím, jak se míček po backhandovém nahození od mantinelu, ocitl až v jejich síti. Nic nebyly platné přesilové hry a herní převaha s množstvím šancí na straně domácích. Před třetí třetinou byl stav nerozhodný 2-2.

Třetí třetina nabídla nesmlouvavý boj a drama až do posledních vteřin. Domácí se snažili ze všech sil rozhodnout, k dispozici měli dokonce i trestné střílení, které neproměnili, ale zhruba šest a půl minuty před koncem se přeci jen dočkali. Velký tlak celé pětky zužitkoval důrazný Bajkai a vypadalo to, že Hostivař definitivně utkání zlomí ve svůj prospěch. Rebelové se ale nehodlali vzdát a když dvě a půl minuty před koncem využili hraniční situace, a podklouznutí hostivařského obránce k vyrovnání, začínalo se opět od znova. Osud domácích a celého utkání se naplnil minutu před koncem. Mužstvo Rebelů sehrálo velmi dobře přesilovku, kterou jim nešikovným faulem domácí těsně před koncem nabídli, a rozhodlo. Marná byla snaha hostivařských v závěrečném powerplay a po závěrečném hvizdu mohla radost Rebelů propuknout naplno.

Rebelové si tak z Hostivaře odvezli cennou výhru 4-3 a tři body do tabulky Ligy starších žáků.

Ctibor Coufal (asistent trenéra) - Škoda zbytečně ztraceného zápasu. Soupeře jsme po většinu zápasu přehrávali a měli jsme mnohem více střeleckých příležitostí včetně několika těch z kategorie vyložených. Soupeř byl však, bohužel, mnohem efektivnější ve využívání svých střeleckých příležitostí a to rozhodlo v náš neprospěch. Každopádně velmi slušně odehraný zápas, ale také spousta námětů k další trenérské práci.

Mladší žáci A se představili na půdě Tygrů! Domů odjížděli s vyrovnanou bilancí!

2.5.2024

A tým o víkendu vstoupí do extraligového semifinále! V něm se utká s Pardubicemi!

2.5.2024

Minipřípravka si na jaře poprvé zahrála doma! Zaznamenala dvě výhry!

1.5.2024

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!