HBC Hostivař delic HBC ALPIQ Kladno HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice HBC Rakovník HBC Pento Most HC Kert Park Praha HBC Hradec Králové 1988 HBC Plzeň Elba DDM Ústí nad Labem SK Hokejbal Letohrad SK Sudoměřice TJ KOVO Praha delic SK Suchdol nad Lužnicí CSKA Karlovy Vary TJ HBC Olymp Jindřichův Hradec HBC Nové Strašecí HBC Plzeň-Litice TJ Tatran Třemošná HBC Tygři Mladá Boleslav TJ Snack Dobřany SK Kelti 2008 delic HOKEJBAL.cz HOKEJBAL-STRED.cz
03.01.2019 Aktuální zprávy

I juniorům se na podzim dařilo! V pondělí zahájí náročnou zimní přípravu!

Úspěšný podzim má za sebou i juniorská kategorie, která odehrála devět vyrovnaných utkání, z nichž hned osm dovedla do vítězného konce. Jediným přemožitelem nejstaršího mládežnického týmu Hostivaře se stalo Kladno!

Skutečně! Letošní Extraliga juniorů vykazuje mnohem větší vyrovnanost než v loňském ročníku a těžkých zápasů Hostivaři jednoznačně přibylo, což dokazuje i statistika. Pouze v jediném utkání svěřenci Ondřeje Nováka zvítězili o více jak tři branky, a to na Lužinách, kde po dvou třetinách vedli už o šest branek a nakonec se radovali z výhry 7:2.

Junioři tratili na podzim pouze ve dvou případech. Hned v prvním utkání přišli o dvoubrankové vedení nad Letohradem a bod navíc jim přiřkla až úspěšná série samostatných nájezdů. Letohrad, coby dvojnásobný vítěz posledních dvou ročníků dorostenecké kategorie, se nakonec může radovat z podzimního prvenství, má ale odehráno o čtyři utkání více, než hostivařští. Ty potkala jediná porážka na Kladně, kde domácí Rysové otočili nepříznivý stav a díky své bojovnosti slavili na domácím hřišti vítězství 3:2. V odvetě, hrané za další dva týdny, se ale dařilo více hráčům z Prahy, kteří svého jediného podzimního pokořitele tentokrát přehráli, 5:2.

DOMINANTNÍ DUO ČEJKA - VANIŠ

Hostivaři patří po první fázi soutěže ve vyrovnané tabulce až sedmá příčka, když v devíti utkáních nastříleli 37 branek, přičemž 19 jich inkasovala. Tradičně se daří především dominantnímu duu Vaniš - Čejka, které už válí i v první hokejbalové lize mužů, kde taktéž okupuje první místa statistických tabulek. Jan Čejka dokonce vede v obou soutěžích produktivitu. Dařilo se ale i dorosteneckému obránci Danielu Vanišovi, nebo brankáři Václavu Štouralovi, jehož úspěšnost zákroků na podzim atakovala 92 procent.

ZIMA JE TADY! JUNIORY ČEKÁ NÁROČNÁ PŘÍPRAVA

Junioři se pomalu a jistě loučí se zimní přestávkou a už v pondělí se budou hlásit na prvním tréninku zimní přípravy! Hned v prvním týdnu je čeká čtveřice tréninkových jednotek a není tajemstvím, že trenérstvo plánuje už v lednu i přípravu na hokejbalové ploše, ke které ji ovšem musí dopomoci i příznivé počasí.

ŠESTICE HRÁČŮ POZVÁNA NA REPREZENTAČNÍ KEMP U20

Už v příštím pátku šestici juniorů čeká odjezd do Plzně, kde se uskuteční první kemp nově se formujícího týmu reprezentace do 20 let. Pozvánku v posledních dnech loňského roku přijali Jiří Vaniš, Marek Zyta, Václav Štoural, Ondřej Kubeš, Filip Macek a Jan Čejka, kterého reprezentační komise přesunula pro nesporné kvality do nejstaršího výběru, ačkoliv věkově spadá do mladší kategorie.

Redakce

 
 

Minipřípravka s kladnou bilancí! V Čimicích udeřila více jak třicetkrát!

17.4.2019

Dorost našel prvního přemožitele v Berouně!

16.4.2019

Ranní zápas s Kovem pro mladší žáky! Stoulil tříbodový!

15.4.2019

Junioři si s přehledem poradili s Buldoky ze Stříbra!

13.4.2019

Partneři klubu