09.06.2020 Reportáž

Junioři vstoupili do BEKO poháru vítězně! Hradec porazili 6:3!

Po dlouhé době se hostivařská juniorka opět mohla postavit soupeři vsoutěžním utkání. Týmem, který v rámci Beko poháru, přijel prověřit kvality omlazeného kádru, byli Piráti z Hradce Králové.

P30, sobota 6.6.2020

6:3

3:0, 3:3, 0:0

HKR

Hradec Králové

Branky a nahrávky: 0:16 Kucharčík (Srp), 10:38 Vosátka (Kucharčík), 13:32 Hroch (Mareš), 15:46 Kucharčík (D. Vaniš), 26:12 Vosátka (Mareš), 27:33 Srp (Bůžek) .
Rozhodčí: Záhora, Jeřábek . Vyloučení: 8:5 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 30 . Střely na branku: 24:21 .

Paleček - D. Vaniš, Sedláček, Fic, Kučera, Š.Hnyk - Bůžek, Srp, Kucharčík, Chramosta, Vosátka, Šťastný, Mareš, Hroch, Trávníček

Fukárek - Zeman, Kubát, Dlouhý, Telenský, Birta, Novotný, Bláha, Jakoubek - M. Rakovský, J. Rakovský, Novák, Malý, Bláha, Čech, Hruška, Černý, Bartoš, Kulhánek, Kutnar

Přivítání jim hostivařští připravili skutečně nemilé, protože už v šestnácté vteřině využil Kucharčík dobré práce Srpa u mantinelu a procedil míček na záda hradeckého brankáře. Chuť do hry domácích tímto momentem ještě vzrostla a tak se často červeno-žlutí hosté stíhali jen koukat na aktivně hrající domácí. Hra se nicméně postupem času vyrovnala a šance se začaly objevovat i před svatyní domácího brankáře Palečka.

Ten byl však pozorný. V desáté minutě opět udeřilo ze strany domácí Hostivaře. Kucharčík prošel přihlížejícími hradeckými hráči jako nůž máslem, posunul míček na rozběhnutého Vosátku a ten se střelou na bližší tyč nemýlil. Za nedlouho už to bylo o tři branky. Tlak třetí pětky domácích zužitkoval se štěstím Hroch, který převzal míček od Mareše a jeho střílená přihrávka skončila od nohy hradeckého obránce za bezmocným brankářem hostí.

Do druhé třetiny chtěli Piráti vstoupit o poznání aktivněji, ale situaci jim ztížila ještě dobíhající přesilovka Hostivaře. Po několika vteřinovém obléhání hradecké branky přihrál na modrou Vaniš Kucharčíkovi, ten si míček posunul a přízemní ranou prostřelil vše, co mu stálo v cestě. V tento okamžik by si na hradecké mužstvo vsadil asi jen málo kdo. Hosté se ale nevzdali. Jejich hra se minutu od minuty začala zlepšovat a výsledkem byly dva góly v rozmezí několik málo minut.

Rozdíl byl už jen dvě branky a hra se v této fázi utkání minimálně vyrovnala. Šance se střídaly na obou stranách. Efektivní domácí, ale vždy dokázali skórovat v pravý okamžik. Nejprve se podruhé v zápase trefil Vosátka, kterému na modrou čáru nabil Mareš. Následně se v před brankovém prostoru velmi dobře orientoval kapitán domácích Srp, když využil dobré spolupráce s Bůžkem a zakončil efektně zády k brance. Hosté sice téměř v vzápětí odpověděli více či méně šťastným gólem, ale i tak si hostivařští do třetí třetiny vybudovali nadějný náskok tří branek.

Třetí třetina byla více bojovná nežli líbivá na pohled. Rozbila ji řada vyloučení na obou stranách. Hosté se snažili ještě se stavem něco udělat, ale pozorně bránící a odhodlaně hrající domácí jim nedovolili téměř nic. Úspěch hostům nepřinesla ani více jak tři minuty trvající hra bez brankáře a tak se domácí mohli radovat z cenné a zasloužené výhry.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Z dnešního vítězství máme samozřejmě radost. Chystáme mužstvo na novou sezónu a každá taková výhra je pro nás cenná. Více nežli výhry si ale cením přístupu celého mužstva k utkání. Mám vždy dobrý pocit z toho, když vidím, že to kluci hrají s radostí a jsou odhodlaní pro tým odvést maximum. Čekají nás další dvě mimořádně těžká utkání, budeme se na ně snažit dobře připravit a opět odevzdat to nejlepší, co v nás je.

2.5.2024

2.5.2024

1.5.2024

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!