HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
23.02.2019 Aktuální zprávy

Mladší žáci ukončili zimní přípravu! V první březnovou neděli zahájí jarní část!

Mladší žáci ukončí v následujícím týdnu zimní přípravu a definitivně se tak odstěhují na hokejbalové hřiště, které jim ale nebylo cizí ani v zimních měsících.

„Na hřiště jsme průběžně chodili i v lednu a únoru, takže myslím, že se do toho rychle dostaneme", říká trenér Ondřej Novák, který týmu naordinoval náročnou zimní přípravu. Neřekl bych, že byla náročná, trénovali jsme ale třikrát až čtyřikrát týdně, v jednom lednovém týdnu i pětkrát. Bylo zřejmé, že v únoru tradičně přijde vlna nemocí a především prázdninových a rodinných akcí, takže jsme se soustředili především na první měsíc„, říká Novák. Jak bylo zmíněno, mladší žáci se na plastovou plochu podívali i během zimní přípravy, zápasový program byl ale prázdný.

V dalším týdnu, kdy se mladší žákovský výběr vydá na hřiště třikrát, je v plánu i jeden přípravný, modelový zápas. Ten odehrajeme ve čtvrtek„, říká Novák, který ale jinak další přípravný zápas nechystá. „Všechny zápasy v této kategorii jsou svým způsobem přípravné, takže není třeba před ligou hledat něco dalšího. Zápasů nás čeká i tak na jaře hodně.

Do jarní soutěže vstoupí mladší žáci v neděli 3.března, kdy se utkají s posledním týmem pražských Ďáblů. Následující utkání s SK Rebel Praha bylo v těchto dnech přeloženo a odehraje se oproti plánu už o dva dny dříve, v pátek osmého.

A jaká byla spokojenost trenéra této kategorie se zimní přípravou? „Začátek byl dobrý, poté ale účast z výše zmíněných důvodů upadala, aby se v závěru zase zvedla. Měli jsme i nějaká zranění, zlomeniny. Tým je ale jinak dost široký, každý si něco odtrénoval, že bychom se ale mohli po zimě chlubit nějakým zázračně viditelným progresem, to zase ne." Jak na tom ale tým opravdu je, se projeví až v prvních kláních, které startují už v dalších týdnech. Žáky čeká během jarní části více jak dvacet utkání, účast na tradičním Fair Cupu ale zatím zůstává otazníkem.

Redakce

 
 

Starší žáci se chystají na kvalifikační turnaj do Karviné!

23.5.2019

Nerovný souboj dorostu s Olympem a hattrick Davida Waltra!

22.5.2019

A další vystoupení na celé hřiště! Přípravce se na Palmovce dařilo!

22.5.2019

Junioři v prvním semifinále padli! Série pokračuje příští sobotu v Ústí!

21.5.2019

Partneři klubu