HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
02.06.2019 Reportáž

Finálová série je srovnána! V úterý se přesouvá do sportovní haly Jižního Města!

Bylo jasné, že po sobotní výhře Hostivaře nastoupí domácí Šneci do druhého klání úplně jinak. Znát to bylo už v úvodu, ve kterém měli více ze hry, po chvilce se ale opět osmělili i hosté a zápas nepostrádal na atraktivitě.

FIN2, neděle 2.6.2019

DOB

Dobřany

4:2

1:0, 2:2, 1:0

HOS

Hostivař

Branky a nahrávky: 17:36 Dušák, 17:55 Palička (Krupka) .
Rozhodčí: Cícha, Ptáček . Vyloučení: 10:2 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 180 . Střely na branku: 42:37 . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2 .

Sestava domácích

Marek (Jásek) - Koželuh, Duchek, Ulm, Čech, Straský, Rubner, Kovařík, Suchý, Sloup, Šlehofer, Kaňák, Truchlý, Šlehofer, Málek, Voves, Mužík

Sestava hostí

Štoural (Janovec) - Dušák, Kubeš, Novotný, Přeslička, Konečný, D.Vaniš - J.Vaniš, Čejka, Malina, Lhota, Kalaš, Brož, Píša, Kucharčík, Jachek, Krupka, Palička, Zyta, Hroch

Komentář k zápasu

Už v polovině úvodního dějství ale hostivařští přišli o zraněného Jiřího Vaniše, což se projevilo už záhy, v prvních přesilových hrách. Pražané si sice pár dobrých šancí vytvořili, brankář Marek je ale spolehlivě lapal. Po vypršení prvních trestů se naopak dobřanští utrhli a byl to ostrostřelec Kovářík, který otevřel skóre. Hostivař mohla posléze vyrovnat, Marek byl ale opět na svém místě a domácí tak po první části vedli nejtěsnějším možným rozdílem.

To zásadní se pak událo především v první polovině druhé části, kdy domácí nabídli svou nedisciplinovaností Hostivaři další přesilovku. Nově utvořené přesilovkové komando se konečně prosadilo, když dělovku Daniela Dušáka od modré zastavila až síť domácí branky. Ještě veseleji bylo v táboře týmu z Prahy po pár vteřinách, když byl na konci výborného napadání čtvrté formace Ondřej Palička, který míček posadil nad lapačku dobřanského brankáře. Hostivař rázem vedla, žel, ne na dlouho! V jednadvacáté minutě srovnal po důrazu v brankovišti Suchý, na kterého navázal po necelé půlminutě Rubner. Domácí tým se tak oklepal z inkasované dvojice slepených branek a zaútočil stejnou zbraní, která mu vedení vrátila!

I ve třetí části měli domácí problém s herní kázní, dvojici dalších přesilovek ale Hostivař opět v góly nepřetavila, a to ať už díky pozornosti domácího strážce svatyně, nebo střelecké nepřesnosti, když hned osm střel mířilo mimo tyče! Efektivnější byli naopak domácí, kteří další z šancí proměnili a dvoubrankové vedení dotáhli ve vyhroceném finále až do závěrečné sirény.

Dobřanští Šneci tak po zasloužené výhře sérii srovnali! Ta se tak posouvá do Prahy, kde pokračuje už toto úterý, od 18 hodin, ve sportovní hale Jižního Města.

Ohlasy po utkání

Ondřej Novák (HBC Hostivař) - Soupeř na nás v neděli nastoupil s agresivní hrou, kterou rozhodčí sice trestali, naší střelbě v přesilovkách ale chyběla přesnost. V tomto se hodně projevilo zranění Vaniše v první části, které nás dost poznamenalo. Pokud proměníme jen jednu z tolika nabídnutých přesilovek, nemůžeme vyhrát. Soupeři gratulujeme a těšíme se na úterní střetnutí.

Václav Šlehofer (TJ Snack Dobřany) - Srovnáno sice je, ale sobotu nelze opomenout. Tu jsme prošvihli na celé čáře. Zda v tom skutečně sehrálo roli nešťastně naplánované slavnostní páteční otevření sportovního komplexu zde v Dobřanech, toť otázka... Vše samozřejmě při vší úctě k soupeři, neboť Hostivař byla v prvním zápase ve všem lepší. Dnes jsme hru maličko změnili a odehráli zápas kapánek jinak, což jsme ostatně i avizovali předem. Série je tedy srovnána a duely se stěhují směrem Praha, do chodovské haly. Už teď je jasné, že se bude hrát čtyřikrát, domácí to mají tedy dvakrát doma ve svých rukou.

Redakce

 
 

„Konkurence v týmu je veliká, chci být pro Hostivař přínosem", říká junior David Waltr!

22.1.2020

Druhý přípravný zápas pro Dobřany! Bezpalec opět s hattrickem!

20.1.2020

Gólové žně v Dobřanech! Mladší žáci v prvním přípravném utkání úspěšní!

20.1.2020

Ml. žáci - Hostivař v přípravě přehrála Prosek! Obránce Režnárek byl u třetiny branek!

13.1.2020

Partneři klubu