16.06.2020 Reportáž

Junioři vysosali dvanáctku do dna! Přišli ale o zraněného Srpa!

V horkém sobotním odpoledni dorazila družina z Hostivaře autobusem do Letohradu ke svému druhému vystoupení v letním Beko poháru. O co příjemnější byla cesta, o to těžší chvíle čekaly na omlazenou sestavu na hřišti.

P30, sobota 13.6.2020

LET

Letohrad

12:0

7:0, 3:0, 2:0

Branky a nahrávky: nikdo .
Rozhodčí: Korous, Řezníček . Vyloučení: 3:4 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 81 . Střely na branku: 54:12 . Průběh utkání: 12:0 .

Novotný (Netušil) - Lux, Kalousek, Flus, Vacek, Dostál, Brázdil, Hubálek - Faltus, Bogdány, Hubálek, Macháček, Bečka, Rozlílek, Levý, Faltejsek, Řehák, Smutný, Tomeš, Lux

Paleček (Janšta) - Kučera, Ježdík, Š.Hnyk, Petrášek - Bůžek, Hroch, Mareš, Mašek, Sousedík, Srp, Trávníček, Vosátka, Waltr, Chramosta, Kaiser, Šťastný

Soupeřem jim byl jeden z nejsilnějších týmů této kategorie a favorit na vítězství v celém Beko poháru, hráči letohradských Jelenů. O tom, jak se celý zápas bude vyvíjet napověděly už první minuty utkání. Domácí zatlačili hosty z Hostivaře do defenzívy hned od první minuty. Hostivařské mužstvo se snažilo hrát organizovaně a s maximálním nasazením, nicméně se nevyvarovalo chyb, které kvalitní soupeř bez milosti trestal. Do konce první části se podařilo hráčům Letohradu vstřelit hned sedm branek!

Ve druhé třetině se obraz hry výrazně nezměnil, nicméně hostivařští hráči se nenechali deprimovat a znovu bojovali o každý metr na hřišti, o každý míček a dostali se během této části hry i do několika slibných útočných akcí. Ani jedna však bohužel neskončila brankou. Letohradští naopak zatížili konto Hostivaře dalšími třemi brankami.

Ani úmorné vedro a značně nepříznivé skóre hostivařské bojovníky nezlomilo a tak se ve třetí třetině opět se vší vervou snažili zaznamenat alespoň čestný úspěch a také již neinkasovat. Ani jednu ze svých sporadických šancí ale neproměnili. Nicméně, svojí bojovností dokázali letohradské hráče udržet na uzdě a do konce zápasu inkasovali již jen dvakrát. Kaňkou závěrečné fáze zápasu bylo nezaviněné zranění hostivařského kapitána Davida Srpa. Ten si při obranném zákroku poranil koleno a podle všeho ho čeká delší rekonvalescence. V sobotu čeká na hostivařské mužstvo další těžký soupeř. Na Palmovce změří sily s Pardubicemi.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - I přes nepříznivý výsledek jsem na svoje mužstvo nesmírně hrdý. V situaci, ve které se naše mužstvo ocitlo, v těžkých podmínkách a proti tak těžkému soupeři, se nikdo z hráčů ani na vteřinu na zápas nevykašlal. Všichni odvedli svoje aktuální maximum od první, do poslední vteřiny a to je pro mě nesmírně cenné. Mrzí mě akorát Srpíkovo zranění, to je pro nás velká ztráta. Snad bude ale brzy v pořádku a povede opět svoje mužstvo do boje v nové sezóně.

2.5.2024

2.5.2024

1.5.2024

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!