Starší žáci uspěli i na Lužinách a zapsali již šestou výhru v řadě!

Slunné sobotní dopoledne zastihlo starší žáky HBC Hostivař na hřišti pražského rivala z Lužin, HC Kert Park Praha. Hrálo se o důležité tři body do ligové tabulky a na užívání si hezkého počasí nebyl čas.

KER

Kert Park Praha

1:5

1:2, 0:1, 0:2

Branky a nahrávky: 00:50 Coufal (Vaniš), 11:02 Havlík (Otras, Martinec), 25:48 Martinec (Havlík), 38:15 Trajer (Jeřábek, Janšta), 39:49 Havlík (Martinec) .
Rozhodčí: Vaňourek, Honzík . Vyloučení: 2:4 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 28 . Střely na branku: 14:23 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5 .

J.Arnold (Čihák) - D.Arnold, Doucha, Horský, Větrák - Benda, Bílý, Císař, Ďurina, Mikoláš, Nalezený, Svoboda, Sýkora

Menzel (Slavík) - Martinec, Němec, Vaniš, Dvořáková, Janičko, Janšta - Jeřábek, Havlík, Otras, Bajkai, Coufal, Trajer, Da.Zimarev, De.Zimarev, Vysoký, Kocmánek

Hostivař vstoupila do utkání povedenou akcí druhé pětky, když Janšta dobře zastavil útok domácích, Vaniš v pohybu vysunul Coufala a ten střelou švihem otevřel skóre. Domácí odpověděli téměř v zápětí, když využili nedůrazné obrany hostivařských. Z utkání neuběhly ještě ani dvě minuty a na každé straně padlo po jedné brance. Hostivař se sice snažila diktovat tempo hry, ale jejich hra byla bez potřebného důrazu a přesnosti. Svým dílem k tomu řispíval i kluzký povrch na části hřiště, na který hráči nebyli dobře obutí. Domáci si hru vůbec nekomplikovali a kdykoli se dostali do nesnází, volily bez rozpaků vyhození míčku na zakázané uvolnění. Tím se hra kouskovala a ztrácela tempo. Hostivařští se ještě v první třetině přeci jen gólové radosti dočkali. Martinec s Otrasem aktivním napadáním získali balónek a první jmenovaný ho následně předložil před bránu číhajícímu Havlíkovi, pro kterého již nebylo problémem skórovat.

Do druhé třetiny nastoupilo mužstvo z Hostivaře již lépe obuté a snažilo se zvyšovat obrátky. Domácí spoléhali na rychlé protiútoky, přičemž jejich snahy velmi často končily již jednou zmiňovanými zakázanými uvolněními. Snahy hostivařského mužstva velmi často ztroskotávaly na častých nepřesnostech a laxnostech, nicméně jeho herní převaha postupem času stále rostla. Za celou třetinu nicméně dokázali vytěžit pouze jednu branku. Postaral se o ni Martinec, který převzal míček po čistě vyhraném vhazování, prohnal se kolem obránce do útočné třetiny a svojí střelou vyhnal všechny pavouky ze šibenice branky Kert Parku.

Do třetí třetiny tak Hostivař vstupovala s dvoubrankovým náskokem. Ten si poměrně v klidu hlídala, i když v několika případech obrana nechala vyniknout svého brankáře Menzela. I díky němu se skóre utkání měnilo již pouze na straně Hostivaře. Nejdříve se po přihrávkách Jeřábka s Janštou prosadil Trajer a téměř vzápětí uzavřel účet utkání hezkou akcí Havlík, když zakončil přesné vysunutí od Martince. Domácí se na víc již nezmohli a hostivařští si tak v poklidu dokráčeli pro další vítězství, tentokrát v poměru 5-1 z jejich pohledu.

Marek Hroch (asistent trenéra): Předvedli jsme v mnoha ohledech daleko povedenější výkon, než v minulých třech zápasech. Od první chvíle na nás bylo vidět, že jsme odhodlaní vyhrát a naše hra se zvedala v průběhu utkání. Celkově dobrý zápas a tři body.

1.5.2024

B týmu mužů skončila před play-off vítězná série! V posledním utkání nestačil na rezervu Kladna!

29.4.2024

Dorost uštědřil Pirátům kanára! Soukup s nulou!

29.4.2024

A tým poprvé v historii postupuje do semifinále! Ve čtyřech utkáních vyřadil Karvinou!