28.04.2019 Reportáž

Junioři zvítězili v Novém Strašecí a slaví prvenství v základní části!

V závěrečném utkání základní části extraligy juniorů se mužstvo Hostivaře představilo na půdě Nového Strašecí, posledního celku tabulky. Sestava týmu doznala velmi početných změn, jelikož zástupci omladiny vyrazily s A týmem Hostivaře do Brna, k prvním dvěma zápasům play off.

22.kolo, sobota 27.4.2019

NOV

Nové Strašecí

2:4

1:0, 0:1, 1:3

Branky a nahrávky: 24:04 Vosátka (Bůžek), 36:37 Šťastný, 39:16 Vosátka (Bůžek), 41:15 Vosátka (Kučera) .
Rozhodčí: Diblík, Vokalová . Vyloučení: 6:3 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 31 . Střely na branku: 17:38 . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4 .

Skalický - Frolík, Hamouz T., Hamouz J., Husák, Kučera, Linke, Pešula, Svoboda, de Fin, Drechsler, Kot

Drahoš - Kučera, Ježdík, Zámečník, Zíma, Jirsák, Fic - Bůžek, Vosátka, Šťastný, Mareš, Němeček, Maťocha, Plohmer, Mazura, Sousedík

Příležitost ukázat se tak dostali i dva starší žáci, Marek Drahoš a Adam Šťastný. Oba nakonec velmi významně zasáhli do děje utkání. To mělo i další zajímavý moment, jelikož v dresu domácích nastoupili dva hráči hostivařského dorostu, Marek Skalický a Kryštof Svoboda. V zápase, který provázel vytrvalý déšť a tím pádem i kluzký povrch, šli překvapivě do vedení domácí a hostivařští se, i přes svoji značnou územní převahu, nedokázali prosadit. Většina jejich akcí končila nepřesným zakončením a nebo na pozorně chytajícím Skalickém.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhé třetině, Hostivař stále dobývala branku Nového Strašecí, které hrozilo z ojedinělých protiútoků. Převaha hostivařského týmu ale nakonec přinesla svoje ovoce. Dorážkou se prosadil Vosátka a po dvou třetinách bylo srovnáno na 1:1.

Třetí třetina přinesla nejvíce gólů, přičemž to byli opět domácí, kteří využili propadnutí hostivařských obránců a zakončili pohlednou akci za bezmocného Drahoše. Hostivařské mužstvo to ale nezlomilo, trpělivě dobývalo branku Nového Strašecí a ještě do poloviny třetí třetiny stihl šťastně vyrovnat kdo jiný, nežli Šťastný. Tlak Hostivaře stále narůstal a domácí se často bránili jen za cenu zakázaných uvolnění. Když pak konečně dvě, z řady svých dalších šancí, využil Vosátka, bylo o vítězi utkání rozhodnuto. Konečný výsledkem 4:2 z pohledu HBC Hostivař neznamenal pouze vítězství v utkání, ale zároveň také vítězství v základní části hokejbalové extraligy juniorů.

Jiří Vaniš (trenér HBC Hostivař) - Naše výhra se dnes rozhodně nerodila snadno, ale jsme rádi, že jsme ji ubojovali. Jmenovitě bych rád pochválil Marka Drahoše a Adama Šťastného. Pro oba to byl těžký zápas o dvě věkové kategorie výše a oba se svým výkonem výrazně podepsali pod naši výhru.

“Oproti loňsku máme mnohem silnější tým“ říká útočník A týmu Samuel Kucharčík!