12.09.2016 Aktuální zprávy

Muži uzavřeli přípravu vysokou výhrou nad SPC!

Nedělní odpoledne na domácím plastu přineslo v pořadí druhé přípravné utkání mužského týmu. Soupeřem nám byl staronový celek South Park Cows. Odvěký rival, hřiště zalité sluncem a nakonec jednoznačný výsledek 10:2. Přečtěte si v trochu netradiční formě co na to přímí aktéři.

Na začátek jen v krátkosti připomenu, že první přípravný zápas muži absolvovali na vzdálených Lužinách, kde tamní celek přetlačili až v samostatných nájezdech. Teď už ale zpátky k žhavé novince, ke které vám řekne své hned několik hráčů.

První se na 45 minut rozpomene asistent trenéra Miloš Jíša: "Podle počasí a rozpoložení sil na obou stranách bylo na začátku zápasu „jasné“, kdo by měl hrát v zápase prim. V první půli soupeř ještě odolával, ale od stavu 2:1, resp. druhé půle bylo znát i po herní stránce, že kvalita je na naší straně a soupeř tahá za kratší konec. To se prokázalo i gólově. Třetí třetina se dohrávala víceméně z povinnosti a výsledek jen potvrdil, kdo měl v zápase navrch. Nejlepší trojici zápasu bych viděl ve složení Brož – Palička – Suchý.

Výsledek je to skvělý, co se ale týče taktických pokynů a herního projevu máme hodně na čem pracovat."

V druhý pořadí bude dorostenec Kristian Petřvalský, který si kromě velmi sympatického výkonu hned připsal i dvě asistence: "Z dnešního zápasu jsem si odnesl hodně zkušeností. Byl to jiný styl hraní, na který nejsem zvyklý. První dvě třetiny byly hodně běhavé, zbytek zápasu se hrálo spíše pozičně. Rozhodně jsem s výkonem našeho týmu velice spokojený, čemuž nasvědčuje i výsledek. Soupeř sehrál rovněž pěkný zápas. Hrálo se férově a jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit. Z mé strany jsem podal maximum, nicméně na sobě musím ještě hodně pracovat, abych byl se svým výkonem spokojený."

Na variaci otázek odpovídal i brankář Štěpán Hallada. „Utkání z mého pohledu nebylo příjemné, protože bylo horko. Celkově bych zápas hodnotil spíše kladně. Ve hře bylo možná až příliš zbrklosti, nicméně věřím, že mužstvo má potřebnou kvalitu pro nadcházející první herní víkend. V zápase jsem dvakrát inkasoval, což mě samozřejmě mrzí. Situace jsem mohl vyřešit lépe, především druhý gól, kde jsem po střele míček nestihl včas pokrýt. Co se týče celkového obrazu hry, určitě bych se shodl, že je na čem pracovat, ale nějak krizově bych to taky neviděl.“

Velmi stručné odpovědi mi po zápase poskytl i druhý z dorostenců ze soupisky utkání, Michal Polesný. Zde se uchýlím k přímému přepisu, abyste na vlastní kůži pocítili Michalovu výřečnost.

Zprvu se zeptám, jestli jsi se svým týmem absolvoval letní soustředění.

Ne."

Ale pár tréninku na hřišti si už stihl.

Jo."

Spolu s "Krisem" si dostal možnost zahrát si v tomto přípravném utkání, kde si naskočil v první obraně s Petrem Suchým. Jak celou událost hodnotíš?

Určitě je to dobrá zkušenost."

Je něco, co se ti vyloženě nelíbilo?

Počasí."

Michalovi a všem tam nahoře děkuji za jejich postřehy. Děkuji i soupeři bez kterého by nic nebylo a nakonec děkuji všem čtenářům, kteří se textem prokousali až sem...

David Kerouš

Junioři v Plzni neuspěli a sezóna pro ně končí!

14.5.2024

Herní a střelecká převaha nestačila! Starší žáci vezou z Ústí nad Labem pouze bod!

13.5.2024

A tým to dokázal! Po třetí výhře proti Pardubicím postupuje do extraligového finále!