18.09.2023 Reportáž

Starší žáci přehráli na domácím hřišti Tygry!

V rámci druhého ligového kola, přivítali starší žáci HBC Hostivař, Tygry z Mladé Boleslavi. Cíl byl jasný. Odčinit porážku z minulého víkendu a dobře se naladit na další zápasy.

2.kolo, sobota 16.9.2023

9:2

4:0, 3:0, 2:2

MBL

Mladá Boleslav

Branky a nahrávky: 3:54 Da.Zimarev (Havlík), 4:13 Trajer (Coufal), 7:56 Martinec (Vysoký), 9:24 Havlík (Da.Zimarev), 16:29 Jeřábek (Da.Zimarev, Havlík), 22:25 Trajer (Bajkai), 28:57 Trajer (Bajkai), 35:27 Jeřábek (Coufal, Dvořáková), 43:03 Coufal (Jeřábek) .
Rozhodčí: Rezek, Synek . Vyloučení: 4:4 . Využití: 2:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 47/b> . Střely na branku: 37:18

Slavík - Dvořáková, Janičko, Martinec, Němec, Zimarev, Bajkai, Coufal, Havlík, Jeřábek, Kocmánek, Poláček, Trajer, Vysoký, Zimarev

Leinerová - Kupec, Nykiel, Peleška, Podrábský, Štěpánek, Halamíček, Karabec, Kryšpín, Pernica, Souček, Tyrychtr

Domácí si od prvního vhazování cílevědomě šli za svým, a i přes nespornou snahu soupeře, na hřišti po většinu času dominovali. Skóre se měnilo po několika příležitostech na konci čtvrté minuty, kdy prudká střela Daniila Zimareva, trochu se štěstím, skončila za brankářkou Tygrů. Téměř vzápětí do černého zamířil Trajer a akcie hostů začaly povážlivě klesat. Občasný nedůraz uvolněně hrajících hostivařských hráčů sice vyústil v zajímavé šance mladoboleslavských, ale všem jejich snahám vystavoval stopku pozorně chytající Slavík v bráně domácích. Opět tak udeřilo na druhé straně. Nejprve se ukázkovou střelou švihem v přesilové hře prosadil Martinec, a za krátkou dobu další gól Hostivaře přidal agilní Havlík. Soupeři viditelně docházely síly i odhodlání a zdálo se, že otázkou dalších minut bude jen to, kolik domácí tým dokáže vstřelit branek.

Druhá třetina také v tomto trendu pokračovala. Na jejím začátku se trefil, po pěkné souhře prvního útoku, Jeřábek a trenéři Hostivaře měli jasno. Z dalších bojů postupně začali stahovat hráče, které v dalších dnech čekal náročný program ve starší kategorii. To na několik minut hru domácích přibrzdilo, na vině bylo zcela jistě i uspokojení z dosavadního průběhu utkání. Boleslavští Tygři se rozhodně nevzdávali a několikrát bylo před hostivařskou brankou pořádně horko. Postupem času se ale vše dostalo do starých kolejí a dvě branky Trajera znamenaly pro domácí definitivní uklidnění a vedení o sedm branek před nástupem do třetí třetiny.

Ta přinesla hokejbal střídavé kvality. Domácí dohrávající na dvě pětky v poklidném tempu zápas kontrolovali, Tygři se snažili alespoň o čestný úspěch. A ten skutečně přišel. Nejprve sice domácí zvýšili svoje vedení, když se po pěkné individuální akci prosadil Jeřábek, ale vzápětí hosté využili chybu v obraně domácích a zaznamenali svoji první branku. Hra v poklidu plynula, Hostivař si sice občas vytvořila náznak šance, ale i jejím hráčům začali také docházet síly a za rozhodnutého stavu přibylo až příliš bohorovnosti. Té využili hosté, aby ještě jednou skórovali. Byla to pro ně zasloužená odměna za to, že až do konce utkání nesložili zbraně a bojovali, co mohli. Na straně domácích si poslední slovo vzal Coufal, který několik minut před koncem stanovil výsledek na konečných 9 - 2 pro HBC Hostivař.

Marek Hroch (asistent trenéra): Důležitá výhra po veskrze povedeném výkonu. Bylo dobré vidět, že některé herní aspekty nacvičované na tréninku už postupně přenášíme i do zápasu. Samozřejmě rychlými brankami v úvodu se nám podařilo uchopit vývoj utkání do vlastních rukou a následně nám to i umožnilo pošetřit hráče hrající za starší kategorie. Za pár dnů nás ale čeká další důležitý zápas, ve kterém musíme dnešní výhru potvrdit a připsat si další tři potřebné body do tabulky.