04.05.2024 Reportáž

A tým vstoupil do semifinále úspěšně! První duel rozhodla závěrečná třetina!

Hostivařský A tým nastoupil v sobotní dopoledne ke svému prvnímu semifinálovému duelu. V něm se potkal s týmem Pardubic, který Hostivaři loni vystavil ve čtvrtfinále stopku. První zápas byl z obou stran nejprve dost opatrný. Východočeši později sice otevřeli skóre, ale pak už to byla jen Hostivař, kdo dokázal skórovat. Úvodní zápas si tak Hostivař uzmula ve svůj prospěch a vede tak v sérii 1:0!

SF1, sobota 4.5.2024

4:1

0:0, 1:1, 3:0

PCE

Pardubice

Branky a nahrávky: 29:56 D.Vaniš (Průcha, Taufer), 30:54 Hrabar (Taufer, J.Vaniš), 36:27 Čejka (Kucharčík, Průcha), 43:33 D.Vaniš (Diviš) .
Rozhodčí: Vrba, Zbořil . Vyloučení: 3:2 . Využití: 0:1 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 270 . Střely na branku: 29:21 . Průběh utkání: 0:1, 4:1 .

Štoural (Brykner) - Číž, Hrabar, Kočka, Kudela, Průcha, D.Vaniš, Zámečník - Čejka, Diviš, Dostál, Ferfecki, Hroch, Kucharčík, Lehner, Pátek, Smola, Taufer, Urbanec, J.Vaniš

Foršt (Třináctý) - Geisler, Hálek, Kopřiva, Krejčí, Šimek, Školoudík, Strouhal - Bílý, Česák, Förstl, Janeček, Langr, Licek, Malý, Mikula, Moravec

Hostivař poprvé ve své klubové historii nastoupila k zápasu extraligového semifinále. V úvodní třetině začali oba týmy dost zodpovědně a opatrně. Proto nebylo moc šancí ke skórování. Během první třetiny měli více ze hry Pardubičtí hráči, branku ovšem díky pevné obraně a jistému brankáři Václavu Štouralovi nedali. Po první třetině tedy platil bezbrankový stav 0:0.

Hostivaři se úplně nepodařil vstup do druhé periody. Nejprve se v čase 15:30 provinil faulem útočník Jan Diviš. Později sehráli Pardubice výborně svoji přesilovou hru a v 17. minutě se tak poprvé měnilo skóre. Hostivařského Václava Štourala překonal obránce Krejčí. Později se utkání opět vyrovnalo a v jeho závěru začala mít více ze hry Hostivař. V posledních minutách dokázala velmi často obléhat branku Pardubického brankáře. Čtyři vteřiny před koncem 2. třetiny se Hostivař dočkala srovnání! Ranou z první od modré čáry se trefil obránce Daniel Vaniš, který poprvé rozjásal více než dvě stovky diváků v Hostivařském hokejbalovém centru! Po druhé třetině tedy platil opět nerozhodný stav, tentokrát 1:1.

Třetí třetina tak jako poslední minuty druhé třetiny patřila i nadále Hostivaři! V 31. minutě poslal Hostivaři do vedení po nahrávce Matěje Taufera obránce Jiří Hrabár! Hostivař byla poté lepším celkem, i když hosté z Pardubic se jen tak nevzdali a dokázali v několika situacích zahrozit. Se vším si ale poradil výborně chytající Václav Štoural. V 37. minutě Hostivař po zásluze Jana Čejky odskočila do vedení 3:1! Finální tečku za prvním Hostivařským vítězstvím dal v 44. minutě brankou do prázdné branky obránce Daniel Vaniš! Hostivař tedy zvítězila 4:1 a ujmula se vedení v sérii!

Další utkání semifinálové série je naplánováno na zítřek, 5. května se startem v 11:00!

Václav Štoural (Brankář HBC Hostivař) – Byl to velmi těžký zápas. Věděli jsme, že soupeř nás bude hodně hluboko napadat, což se potvrdilo hned od prvních minut. Ze začátku jsme se s tím trochu prali, ale od druhé třetiny jsme začali hrát svojí hru a postupně si šli pro první semifinálové vítězství. Teď jenom dobře zregenerovat a zítra si jdeme pro další vítězství!

B tým mužů zahájí o víkendu play-off! V semifinálových bojích ho čeká opět Rakovník!